Svet-Stranek.cz
Již 10 let na těchto stránkách pro vás každý den!
TV - Nora

Červnové reportáže (tservnove reportase):Již 10 let na těchto stránkách pro vás každý den!

Červnové reportáže (tservnove reportase)

V těchto třech podrubrikách rubriky "Starší" můžete zpětně nalézt starší články z právě probíhajícího a i dvou předchozích měsíců!

Pro vaše lepší vyhledávání v historii článků:
-> články jsou řazeny chronologicky od nejnovějšího k nejstaršímu
-> navštivte i náš archiv http://cusatalon-archiv.wgz.cz
-> v našem archivu můžete snadno nalézt všechny články od počátku věků

Objevujte i retrospektivně!
TV - Nora spol. ©2017


v tekto trek potruprikak rupriki "starsi" musete spetne nalest starsi tslanki s prave propi'aiitsi'o a i tvou pretkosik mesitsu!

pro vase lepsi vi'letavani v 'istorii tslanku:
-> tslanki isou raseni kronolokitski ot neinoveisi'o k neistarsimu
-> navstivte i nas arkiv http://cusatalon-archiv.wgz.cz
-> v nasem arkivu musete snatno nalest vsekni tslanki ot potsatku veku

opievuite i retrospektivne!
tv - nora spol. ©2017

Letnění

Opět zase po roce, stejně jak na Vánoce, jsem tu ve stejný čas, s článkem potrápím vás, přestože mám zpoždění, snad problém to není, tak zanechte klení a pusťte se do čtení!

Přes prázdniny jak to bývá,
potřebujeme odpočinek
a neboť později se stmívá,
raději než psaním písmenek,
trávíme čas v přírodě
nebo jinak, to je fuk,
buďme s tím proto v pohodě,
že nenapíšeme sem ani ťuk.

(Další FaBu a pokračování série Arra Plachetová v září, jiné články spíš výjimečně.)

Co nového se stane?
Nový článek snad vytane?
Výročí nějaké mine?
Aktuality jsou uspané?
Nebojte,
tato funkce stránek neustane!

(Aktualizace ankety nebude pravidelná, aktuality však nic neprošvihnou.)

A v mnohých diskuzích,
bloudíme často v kruzích,
co třeba tématu změna?
Další až v září bude obměna,
elektriku tedy vypneme?
Firefoxe na noc sem pošleme,
gghhddoo ať nespamuje,
ha, v spamdiskuzi dobře jí je,
i všem ostatním přejeme shovívavost,
jistě pochopí naši menší starost.

(Diskuze bez omezení s nočním řízením Firefoxe, možnou pozdější adminí odezvou, ale stálým přísným dohledem nad spamery mimo příslušná pole.)

Co očekáváte od obrázků?
Jsou to místa našich zkazků,
dávných,
krásných,
slavných,
slastných,
to už je tolik lét...

Díky za přečtení řádků a v zaří oslavíme 10 let!

(Překladový komentář odstavce netřeba.)

Wroted by potihcpd - 30. 6. 2018!


Arra Plachetová - 4. část

„Tu zkoušku jsi zvládla bravurně, ale já ji samozřejmě zvládl lépe,“ chvástal se Vanez před Arrou v Knížecí síni, když si šla vylosovat další zkoušku.
„Ty jsi ji dělal taky?“ odvětila Arra.
„To víš, že jo. Každý správný Upír dělal zkoušky. Já jsem sice jen-“ začal mluvit Vanez, ale rychle přestal, poněvadž Arru si zavolal Vandža Pochod. „Hodně štěstí,“ naznačil pusou Vanez a ukázal zdvižený palec. Arra pomalu docházela ke stupínku, aby si vylosovala zkoušku.
„Zvládla jsi ji výborně,“ povídal Šíp, „sledoval jsem tě celou dobu ze shora, ale pak už jsem...“ nedokončil větu a ukázal si na ruku zavěšenou na obvaze.
Strážný přinesl kamínky a zkontroloval je. Pak nastavil ruku s pytlíkem Aře. Sáhla až na dno pytle. Do ruky jí vklouzl hladký malý kamínek. Vyndala ho a podívala se na něj. Byla na něm devítka.
„Číslo 9!“ zavolal strážný, „Jeskynní bludiště“
Síní se ozval šum. Arra se podívala na Vaneze, Lartena a Gavnera aby zjistila, jestli to je dobře nebo špatně, ale nic se nedozvěděla, protože si spolu povídali tlumeně a z jejich výrazu nebylo nic poznat.
„Teď jdi a připrav se na zkoušku. Zítra tě čekáme v Síni smrti.“
SÍŇ SMRTI?! To jí už nedávali snad vůbec žádnou šanci nebo co?

