Svet-Stranek.cz
Napětí, přátelé, zábava - Plus diskuze denně do 22:30!
TV - Nora

Červnové reportáže (tservnove reportase):Napětí, přátelé, zábava - Plus diskuze denně do 22:30!

Červnové reportáže (tservnove reportase)

V těchto třech podrubrikách rubriky "Starší" můžete zpětně nalézt starší články z právě probíhajícího a i dvou předchozích měsíců!

Pro vaše lepší vyhledávání v historii článků:
-> články jsou řazeny chronologicky od nejnovějšího k nejstaršímu
-> navštivte i náš archiv http://cusatalon-archiv.wgz.cz
-> v našem archivu můžete snadno nalézt všechny články od počátku věků

Objevujte i retrospektivně!
TV - Nora spol. ©2017


v tekto trek potruprikak rupriki "starsi" musete spetne nalest starsi tslanki s prave propi'aiitsi'o a i tvou pretkosik mesitsu!

pro vase lepsi vi'letavani v 'istorii tslanku:
-> tslanki isou raseni kronolokitski ot neinoveisi'o k neistarsimu
-> navstivte i nas arkiv http://cusatalon-archiv.wgz.cz
-> v nasem arkivu musete snatno nalest vsekni tslanki ot potsatku veku

opievuite i retrospektivne!
tv - nora spol. ©2017

Léto 2017

Výluky a výjimky během následujících 3 měsíců naleznete pouze v tomto článku, tak čtěte!

1. prázdninový den přináší tento dlouho očekávaný článek, jehož datum vydání sleduje loňskem započatou červencovou tradici. Úvody jsou sice krásné, ale je potřeba se honem vrhnout na věc a tou je popis změn v provozu v následujících měsících:

Články
Prázdninová odmlka opět postihne sériové pondělní a úterní články, s nimiž se setkáte s největší pravděpodobností opět první zářijový týden
Nepředpokládám, že bychom se dočkali jiných nesériových článků, ale tuto možnost nevylučuji.

Aktuality
Sledujte aktuality, protože v nich se jako první dozvíte vše, co se právě mění, co se děje, případně bude dít.
Aktualizace Aktuální ankety bude prováděna příležitostně, od září opět pravidelně po jejím úměrném naplnění.

Diskuze
Všechny v provozu beze změny, drobné odchylky napsány níže.
Tématické diskuzi bude měnit své téma v nepravidelných a delších intervalech.
Plus diskuze v provozu nonstop po oba prázdninové měsíce.
Firefox si, jako mnozí další admini, bere střídavou dovolenou, a proto každý sudý týden a 17. 8. nebude řídit noční provoz Spam discussion. V tomto období bude výjimečně provoz této diskuze nonstop.
Admini mohou reagovat na přečiny a vaše dotazy s delší odezvou, prosíme tedy o trpělivost

Ostatní rubriky
V provozu beze změn, chystaná rekonstrukce spodních rubrik snad proběhne během prázdninového sníženého provozu - vše se dozvíte v Aktualitách

Neváhejte nás kontaktovat v případě jakýchkoliv dotazů!

V září se na vás opět těšíme v plném, standardním provozu. Užijte si prázdniny!

Powered by potihcpd - 1. 7. 2017!


Jiný Svět - 10. kapitola

„Co to je?“ zeptal se s nechápavým výrazem na tváři Gavner. „Řekl bych že nic bezpečného,“ odpověděl mu Kurda, i když dál hleděl do zelené díry v podlaze. Stáli kolem ní v malém kroužku Shancus, Kurda a Gavner. Díra měl v průměru asi dva metry a byla stejně tak široká. Na okrajích světélkovala zeleně a potom vedla dále dolů do tmy. „Vlezem do toho?“ zeptal se Shancus, protože z toho cítil dobrodružství a už se blížil k díře. „To ať tě ani nenapadne!“ zaječel na něj Gavner a pokračoval: „Bůhví, co v tom je.“ „No právě. Tím, že mě tam spustíte to zjistíte,“odvětil na to Shancus. „Mazej radši najít nějaký kámen nebo něco podobného,“ řekl mu Kurda a ukázal směrem za sebe. „Na co kámen?“ zeptal se nechápavě malý had. „Abych tě s ním trefil do hlavy! Na co asi? Chci zjistit, jestli to má dno. A kdyby jo, tak jak daleko,“ řekl mu místo Kurdy Gavner a o něco přidal na hlase. „No jo, no jo. Už jdu,“ řekl naštvaně Shancus, založil ruce a odešel.

*

Harkat, Darren, Vandža a Arra pomalu scházeli směrem k podlaze obrovské síně. Dno osvětlovala jen malá pochodeň, takže nebylo poznat, co se nachází na dně. “Půjdeme dál?“ zeptala se trochu vyděšeně Arra a hleděla dolů. „Proč bychom neměli?“ zeptal se Vandža a podíval se dolů taky. „Mám takový pocit, že jsem viděla, jak tam dole něco proběhlo. Vážně,“ řekla Arra a dál se upřeně dívala na jedno místo. „Já se jdu mrknout. Aby ses nebála,“ řekl Vandža a seběhl po schodech o něco níž. „Ne! Počkej! Je to nebezpečné!“ zařval Darren. „Neboj, to je v pohodě. Když tak zavolám,“ řekl Vandža, vytáhl šuriken a mrknul na něj.