*

„Proč mě čekají v Síni smrti? To mě chtějí rovnou zabít nebo co?“ zeptala se hystericky Arra Gavnera, Lartena a Vaneze.
„Ale ne,“ opověděl první Larten, „tam zkouška začíná. Ze Síně vede chodba do ústí hory. Tam je spleť tmavých chodeb. Někde sice je luminiscenční lišejník, ale je ho tam málo. Musíš v tom bludišti najít medailonek.“
Arra si oddechla a zeptala se: „A to je jako všechno, nic víc?“ Larten se už zase nadechoval, ale místo něj jí odpověděl Gavner: „Ne, po dvaceti minutách tam vpustí Ba´Halenovy pavouky.“
To už byli venku z Knížecí Síně a mířili k Tělocvičnám.
„Ale ty přece nic nedělají, když tě kousne jeden, nic ti to přece neudělá,“ odvětila Arra.
„Když tě kousne jeden, nic se ti nestane, ale představ si, když tě kousne stovka pavouků najednou. To už může trošku bolet.“
„To asi jo,“ řekla Arra a radši rychle běžela do Tělocvičny se trénovat, i když sama nevěděla, jak se na tuhle zkoušku dá natrénovat.

To be continued!
All rights reserved! ©2009 by TV-Nora spol.

By Mrs Mann - 26. 6. 2018!


Fakta - Bulvár 93

Konaly se první volby do vlády
13. září 2010 / 20. riina 2
205 - Dnes se konaly první volby do vlády republiky, která vznikla v pátek ve Kvintě A. V několika případech ale volby dopadly nerozhodně, takže zatím jsou obsazeny pouze tři pozice.


V pátek 10. září 2010 / neteli 17. riina 2 vyhlásila Rada (pro bylo 10 ze 14 zúčastněných kluků), přirozený orgán kluků z naší třídy, republiku, čímž ukončila dlouhé období anarchie trvající od zániku Republiky Tercie A (ročník 2008/09). Vytvořila vládní systém, do kterého na dnešek vypsala volby.

Vládní systém počítá prozatím s devíti funkcemi. Dvě z nich jsou reprezentační, jedná se o prezidenta a kancléře. Oba mají zastupovat třídu při různých příležitostech, není však specifikováno při jakých: před profesory se za třídu zodpovídá předseda (nyní V. Č.), který však ve vládním systému není zahrnut. Rovněž funkce vyslanců naší třídy ve Studentské radě (V. Č. a E. Š.) nejsou součástí vládního systému. Úlohu diplomata při případných mezitřídních jednáních zastane ministr vnějšího okruhu záležitostí (zmíněn níže), který již součástí vlády je. Pokud existují ještě nějaké další příležitosti, kdy je třeba třídu reprezentovat, konečně se dostane řada i na prezidenta a kancléře. Oba mají dále hlas se stejnou váhou ve vládě. Přesto se jejich pravomoci liší - prezident má podepisovací právo, kancléř zase musí ministrovi pro vnitřní okruh záležitostí (opět viz níže) schválit náměstka pro soudnictví, čímž mu je přiřčena částečná kontrola nad justicí.

Další tři funkce jsou ministerské. Ministr armády velí ozbrojených složkám republiky. Má na starosti jejich výcvik a organizaci, v případě války je velitelem armády. Otázky výzbroje přenechává náměstkovi. Ministr pro vnitřní okruh má na starosti zejména policii. Pro kulturní a justiční záležitosti má i on svoje náměstky. Třetím ministrem je ministr záležitostí vnějšího okruhu. Ten se zabývá zahraniční politikou, je jakýmsi třídním diplomatem. Jmenuje náměstka pro mezitřídní obchod.