*

„Myslím, že to nemá dno. Nejspíš je to zas nějaký Suddův výtvor,“ řekl Kurda asi minutu po tom, co hodil dolů kámen, který našel Shancus. „Proč myslíš, že to udělal zrovna Sudd?“ zeptal se Gavner. „Kdo je ten Xud?“ nechápavě řekl Shancus. „Ne Xudd! Sudd. Je to takový parchant, co dokáže všechno. Je jako Ježíšek, vraždící Ježíšek,“ tu poslední větu naštěstí už Shancus neslyšel. „Aha, chápu. A vy si myslíte, že tuhletu věc,“ Shancus ukázal na zelenou díru v zemi, „že tuhletu věc stvořil ten Sudd?“ „Je to pravděpodobné. I když nevím, proč by to dělal,“ odpověděl mu Kurda. „Nejspíš to má nějaký účel. Pravděpodobně-„ větu už Gavner nedořekl, protože se za dveřmi ozvaly dunivé, těžké kroky. Trojice náhle zmlkla a zaposlouchala se do zvuků za dveřmi. Neměli se kam schovat, tak jen stáli na místě. Za chvilku se otevřely dveře a dovnitř vešla vysoká postava s kloboukem na hlavě, v plášti a v ruce měla hůl z mramoru, ze které kapala krev. Přímo před nimi stál Pan Topol.

To be continued!
All rights reserved! ©2009 by Cusatalon spol.

By Mrs Mann - 20. 6. 2017!


Fakta - Bulvár 54

Steve Leonard – 6. část
Gannena ráno probudily vzrušené hlasy. Přetočil se na druhý bok, otevřel oči a uviděl, jak všude po jeskyni běhají Vampýři a řvou „MURLOUGHU!!!“
Pár Vampýrů se s ním zkoušelo spojit telepaticky, ale nic.
Najednou si jeden Vampýr vzpomněl, že Murlough naposledy říkal něco o nějakém městě, kde se prý brzy bude odehrávat nějaká válka jizev a chtěl to tam připravit. Murlough měl totiž občas záchvaty, při kterých občas zahlédl budoucnost. Jednou z těch záchvatů zešílel.
Vampýr, co o něm slyšel naposledy začal popisovat město, o kterém Vampýr mluvil. Gannen napjatě poslouchal a najedenou si uvědomil, co to je za město.
Je to přesně to samé město, ve kterém zabili mladou dívku Debbie!

*

Gannen ještě s pár dalšími Vampýry už asi týden hledali po městě Murlougha.
Prohledali už téměř celé město... až na kanály. Gannena vejít do kanálu napadlo když o jeden zakopl. Byl zrovna sám na jedné uličce. Odklopil poklop a skočil dovnitř. Nejdřív si musel přivykat tmě, pak už ale viděl dokonale. Asi hodinu prohledával stoky. Chodil pořád dokola, když si potom všiml rýh ve zdi. Šel podle nich zhruba 30 minut. Najednou tam byla zatáčka. Zevnitř byl cítit zápach krve. Gannen se rozběhl do místnosti. Vběhl dovnitř a leknutím skoro spadl. Všude po zemi se válely různé lebky a kosti. Občas tam byla dokonce i nějaká šupina!!! Taky tam ze stropu visela dvě lana, ale to nejhorší bylo připoutané vzadu v místnosti na zdi.
Byl tam mrtvý, polorozpadlý zkrvavený Murlough!!!

*

Před obří horou, která se tyčila skoro k nebi stálo asi 100 Vampýrů.
Právě se domluvili na plánu. Museli vymítit Upíry jednou provždy a zmocnit se kamene krve.
Najednou jeden vampýr zavolal: „Pozor, někdo se sem blíží!“ Vampýři se připravili k boji, ale bylo to zbytečné. Naproti jim šel upír Kurda Smolt a volal, že jim chce pomoct. Nechali ho přijít k sobě a on jim řekl svůj plán: „Díky svým toulkám v Upíří hoře a mapováním zdejších chodeb jsem zjistil místo, kde byste se mohli schovat, než zaútočíte. Bohužel se tam vejde jen asi 30 vampýrů. Ostatní budou muset čekat venku a být připraveni, až upíři budou utíkat ven, aby je mohli zavraždit! Začíná válka Jizev!“

*

Kurda je odvedl dovnitř do hory a řekl jim, ať tu čekají. On že sám přijde, až bude pravý čas.
Potom odešel do hory do síně z Kamenem Krve. Děj jakoby se opakoval... pomyslel si Kurda. Jako, kdyby něco takového už někdy dělal... tentokrát, ale nepomáhá Darrenu Shanovi utéct... tentokrát ne! To ten lidička mu změnil život! Harkat Mulds! Ať je po tom, co osud chce... O. Sudd.
O Kurdovi už nikdo neslyšel. Prý se odstěhoval někam na Sibiř a tam dožívá svá léta. Píše knihy, ale ty nejsou tak populární jako ty od Darrena Shana.