Poslední čtyři funkce jsou náměstci. Náměstek zbrojnictví spadá pod ministra armády a má zajišťovat armádě výzbroj (ať už ji vyrobí sám či nabídne zakázku nějakému zbrojnímu podniku). Náměstek spamkultury pečuje o všechny kulturní záležitosti třídy - symboly, sport, hry, tradice... Podléhá ministrovi pro vnitřní okruh, stejně jako náměstek soudnictví. Toho však musí schválit kancléř. Náměstek pro soudnictví zastává funkci třídního soudce, případně má na starosti (nějaký budoucí) justiční systém. Posledním náměstkem je náměstek ministerstva vnitřního okruhu pro mezitřídní obchod. Tento se má zabývat našimi obchodními styky s jinými třídami. Obchoduje se např. se zbrojním materiálem a municí, ale i s živým zbožím...

Ministři a reprezentanti jsou voleni přímo lidem. Náměstky si ministři vybírají. Náměstci nemají hlas ve vládě, zatímco ministři, kancléř a prezident ano. Pokud se na něčem shodnou všichni tři ministři, stačí jim souhlas buď prezidenta nebo kancléře. Pokud se shodnou pouze dva, musí s věcí souhlasit oba reprezentanti. V praxi to funguje jednodušeji. Je vlastně pět vládních křesel. Nejlépe je, když se shodne všech pět vládních činitelů. Návrh ale projde i když se shodnou pouze čtyři. Pokud se shodnou pouze tři, tak už návrh neprochází, i když mají většinu. Dvě pětiny jsou přece jen nezanedbatelná část vlády, aby něco mohlo projít bez jejich souhlasu. Na druhou stranu, takováto pojistka proti zneužití moci může způsobit druhý extrém - učinit vládu neusnášeníschopnou.

Dnes o velké přestávce proběhla kandidatura na pět vládních postů. Každý se mohl zapsat na jednu ministerskou pozici a jednu reprezentační (někdy si ale kandidáti vystačili jen s jedním místem na kandidátce). V případě vítězství na obou, by se muset dotyčný jedné vzdát.

Na ministra armády kandidovali V. Č., J. Fa. a J. Fi. Na ministra vnitřního okruhu kandidovali J. Ko., V. Ch., a P. Š. Na ministra vnějšího okruhu kandidovali J. Š., P. V. a T. N. Funkce kancléře byla nejžádanější, kandidovali na ni J. Ko., M. Mi., P. V., T. N. a V. Č. Na funkci prezidenta kandidovali J. Fa., V. Ch. a L. Kn.

V naší třídě jsou už dva a půl roku dvě názorové skupiny - anarchisté a republikáni. Podle toho, která z nich má většinu, takový je režim. Vznik této republiky sice anarchisté podpořili, ale mají s ní jiné plány než republikáni, takže počty obou stran jsou víceméně vyrovnané. Existence obou skupin se nemohla ve volbách neprojevit. Ačkoliv strany nejsou oficiální záležitostí a vládní systém s nimi nepočítá, spojenectví osob s podobnými názory je přirozeným jevem i v neoficiálním měřítku. Ihned po skončení kandidatury se v přízemí před počítačovou učebnou 028, kde měla mít naše třída češtinu, utvořily dva hloučky kluků - republikánský a anarchistický. V obou se diskutovalo o ideální podobě vlády podle jejich představ. Zde obě strany vytvořily svoji společnou kandidátku, aby se vědělo, kdo jakou funkci upřednostňuje. Následující příslušnost k neoficiální straně je pouze odhadovaná a nemusí odpovídat skutečnosti.

Republikáni nominovali na ministra armády J. Fa. Ten velel armádě v Republice Sekundy A i po velkou většinu Republiky Tercie A. Proti němu postavili anarchisté (v některých etapách dne se nazývali i jako umírnění republikáni; zde uvádím kratší název „anarchisté“) J. Fi. Anarchista V. Č. tedy ustoupil. Kandidaturu na funkci ministra vnitřního okruhu vzdal republikán V. Ch., takže se zde utkal anarchista J. Ko. s republikánem P. Š. Na post ministerstva vnitra se hodlal z řad republikánů dostat J. Š., zatímco anarchisté nominovali T. N. a anarchista P. V. tudíž musel ustoupit. O post kancléře se utkal republikán M. Mi. s anarchistou V. Č. Anarchisté J. Ko. a T. N. tedy ustoupili. P. V. byl nucen ustoupit opět, ale dostal za to příslib pozice náměstka. Na prezidenta vzdal kandidaturu republikán J. Fa., a tak zůstal republikán V. Ch. a anarchista L. Kn. Z kandidatury se po jejím ukončení nikdo oficiálně nestáhl. Pod pojmem, že se někdo kandidatury vzdal, se myslí, že doporučil svým voličům, ať ho raději volí na žádanější pozici a zde, aby volili někoho s jemu blízkým smýšlením.

Volby se začaly o třetí přestávce, kdy odvolilo nejvíce voličů. Někteří ale hlasovali i během čtvrté hodiny (matematiky se Z. L.) a během následující páté volné hodiny po obědě. V. Č. získal na pozici ministra armády 0 hlasů, J. Fa. 8 a J. Fi. také 8, takže volby na tuto pozici dopadly nerozhodně. Podobně se skončily i u ministra vnitřního okruhu, kde získal V. Ch. 0 hlasů, J. Ko. 8 a P. Š. také 8. Rozhodnutí ale už padlo u ministra vnějšího okruhu, kde republikán J. Š. s 9 hlasy porazil T. N. se 7 hlasy a P. V. s 0. Na post kancléře se dostal anarchista V. Č., který získal rovněž 9 hlasů a porazil tím republikána M. Mi. s 6 hlasy a anarchisty T. N. (1 hlas), J. Ko. (0 hlasů) a P. V. (0 hlasů). Prezidentem se stal republikán V. Ch., který s 9 hlasy porazil anarchistu L. Kn. se 7 hlasy a J. Fa. s 0. Volební účast byla 100%.

Je vidět, že hlasování bylo většinou velmi těsné, mnohdy zcela vyrovnané. Rada před volbami neurčila, co dělat, skončí-li volby na nějakou funkci nerozhodně. Jeden z povolebních návrhů byl, že se nerozhodní soupeři v polovině volebního období vystřídají. Toto řešení však bylo odmítnuto jako nesmyslné. Další možnost, jak remízu vyřešit je dohoda. Strany by se dohodly, že jedna přenechá jednu funkci té druhé, zatímco ta jí přenechá tu druhou funkci. V praxi by to vypadalo tak, že J. Fa., nebo J. Fi. rezignují na pozici ministra armády a zároveň buď J. Ko., nebo P. Š. se vzdá funkce ministra vnitřního okruhu. Avšak pokusy o dohodu dnes víceméně ztroskotaly, takže zítra se asi budou konat nové volby do dvou nerozhodných funkcí. Je otázkou, zda se bude volit mezi stávajícími nerozhodnými kandidáty, nebo zda budou možné nějaké změny na kandidátkách. Do té doby je nyní zvolená část vlády nefunkční.

To je z dnešních voleb vše. Vzhledem k neúplnosti vlády nepřikládám přehled vládních funkcí. Budoucnost republiky je nejistá, neboť anarchisté - umírnění republikáni již nyní plánují, jak současnou novou republiku podkopat. Přeji hezký večer plný přehodnocování svých třídně-politických postojů,

Firefox!

Searched by potihcpd - 25. 6. 2018!


Arra Plachetová - 3. část

Arra nevěděla co má dělat. Vrcholek se řítil přímo na ni. Nevěděla, co má dělat. Při nejlepším jí vrcholek zlomí vaz nebo ji smete dolů a ona bude umírat dlouho. Pokud se ovšem nerozmlátí hned o ostré výběžky. Do strany nemůže skočit, na to je vrcholek moc široký. Na místě taky zůstat nemůže, vrcholek by ji smetl. Pak si ale Upírka všimla, že vrcholek se točí o 360 stupňů, takže si to stačí jenom správně načasovat a pak...
Vrcholek byl asi 5 metrů od ní, Arra se připravila,nakrčila se a skočila nad sebe. Vrcholek se zrovna obracel a byl vodorovně ke skále a k upírce. Vyšlo to! Arra lezla dál až se dotkla vrcholu a tam ji někdo chytil za ruku. Byl to Gavner Zurč a tvářil se hodně ustaraně. „Jsi v pořádku?“ zeptal se generál Arry a začal si ji prohlížet.
„V pohodě,“ odpověděla Arra, „co Šíp? Co se to stalo?"zeptala se náhle Arra když si vzpomněla, co se vlastně stalo.“
„No, zrovna tě šel kontrolovat, moc se přiblížil ke kraji a těsně vedle něj uhodil blesk. Pak už to víš,“ odpověděl Gavner a tvářil se ustaraně.
„A je v pořádku? Je mu něco?“ pořád se Arra ptala.
„Myslím že mu nic není. Když padal tak se těsně nad zemí zachytil výběžku a zaťal nehty do skály. Myslím, že má jen zlomenou nohu. Jinak je v pořádku,“ odpověděl Upír. „Ale my jsme úplně zapomněli na tvou zkoušku! Zvládla jsi ji, máš to za sebou!“ zařval najednou Gavner a poplácal Arru po zádech.
„No jo, úplně jsem na to zapomněla. Ale jak se dostaneme dolů?“ vyrazila najednou Arra a začala se rozhlížet. Gavner jí ukázal směrem k jednomu okraji skály a pokynul jí rukou. Arra nejistě přistoupila k okraji a zjistila, že je tam připevněné lano. „Aha,“ řekla překvapeně Arra, chytla se za lano a sklouzla dolů k jásajícímu davu Upírů.