*

Vampýři vtrhli do Síně Smrti. Upíři to nečekali a tak je vampýři buď chytili do klece nebo shodili na kůly. V Síni zrovna popravovali jednoho Vampýra. Vampýři toho využili a všechny, kteří stáli kolem jámy shodili dolů. Steve si najednou všiml jednoho Upíra, který dělal něco divného.Rozeběhnul se proti tomu Vampýrovi, který se snažil telepaticky spojit s ostatními, aby jim pomohli. Ten Upír měl dlouhé šedivé vlasy a vousy. A jedno ucho.
Steve v běhu vytáhl kudlu a doufal, že si ho Upír nevšimne. Kdyby jen tehdy tušil, že je to Upíří kníže!
Steve doběhl až k němu a rozeřval se. Upír si toho všiml a vytáhl meč. Bohužel pro něj to ale nestihl a Steve mu zabodl kudlu do hlavy! Steve se zlomyslně zachechtal.
Starý Upír vytřeštil oči a pak padl k zemi mrtvý.
Steve stál v povzdálí. Všechno to sledoval a díval se, jak Upíři bojují. Jeden vyholený Upír kolem sebe vrhal naostřené bumerangy. Vypadal jako hotový stroj na vraždění! V tom tam vtrhla i zbývající hrstka upírů. A mezi nimi i jeho bývalý přítel DARREN SHAN!!! Steve ho viděl po 8 letech. Málem ho to skolilo. Vlastně skolilo. Svalil se tam na zem a omdlel.

*

Za chvilku se probudil. Bitva ještě neskončila.
Pomalu vstával a rozbolela ho hlava od toho jak se do ní praštil když spadnul. Rozhlížel se po Darrenovi, jestli ho někde neuvidí. Nenašel ho.
Podařilo se jim shodit mnoho vampýrů, ale ve chvíli, kdy jeden vampýr shodil Lartena na zem, a chtěl ho dorazit, přišla Stevova chvíle. V tu chvíli totiž Vanez (Steve ho poznal, protože to byl ten v tom lese u jeskyně co ho přepadnul) seskočil z klece, aby Lartena zachránil. Steve se zase ohromnou rychlostí rozeběhnul a sebral v běhu jednomu mrtvému Upírovi kudlu. Ve vzduchu se ale musel sehnout aby ho netrefil letící naostřený bumerang. Doběhl až k Upírovi a na chvilku zaváhal. Teď po dlouhé době viděl Lartena zblízka. Pozná ho? Pak přestal váhat, zamířil mu na žaludek a píchl kudlu hluboko do něj. Vanez padl k zemi mrtvý.
Když spadl, Larten se podíval na vraha. Vrah se zlomyslně zašklebil ale moc dlouho mu to netrvalo, protože se Hroozley rozeřval a sekl po něm. Chvilku bojovali, dokud to Steve „nekoupil“ do boku. Otočil se a zaječel „GANNENE!!!“.
Gannen se otočil a rozeběhl se k němu. Larten se rozeběhl proti němu, ale nedoběhl to, protože Steva něco napadlo. Postavil se Upírovi do cesty a Upír spadl na hlavu.

*

Steve se usmál a začal utíkat. Gannen ho vzal na záda a utekli! Steve ještě viděl, jak do Upíra kopl jeden Vampýr a Larten spadl do jámy. Více už Steve neviděl, protože se krajina rozmazala. Steve si najednou uvědomil, že je mnohem slabší než Larten. Co když ho ještě potká? Musí se na to zeptat Gannena. Larten přece říkal, že ho zabije!
Ovšem nebylo mu moc do smíchu. Lartena se bál. Jestlipak se jeho hrozby vyplní?
Tentokrát ani Steve nevěděl, jakou má po dlouhé době pravdu...a nebude to zadlouho...!

To be continued!
All rights reserved! ©2009 by Cusatalon spol.

By Slečna Mannová!

Searched by potihcpd - 19. 6. 2017!


Jiný Svět - 9. kapitola

„K čemu jako jsou ockové?“ zavrčel na Sudda Vandža. „Řekněme, že trochu vyčistí svět...“ klidně odpověděl Osmond. Najednou na ně zavolal Harkat. Darren s Arrou se za ním rozběhli okamžitě, ale Vandža stále civěl nepřátelsky na O. Sudda. Ten se ironicky pousmál a pokynul, aby se šel Vandža za Harkatem podívat taky. Dole byla velmi nechutná podívaná...

*

„Co tu děláš?“ zeptal se Gavner Kurdy Smolta. „Nějak mě omrzela Aljaška a rozhodl jsem se, že zmapuji zbytek hory...“odpověděl Kurda. „Zjistil jsem spoustu věcí o Strážcích krve. To je ale na dlouhý vyprávění a budu ti to říkat cestou! Tam kam jdeme teď, to musíš vidět...“ dokončil projev Kurda. „To teda budeš mluvit, protože bych chtěl vědět všechno, co se stalo! A tuším, že ty se mě taky na něco budeš chtít zeptat!“ řekl Gavner. „A ohledně té události s těmi Vampýry..." nedokončil větu Kurda, „neřešme to. Teď máme důležitější věci na práci!“ dokončil za něj Gavner. „Takže zase přátelé?“ zeptal se Kurda. „Ano, buďme zase přátelé!“ řekl Gavner a naši přátelé si podali ruku. Potom vyrazili chodbou do nitra hory...

*

„Oni ty mrtvoly snad žerou?“ znechutila se Arra. „Sudde, to je nechutný! Proč nám to do prdele furt děláš?" chtěl se Vandža zeptat O. Sudda, ale ten záhadně zmizel. „Pojďte sem!"“ zavolal Darren všechny. Před nimi svítila pochodeň. Šli až k ní. Před nimi byla všude schodiště a ohromná síň. která byla osvětlovaná velkým ohněm shora. „Tak otázku, jak se dostat dolů máme asi už vyřešenou...“ poznamenal Darren. Potom se vydali po jednom schodišti směrem dolů. Tedy, alespoň si to mysleli...