To be continued!
All rights reserved! ©2009 by TV-Nora spol.

By Mrs Mann - 19. 6. 2018!


Fakta - Bulvár 92

Ve Kvintě A vznikla po dlouhé době republika
10. září 2010 / 17. riina 2
Dnes vznikla v učebně 205, ve Kvintě A republika. To je ta důležitá věta, která určuje celý tento článek. Republika v naší třídě vznikla po 341 dnech anarchie. Je zřejmé, že anarchii na jistý čas opět odzvonilo. Vše ale není takové, jaké se může zdát. Většinu kluků tvoří právě anarchisté.


Republika Tercie A (RTA), dosud poslední státní útvar v naší třídě, zanikla 28. 5. 2009 / 2. 7. 1 (název byl změněn už den předtím). Pro republikány byl ten den velkým zklamáním, ale přesto od té doby nepřestali doufat, že republika bude někdy obnovena. Do páté vlády RTA se předchozího dne dostali anarchisté, kteří republiku zrušili. Předchozí vlády byly víceméně republikánské, náhlou změnu v postoji lidu způsobily holky. RTA za účelem sbližování třídy do sebe začlenila i je. Holky měly volební právo, nemohly však kandidovat. To jim ale většinou nevadilo a republice prokazovaly jednoznačnou podporu. Po aféře s politickými stranami v dubnu 2009 však holky na republiku zanevřely a pomohly anarchistické menšině zvítězit ve volbách.

Ve Kvartě se konaly dvě referenda o vzniku republiky (27. 11. 2009 / 5. tlo 1 a 4. 12. 2009 / 7. 1. 2). První dopadlo nerozhodně, ve druhém holky republiku zamítly. Obě hlasování provázely útoky na urny ze strany anarchistů, ale zejména holek. Ty mimo jiné vyhodily urnu z okna nebo do ní nalily šampon… Republikán J. Fa. se poté nechal slyšet, že do republiky s holkami už nikdy nepůjde. To se ani nestane. Vzniklá republika je klučičí a holky zahrnovat nebude.

Ve Kvintě jsme teprve několik dnů. Od začátku roku apelovali kluci ze třídy na J. Fa., ať založí republiku. J. Fa. se do paměti třídy vryl právě jako organizátor voleb a hlasování, když v RTA obcházel všechny občany republiky se sešitem, do kterého zapisoval jejich hlasy a během obou referend ve Kvartě, když měl na starosti urny. Nyní však prohlásil, že jako politik selhal a stal se ve třídě nepopulárním. Dle svých slov by jím organizovaný projekt neměl šanci na úspěch, ale že podpoří jakékoliv snahy o vznik republiky.

Na doporučení J. Fa. se rozhodlo svolat Radu, nikoliv vypsat referendum s urnou. Rada je přirozený orgán kluků ze třídy. Každý má jeden hlas se stejnou váhou. Hlasuje se o důležitých věcech. Rada zasedala zejména v období od sjednocení armády v Sekundě (15. 11. 2007) do vyhlášení anarchie (asi 14. 2. 2008). Dosud Rada naposledy zasedala v den vzniku RTA (28. 11. 2008 / 1. 1. 1), kdy odhlasovala vznik republiky, její orientaci, vládní systém a vypsala volby.

Dnes o velké přestávce svolal jednání Rady M. Mi. ve 205-ce. Ten působil střídavě na straně republikánů, na straně anarchistů a někdy se do politiky po delší dobu nezapojoval vůbec. Zasedání Rady se účastnilo 14 kluků, z nichž 10 hlasovalo pro vznik republiky, 1 byl pro absolutistickou monarchii. Zbytek se vyslovil pro zachování anarchie či se zdržel hlasování.

Předpokládá se, že republika ponese název Republika Kvinty A, ale samozřejmé to není. Je to v pořadí čtvrtá republika v naší třídě. První bylo v Primě Dobrus Winnus v čele s Radou starších. Oranžský svobodný stát, k němuž se hlásila búrská pětka na konci Primy nelze považovat za státní útvar v naší třídě. Druhá v pořadí byla Republika Sekundy A, ale i ta má částečně pochybné označení, neboť nikdy neměla funkční vládu. Nejznámější je zřejmě půlroční RTA v Tercii a na její odkaz nynější republika pravděpodobně naváže.

Během páté, volné hodiny se Rada shodla na struktuře vlády. Má existovat funkce prezidenta, který bude mít reprezentativní úlohu, podepisovací právo a hlas ve vládě. Dále má existovat kancléř, který bude mít také úkol reprezentovat třídu, hlas ve vládě, ale vedle toho bude mít jistou kontrolu nad justicí. Vedle nich budou existovat tři ministři. První, ministr armády bude mít na starosti výcvik a organizaci ozbrojených sil. V době války bude Velitelem ozbrojených sil (bude to vlastně obdoba druhého konsula RTA). Má povinnost jmenovat jednoho náměstka a svěřit mu resort zbrojnictví. Druhý ministr se bude věnovat okruhu vnitřních záležitostí. Sám bude mít na starosti policii (v RTA zpočátku existovalo ministerstvo policie a bordelguardů, později se spojilo i se zbrojnictvím). Má mít dva náměstky, přičemž jeden bude řídit spamkulturu (veškeré kulturní záležitosti třídy - symboly, Propiska, Stříhání, ale i různé tradice, jako třeba právě spamování). Druhého mu musí schválit kancléř a je jím náměstek pro soudnictví. Toho může kancléř kdykoliv odvolat, takže justice bude částečně podléhat kancléři a částečně ministrovi pro vnitřní okruh. Třetí ministr se bude zabývat okruhem vnějších záležitostí. Pod něj spadá zejména zahraniční politika. I tento ministr bude mít náměstka, tentokrát pro mezitřídní obchod. Pokud se ministři na něčem jednohlasně shodnou, stačí, aby je podpořil buď prezident, nebo kancléř. Pokud však jeden ministr souhlasit nebude, je třeba souhlas obou představitelů třídy.

Vládní systém vypadá kvalitnější než v RTA. Není do něho zahrnut předseda, takže všichni členové vlády budou ve své funkci pouze po dobu volebního období platného pro všechny, mohou být však zvoleni opakovaně. Volební období bude zpočátku 1 měsíc terciánského kalendáře (3krát deset dní). Pět dnů lidových oslav bude vláda nefunkční a celých pět dnů mají probíhat nekontrolované orgie… Mimo to, vládní systém dbá i na vyváženou moc, aby nebyla v žádných rukou soustředěna její příliš velká část. Rada ohlásila první volby na gregoriánské pondělí (13. 9. 2010 / 20. 10. 2).

Nyní se podívejme na novou republiku trochu kritičtěji. Spousta kluků ze třídy se netají tím, že jsou anarchisté, ale nyní podpoří republiku, aby ji v budoucnu mohli zrušit. Těchto lidí je naneštěstí zřejmě většina, takže lze říci, že vznikla republika anarchistů, neboť oni sami si ji pro svoje potěšení odhlasovali, aby měli co rušit. V tuto chvíli však o sobě tvrdí, že jsou republikáni, proto je těžké určit, kdo je republikán a kdo „převlečený“ anarchista. Každopádně anarchisté budou mít v republice zřejmě velmi velký vliv, proto bychom k ní neměli moc přilnout, neboť její osud je vlastně již dopředu zpečetěn.