*

„A kdo je tohle?“ zeptal se Kurda. „Já jsem Shancus, syn Evry, přítele Darrena Shana!“ odpověděl Shancus. „Těší mě! Já jsem Kurda Smolt dlouhověký přítel tady Gavnera,“ řekl Kurda. „A kolik těch knížek jsi tam napsal?“ zeptal se Gavner. „Právě, že žádnou...chyběla mi podrobná mapa Upíří hory, kterou jsem tu zapomněl,“ odpověděl Kurda, „proto jsem se sem vrátil a objevil jsem tohle...“ dořekl Kurda. Pak už všichni mlčeli a jen se koukali na ohromnou díru vedoucí kamsi do nitra hory...

To be continued!
All rights reserved! ©2009 by Cusatalon spol.

By Mrs Mann - 13. 6. 2017!


Fakta - Bulvár 53

Střípky - 24. 9. 09
Přináším vám aktuální informace v novém obalu.

Nazdar všichni! Je tu souhrn aktuálních událostí!

Tvrdí, že to řekla!
„Paní profesorka říkala, že máte vše probráno!“ zaznělo nedávno z úst K. L. (prof. CH + Biologie). O kom mluví? No přece o naší oblíbené prof. A. K., kterou jsme měli na CH v II. a III. Dobře dejme tomu, že A. K. tvrdí pravdu. Ale jak se to projevuje?
Pravda je spíš taková, že A. K. lže, neboť průzkumný test od K. L. mluví jasně:
Průměr 4-5.
Nejlepší skóre 3.
M. Mo. nemá 1.
To všechno nasvědčuje tomu, že prostě víme nic. Řešení přišla hned dvě: 0. hodina v pondělí 21., které však se moc lidí nezúčastnilo a prezentace. Otázkou je, jestli se dá naučit za pár dní tolik látky. Doufejme, že v úterý 29. Nebude celá třída zírat na nový test z prezentací stylem „Co to ku*va je?!“, jakožto častý údiv M. Mi.
Útok nemrtvých
Zpočátku jsme byli příchodem I. B. zaskočeni, ale nyní se to trochu zklidnilo. Při jejích hodinách se už dá bez rizika poznámky pohnout. Pár lidí ji dokonce vidělo se pousmát, ale já těmto zdrojům moc nevěřím. Avšak tvrdým útokem jsou kilometrové zápisy do sešitu, které jsou skoro delší než zápisky známého spamera Páji! O co tu jde? Hrají trumfovanou o delší zápis? Nebo je to jen útok jak z nás nadělat mrtvoly? Nemyslící zombie pevně oddané I. B. Uvidíme...Ovšem stále zůstává charakteristický nudný mrtvolný výklad. O tomto fenoménu již brzy v článku!
Tělocvična
Píše se dávná historie, 16. 9. středa ráno. Je 7:30 a já se konečně dostávám do školy. Takhle brzké vstávání, prostě neskutečné, ale podařilo se. Jsem v šatně. V okamžiku jsem převlečen a přicházím k tělocvičně. Všeobecný potlesk. Poděkuji a jdu se omluvit Brtníkovi (A. Ž.). Netuším, že moje chvilka slávy ještě neskončila. Brtník pokyne ať jdu na čáru k ostatním. Když v tom se mi smýkne noha a padám na hubu. Naštěstí stíhám zachránit se rukama a tak jsem nezraněn. Nyní následuje strašný smích všech a potlesk. Před mým příchodem se Brtník totiž chlubil, jak krásně utřel tělocvičnu po uklízečce od vody...
Je středa 23. a Brtník je přesvědčen, že už skutečně má důkladně utřenou vodu. dá pokyn k oběhnutí tělocvičny. Najednou J. Fa. leží na zemi stejně jako M. Mi. Avšak J. Fa. omylem a M. Mi. z důvodu svého neskutečného výtlemu. Brtník vypadá naštvaně a určitě to uklízečce hezky vylíčí a zmlátí ji. Můžeme jen popřát, jen tak dál!
Zase ty vztahy...
Den v rytmu UNA skončil vcelku nudně a poklidně. Avšak ne pro jednu osobu. V. F. je opět sledována naším odvážným reportérem a jsou odhaleny šokující informace. Bohužel ještě nejsou potvrzené a úplné, ale vypadá to zase na pořádný skandál. Přejeme našim reportérům hodně štěstí!

Tak to byl týden. Pro někoho nudný avšak celkem zajímavý. Nechme se překvapit, co nám osud připraví příští týden!
Těším se s vámi zase někdy na viděnou třeba u příštího článku!

Wroted by potihcpd!

Spam - další Himbajsoidní
O tom, že „TV-Nora“ není TV-Nora a pro zájemce číst si něco zcela zbytečného a nepokrytě okopírovaného i pár slov o spamu :-).

Spam! Vítejte po delší době u článku s Himbajsem

Pokud se divíte, že zase jen tak píšu článek, NEBOJTE SE!. Toto není článek, pouze další až možná příliš subjektivní a kontroverzní dopis...

Varování: tento článek je opsaný ze stránky: http://cs.wikipedia.org/wiki/Spam !!!


A slouží pouze jako ukázka toho, že na TV-Noru jde již napsat cokoliv. Tento článek lze brát jako nepřímou odpověď na čegiho článek „Batman - temný rytíř“. Jistě to není první dopis ve kterém píšu, jak nehorázně hnusně se TV-Nora změnila od svého založení.

Tento článek byl publikován a pokud jej momentálně čtete, svědčí to o tom, jak dlouho mi něco takového prošlo.

A teď ten „článek“

Spam
Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Spam je nevyžádané masově šířené sdělení (nejčastěji reklamní) šířené internetem. Původně se používalo především pro nevyžádané reklamní e-maily, postupem času tento fenomén postihl i ostatní druhy internetové komunikace – např. diskusní fóra, komentáře nebo instant messaging. Používá se též zkratka UBE/UCE (Unsolicited Bulk/Commercial Email).

Pro opak spamu, tj. poštu, která je zaslána konkrétní osobou se specifickým jednorázovým účelem a adresát ji považuje za žádoucí, se řidčeji používá termín ham (anglicky šunka).

Původ (etymologie) termínu konzerva SPAM

Název pochází ze značky amerických konzerv lančmítu (překlad „haše“ v televizních titulcích je nepřesný), která se vyrábí od 30. let dodnes (v současnosti ale výrobce trvá na psaní velkým písmem SPAM) a za 2. světové války a po ní byla hojně rozšířená a stále méně oblíbená ve Velké Británii. Proto se objevuje v závěrečném skeči 25. dílu seriálu Monty Pythonův létající cirkus, kde všechny položky jídelního lístku v restauraci obsahují spam, i mnohokrát opakovaně, a spory zákazníků s číšnicí o objednávky přerušuje skupina Vikingů zpívajících „Spam, spam, spam…“

Označení tak bylo přijato nejprve pro praktiku mnohonásobného rozesílání téže zprávy na Usenetu, ale pak se význam posunul pro zneužívání skupin k šíření různých nepřípadných textů a přímo reklamy a zachoval se i poté, co se těžiště takových aktivit přesunulo do e-mailu.
[editovat] Historie spamu
[editovat] Historie spamu (zahraničí)

Internet byl původně armádní projekt a nikdo nepředpokládal, že bude určen k vydělávání peněz. Zřejmě první spam napsal zaměstnanec Digital Equipment Corporation. Byl zaslán 1. května 1978 na adresy tehdejší sítě ARPANET a obsahoval informace o prezentaci produktů této společnosti. Dalším spamem byla zpráva podepsaná jistým Davem Rhodesem a rozeslaná do diskusních skupin sítě USENET. Předmětem této zprávy bylo MAKE.MONEY.FAST!! (vydělávej rychle peníze).

Roku 1993 se muž jménem Richard Depew rozhodl představit svoji novou představu o fungování USENETu. Tato idea nebyla na první pohled špatná. Navrhoval přidat moderátorům konferencí možnost stanovit pravidla a zrušit příspěvky, které je poruší. Koncem března si Richard hrál se svým programem nazvaným ARMM, jehož úkolem bylo spravovat diskuse podle jím navrhnutého způsobu. Bohužel došlo k nehodě a jeho software zahltil diskusní skupinu news.admin.policy více než 200 příspěvky. Samotný Richard Depew se za své počínání omluvil s tím, že se skutečně jednalo o nehodu.

Jedním z dalších spamů byla zpráva zaslaná 18. ledna 1994 s předmětem Global Alert For All: Jesus is Coming Soon (Upozornění pro všechny: Ježíš brzy přijde). Jednalo se o nábožensky laděný text, který ukazoval souvislosti mezi zemětřesením v Los Angeles, Kalifornii, záplavami v Evropě, válkou v Jugoslávii a dalšími katastrofami.

Skutečně masivním spamem byla nevyžádaná zpráva Green Card Lottery, kterou zaslali 5. března 1994 právnická společnost Cantor a Siegel. Zpráva zahltila 6 000 diskusních skupin. V jejich stopách později kráčel další spamer Michael Wolff, který pomocí nevyžádaných zpráv nabízel svoji knihu o internetovém chatu. Každý výskyt spamu doprovázely mohutné diskuse o etice chování na Internetu (tzv. netiquete). Navzdory tomu se spam stal až do dnešní doby hrozbou, kterou řeší nejen známé technologické společnosti, ale také politici.

By Himbajs!

Upozornění: PTW - bod 2.!

Searched by potihcpd - 12. 6. 2017!


Jiný Svět - 8. kapitola

„Jdeme za ním nebo tu budeme trčet věčně?“ ohradila se na Vandžu Arra. „JESTLI CHCEŠ MŮŽEŠ JÍT, NIKDO TĚ TU NEDRŽÍ!!!“ zařval na ni Vandža. Arra se na něj zlověstně zamračila a šla k okraji skály. Za pár vteřin už nebyla vidět. Vandža uraženě usedl na kámen. Harkat se mezitím rozhlížel z jedné strany na druhou a přemýšlel, s kým má jít. Asi půjde za Darrenem, přece jenom když už s nim došel až sem, měl by se ho stále držet. Už chtěl jít šplhat dolů ze skály, když v tom uslyšel Vandžovo tiché „u všech démonů“ přičemž ukazoval prstem někam k nebi...

*

Nebyla to hezká podívaná.
Gavner si prohlížel obličeje mrtvých. Shancus radši zůstal někde stát a sledoval Gavnera, co dělá. "Tolik mrtvých pro nic za nic!" prohlásil. „Venku zuří bitva démonů a celé populace...“ nedořekl větu, „...a oni se tu mezitím povraždili když by měli držet spolu!“ dořekl za něj kdosi. Gavner hledal kolem sebe původce tohoto hlasu. V koutě uviděl temnou postavu. Byl to Kurda Smolt.

*

V nebi se objevila zelená díra. „To nevypadá dobře!“ pomysleli si Vandža i Harkat najednou. Harkat pokynul gestem na Vandžu, že by se asi měli jít schovat. A kam? Na náhorní plošině rostly pouze dva stromy a ještě tu byla špička hory, za kterou se ale schovat nedalo. Najednou uslyšeli přidušený hlas Arry: „Hej pojďte se schovat sem. Je tu jeskyně!“
Harkat s Vandžou se přikrčeně dostali až k okraji hory, stále však sledovali oblohu. Začali slézat dolů po stěně. 50 metrů pod nimi byla velká jeskyně ve skále. „Jinou možnost nemám i když nerad ustupuji jiným...“ zamumlal si Vandža. Ještě než Vandža zalezl hlouběji do jeskyně, uviděl nějaké vznášející se tvory. „Jak se ti líbí moji Ockové?“ řekl kdosi. Vandža ten hlas znal! Doufám, že to není zase ten idiot...

Ozářený pochodní stál v koutě jeskyně Osmond.

To be continued!
All rights reserved! ©2009 by Cusatalon spol.

By potihcpd - 6. 6. 2017!


Fakta - Bulvár 52

12. směs článků z blogu
Zde budou postupně vycházet různé zmixované články ze starého blogu. Tato rubrika bude vycházet každé pondělí, dokud nebudou vypsány všechny staré články. Bude vycházet asi sama v pondělí, ale můžou se tu klidně objevit i jiné články.

Naquadah
Zdravím u prázdninového článku s Himbajsem!
Dnes se vám pokusím osvětlit jedno z tajemství firmy Dr. OGÍ a. s. a to konkrétně tento naquadah. Naquadah je bylinného původu, ale roste pouze na půdě kontaminované naftalínem. Ideální podmínky na pěstování naquadahu jsou například v Žihli v Čechách. Má velice drsně pronikavou chuť a doporučená dávka pro závislé lidi je jeden list/den. Byl objeven jako jedna z prvních omamných látek společnosti Dr. OGÍ a. s a byla objevena zcela náhodou ve výše zmiňované lokalitě. Je neodmyslitelným prvkem leurodiziaka viz minulý článek potihcpda. Je lehce nahořklý a brutálně ostrý. Účinky jsou znatelné, ale ne zcela viditelné. Maximálně běžíte k nejbližšímu oknu a vyplivnete ho. Po jednom listu se ale člověk zvláštním způsobem potí na čele a má zvláštní radost. Kvůli nepříliš neutrálnímu zápachu vřele doporučuji doplnit mentolkou... jak jste možná pochopili z „flusání z okna“ nahoře zmíněného se naquadah zásadně nepolyká! Může to mít velice sadistické následky na vás i na vašem okolí! Doporučujeme jeden list žvýkat přibližně 15 sekund. Pokud nevydržíte, raději se nepřemáhejte a vyplivněte ho. Sice vezměte na zřetel, že pokud vás najdou s naquadahem u sebe, v krvi nebo DOKONCE prodávat takzvaní „chlupatí“ vedení jejím náčelníkem P. Š., můžete dostat docela nemilý trest.
Pokud byste jej přeci chtěli dostat, nechte si v peněžence alespoň 50 halířů za list a zajděte do oblasti Sigma. Co to je oblast Sigma nezveřejním, ví to jen důvěryhodné osoby a nedůvěryhodným drogy neprodáváme. Ty drogy budou zakupovány v hotovosti za hotovost, ale max. množství 5 listů na osobu. S těmi „chlupatými“ si ale tolik problémů nedělejte, poněvadž jejich náčelník a zároveň jediný člen je jaksi... eh... na naší straně. Pravděpodobně je zakoupíte od překupníka, kterých máme několik a budou se střídat. Naši drogovou mafii máme založenou v symbióze, ba spíš ve spolupráci s policií a spoustou pěšáků, kteří snášejí část slávy, peněz, práce atd. Teď jste veškeré instrukce k fetování dostali. Berte ovšem v úvahu, že se prodává až od 2. září!
Powered by Himbajs!

P. S. na příští můj článek nespoléhejte, těžko říct, jestli ho stihnu nějaký napsat.

SPQR
Po delší době vás vítám u dalšího článku, zdraví vás potihcpd!
SPQR? Není to armáda ze starého Říma?
Abychom to zjistili musíme se podívat o pár dní zpět...
Zasedání u soudu:
Soudce: Pane M. Mi., máte vy a váš spolek něco proti obvinění policie a pana dr. Zkumavky?
M. Mi.: Ne se vším souhlasím a uznávám chybu sebe i svých členů. Dále jsem se rozhodl, že spolek zruším a rezignuji.
Soudce: Děkuji vám. Tak tedy tímto dle nového zákona, který jsem právě stanovil, zakazuji provoz spolku RN1M a tím ho i ruším. Soud končí, vykliďte prosím soudní síň.
Takže takto neslavně skončil spolek RN1M. Ovšem za 4 dny se mělo stát úplně něco jiného...
Denní Plesk:
„Dnes obdržel předseda parlamentu pan Ko. Rupce dopis od nově založeného spolku SPQR (převážně složený ze členů bývalého RN1M) a poskytl nám ho k menšímu přečtení. Zněl asi takto:
Milý pane Koloději Rupce!
Chceme podat stížnost na výrobce přípravků obsahujících brom a plutonium, které upravují a omezují či zvětšují přírodní pudy člověka a tím podle nás ničí organismus člověka. Navrhujeme uzákonit omezení výroby a zdražení těchto produktů. Předem vám děkuje SPQR!
P. S. Doufám, že vám našich 563 tisíc korun českých poslaných anonymním kurýrem k vám domů bude stač...

Více nám pan Ko. Rupce z dopisu neposkytl a zabouchl nám dveře svého bytu...“
O den později:
Denní Plesk:
„Parlament schválil nový Zákon o porušování svobody repiků. Tímto zákonem prakticky zruinoval dr. Zkumavku a prof. Zádrhela a navrátil na trh, ovšem jen v malých dávkách, tradiční Argin Max. Zákon totiž nařídil, že při výrobě přípravků s bromem hlavně, ale také s plutoniem, na výrobu musí dohlížet speciální tým a přimíchává do přípravku anestetikum, které roztok ředí tak, že z původního roztoku zbude asi 0,5% a zbytek je voda. Také cena musela být zvýšena na jednotných 50Kč/100ml, co si většina lidí nemůže dovolit...“
Tím ovšem SPQR ještě neskončilo! Mělo to být ještě horší...
Denní Plesk:
„Tento přípravek doporučujeme zvlášť osobám, které byly dříve závislé na bromu nebo plutoniu, ale pomůže i lidem, kteří ho použili i třeba pouze jednou. Normálním lidem, kteří brom a plutonium nikdy nepoužili přípravek nedoporučuji, může u nich vyvolat vedlejší účinky. Ovšem měli byste si někde brom či plutonium sehnat, abyste si mohli POlar vzít a užít si jeho znamenitost,“
tvrdí člen sdružení SPQR. Tento přípravek bude již brzy v prodeji a my vás budeme o všem informovat...
Současnost...
Některým už možná došlo, že název spolku SPQR opravdu není převzat od názvu starořímské legie, ale znamená SDRUŽENÍ PRO QALITNÍ REPIKÍ. Jak je evidentně zřejmé, spolek se dokonale dokázal pomstít dr. Zkumavkovi i prof. Zádrhelovi. Jaký dopad bude mít přípravek POlar, který ze čtyř % obsahuje radioaktivní polonium, na lidstvo se budeme snažit zjistit v budoucnosti. Mimochodem, účinky polonia objevil anonymní vědec na ostrově Radiace ležící v Indickém oceánu. Bohužel tento vědec krátce po návštěvě SPQR zmizel není známo kam, takže jsme s ním nemohli udělat interview. Náš expert na únosy, pan I. Diot tvrdí, že jeho zmizení má na svědomí Klub Potápěčů z Horní Dolní Jámy a ne SPQR. Ovšem realita může být jiná...zcela jiná...
Powered by potihcpd!

Searched by potihcpd!

Steve Leonard a vampýři 5
Gannen právě míhal po cestě a nevěděl, co si má myslet. Proč si ho pan O. Sudd zavolal? Včera pro něj před půlnocí poslal lidičku. Co bude se Stevem? To vše se mu honilo hlavou. Zatím se dostal skoro na určené místo. V dáli uslyšel nějaké hlasy. Prodral se houštinou a uviděl zříceninu domu a u něho pobíhala spousta lidí. Jak jen to slyšel... vypadalo to jako... jako Circo Monstruoso!
Vrátil se na cestu. Odmíhal ještě kilometr a najednou se zastavil. Uviděl před sebou tlustého muže ve žlutých holinkách a v ruce měl hodinky ve tvaru srdce. O. Sudd promluvil: „Ahoj Gannene! Jak se máš?“
„Jde to,“ odpověděl Gannen.
„Potřebuji ti něco říct, ale nejdřív se posadíme,“ ukázal na klády vedle cesty Osmond. Zavolal si nějakého lidičku. Ten tam položil dva polštáře a Gannen a O. Sudd si na ně sedli.

O. Sudd začal: „Jak jsem zjistil, objevili jste Pána Vampýrů, je to tak?“ Gannen přikývl a O. Sudd pokračoval: „Vybral jsem si tebe, protože si myslím, že jsi chytrý a statečný. Tvým úkolem bude chránit toho chlapce, Pána Vampýrů... jak se jmenuje... jo Steva před upíry. Za 4 měsíce začne válka mezi vámi vampýry a upíry. Záminkou bude vražda Murlougha Lartenem Hroozleyem a jeho učedníkem, nyní již upířím knížetem Darrenem Shanem...“

*

Steve se probudil na policejní stanici. Vedoucí policista si toho všiml a zeptal se ho: „Chlapče, jak se jmenuješ?“
„Steve Leonard,“ odpověděl Steve. Policista řekl ať počká, že ho najde v záznamech. Policista odešel. Steve využil této chvilky a rozhodl se, že uteče. Ale zatím nevěděl jak. Okna v místnosti žádná nebyla, dveře byly zamčené a v místnosti byla kamera. A co s ním vlastně chtějí udělat? Dát ho do sirotčince? A v místnosti navíc nebylo skoro nic, co by se dalo využít k útěku. Steve už začal vzdávat přemýšlení o útěku, když v tom si vzpomněl na to, že je polovampýr a že dokáže mnoho dalších věcí, a že má větší sílu.
Malý polovampýr se podíval vedle sebe a uviděl tam napajedlo s vodou, kam kamera už nedosahovala. Došel tam pod záminkou, že se chce napít a když už ho kamera neviděla, vyrval to napajedlo ze zdi, aby s ním mohl vyrazit dveře.
Doufal, že kamera neumí zachytit zvuky. Ale vodu asi ano. Protože se všude po místnosti rozstříkala.
„Sakra!“ řekl si Steve. Tohle teda nedomyslel.Co teď?
Najednou se do místnosti vřítil policista aby zjistil, co se stalo. Steve ale byl blízko u dveří a tak po policistovi skočil. Svalil ho na zem a když ještě utíkal pryč, propíchl mu nehtem tepnu a vzal mu obušek a pistoli. A tak běžel. Na chodbě stáli policisti, kteří si nejdřív Steva zmateně prohlíželi a pak se rozeběhli za ním.
Steve nevěděl, jestli je pistol nabitá, nebo ne. Dokonce ani nevěděl, jak se s ní zachází. Ve filmech viděl jenom, jak zmáčkli kohoutek, vždy když chtěli vystřelit. Udělal tedy to samé. A vyšlo to. Trefil jednoho policistu do nohy a ten se svalil na zem. Steve se zasmál, otočil se a začal utíkat. Před ním ale stál policista, který mu zahradil cestu k nějakým dveřím. Teď bylo na čase použít obušek. Steve si ho přehodil z jedné ruky do druhé a když byl skoro u policisty, majznul ho do hlavy. Policista se ale také bránil a když ho Steve bouchal do hlavy, vrazil mu obušek do břicha. Steve to nečekal a svalil se na policistu. Dal mu ránu přímo do žaludku.
Uslyšel za sebou, jak se z různých místností valí další a další policisti, aby zjistili, co se děje.
S vypětím všech sil co nejrychleji vstal, policista, který ještě ležel na zemi ho ale chytnul za nohu. Steve ani chvilku nepřemýšlel, vzal pistoli a trefil policistu přímo do hlavy. Rozběhl se ke dveřím. Ty ale byly zamčené. Nejdřív se je pokusil vyrazit, to ale nešlo. Tak opět použil pistoli, a jako když to dělají správní agenti, zámek rozstřelil. Dveře se otevřely, a za nimi bylo rušné město. Přímo náměstí.
Steve se co nejrychleji rozeběhl ven z města, kde jak doufal, na něj bude čekat Gannen. Čekal tam ale někdo úplně jiný.
Za 20 minut tam doběhl. Šel dovnitř a podíval se, jestli tam někdo není. Najednou ho ze tmy chytila něčí ruka a zacpala mu ústa rukou.
Upír promluvil: „Tak tady jsi ty šmejde!!!“ zašeptal mu do ucha nějaký Upír s dlouhými černými vlasy. „Sis myslel, že nám utečeš v rukou policistů?!“
Steve se začal bránit, kopat sebou a mlátit, jako to dělal u toho Upíra, co na něj vyskočil z křoví. Ale nebylo mu to nic platné. Upír měl mnohem větší sílu a omráčil ho.

*

„Za každou cenu musíš Steva ochránit! Pokud zemře, upíři vás vyvraždí. Pokud nezemře, vyvraždíte je vy. Zabít Steva budou moct Larten, Darren nebo Vandža. Budou mít čtyři šance Steva zabít.“ Z každým dalším slovem O. Sudda se Gannen děsil víc a víc. Začínal ho přímo nenávidět a chtěl už to mít za sebou, ale O. Sudd dále pokračoval klidným hlasem, jakoby se nic nedělo: „Nesnažte se někam schovat. Schůzky budou náhodné, takže je jedno kam půjdete. Ke čtyřem setkáním dojde tak jako tak!“
Osmond domluvil. Řekl, že to musí jít říct upírům, aby to bylo fér a po popřání příjemného zbytku dne odešel. Gannen rychle spěchal za Stevem a doufal, že se mu nestalo nic zlého jinak by Upíři vyhráli válku...

*

Mika právě míhal k hoře a na zádech měl Steva. To budou mít Upíři radost. Chytil jsem polovampýra. A když je ještě tak mladý, mohl by nám říct, kdo a kde je Pán Vampýrů a ještě nějaké další podrobnosti. To všechno se mu honilo hlavou, když zaběhl do hustého lesa pod horou. Už se skoro rozednívalo.
Mika měl pár chvil pocit, že ze na něj ze křoví dívají nějaké obří kulaté zelené oči. Přesně takové, jako má Harkat. Ale proč by ho Harkat sledoval? A navíc je přece v hoře. Ale přesto to vypadá jako kdyby-
Ze zamyšlení ho vytrhlo asi 15 lidičků, kteří se na něj z toho křoví vyřítili.
Co to dělají? Naskákali na něj a mlátili ho a kopali, dokud se nemohl hýbat, protože měl zlámané všechny kosti v těle. Miku pohodili v nedalekém lese do nějaké jámy, která, jak to tak vypadalo, byla medvědí.

Celou tuhle tragédii sledoval jeden vlk z povzdálí a rozběhl se směrem k hoře, aby to vzkázal Upírům. Cestou ale potkal O.Sudda, který na něj jen mrknul a vlk se svalil k zemi mrtvý.

*

Gannen našel Steva v jeskyni, jak tam spí. Byl rád, že se mu nic nestalo. V tom uslyšel směrem od města jak se sem řítí houf lidí a policistů. Vzal Steva na záda a utekl s ním. Unikli jen taktak, aby je policisté neviděli. Už se rozednívalo, když přišli do jeskyně, kde bylo asi 100 vampýrů. Byla to jeskyně, kde byla rakev odhalující Pána Vampýrů. Gannen tam vběhl a oznámil všem, že pro ně má velkou novinu. Bohužel jim to nemohl říct teď, protože už bylo skoro ráno. Slíbil, že jim to řekne hned jak se večer probudí. Kdyby jen tušil, že to nebude večer, tak jednoduché. Možná, že už se probudí naposledy...

To be continued!
All rights reserved! ©2009 by Cusatalon spol.

By potihcpd!

Searched by potihcpd - 5. 6. 2017!