Dalším problémem bude zřejmě náplň republiky. Téměř nepřichází v úvahu válka, protože ročníky pod námi (Kvarta, Tercie) už zřejmě projeví nechuť k podobným věcem, ještě nižší ročníky (Sekunda, Prima) jsou až příliš slabé na to, abychom s nimi vedli válku. Kromě toho jsme na jiném patře než většina nižšího gymnázia, to ještě více zmenšuje pravděpodobnost mezitřídního konfliktu a navíc nás to od války s některou třídou prvního patra odrazuje (je to příliš daleko od naší domovské učebny). Pokud bychom přijali fakt, že vést válku s jinými třídami asi nebudeme, stávají se resorty armády, zbrojnictví a vlastně i zahraniční politiky vlastně zbytečné. Zda je to pravda, potvrdí až první volební období, když tak se do druhého volebního období může vládní systém ještě poupravit.

Ale nová republika si nezaslouží tolik kritiky. Vláda se bude v prvních dnech orientovat na sestavování ústavy a tvorbu státních symbolů. Hlavním problémem ve třídě je somro a jeho odstranění bude také zřejmě prioritou vlády, ale to záleží na jejím složení. Sami anarchisté uznali, že je ve třídě nuda a že se nic neděje. Přejí si to změnit. Dalo se očekávat, že i tato druhá anarchie jednou ztratí svůj význam, že třída bude opět potřebovat republiku. Nedá se však mluvit o vítězství republikánů. Těch je nyní až tak málo, že anarchisté musí zakládat republiku místo nich…

Pamatuji se, jak jsem v den vzniku RTA psal čtyři články (v noci i hymnu) v obrovské euforii ze vzniku republiky. Nyní píšu článek s větším odstupem. Radujme se, že republika opět vznikla, že se bude něco dít. Ale její osud je velmi pochybný. Uvidíme, jaká bude tahle republika ve Kvintě, zda vydrží jen několik dní nebo zda se jí podaří setrvat také šest měsíců, jako RTA. Vzniklá situace je velmi zajímavá, neboť na tomto projektu republiky se zaujatě podílejí i anarchisté. Doufejme, že tato idylická spolupráce potrvá dlouho.

Snad jsem vás nezklamal, přestože jste zřejmě čekali procítěný republikánský článek podobný těm z 28. listopadu 2008. Ale na situaci je třeba hledět realisticky. Vždy se však hodí několik povzbudivých slov. Buďme rádi, že republiku máme zpět, i když nevíme, na jak dlouho. Buďme rádi, že po více než roce (341 dní nepočítaje 124 dní dvou letních prázdnin; pro srovnání, minulá anarchie trvala 226 dnů kromě 62 dnů prázdnin) anarchistické nudy se nám konečně vrátila republika. Třeba nám přinese vzpomínky na krásné časy předchozích Republik Sekundy a Tercie A. Snad uspokojí vlastenectví a touhu nás všech (třeba i podvědomé) po jednotě a vzájemném soužití v demokratickém státě.

Firefox!

Searched by potihcpd - 18. 6. 2018!


Arra Plachetová - 2. část

Arra odcházela na skálu a v duchu si opakovala všechny rady, co jí upíři dávali. V tu chvíli ale začala bouřka. Všude začaly létat blesky a začal padat hustý déšť, že bylo sotva vidět na Lartena, který stál 5 metrů za ní. Arra přišla téměř ke skále, aby se podívala, kam by mohla stoupnout. Rozhodla se pro celkem nízký a vypouklý výběžek. Stoupla na něj jednou nohou, aby zkusila, jestli unese její váhu. A unesl. Podívala se nad sebe, kde se chytí příště. Našla si vypouklý, ale ostrý kámen. Chytla se ho a z ruky jí začala crčet krev. V tu chvíli ale kámen začal křupat, rychle se rozhlížela, kde bude další kámen. Nikde ale žádný nebyl. Když už jednou spadne,nebo se dotkne země, tak zkoušku prohrála. Arra horečně přemýšlela, co má dělat. Kámen už se ale ulomil. Zbývala tedy jediná možnost. Arra natáhla ruku a zaťala nehty hluboko do skály. Vyšlo to. Arra se sice pohupovala na jedné ruce, ale držela se.
„Uf,“ řekla si Arra sama pro sebe. Další hodina probíhala celkem v klidu. Pršet už přestalo, ale blesky padaly čím dál hustěji. Už byla asi deset metrů od vrcholu, kde na ni měl čekat Šíp a Gavner. Vtom ale do vrcholu vrazil blesk a kousek se ulomil. Arra viděla, jak se dolů řítí nějaký upír. Matně si všimla, že ten upír je plešatý. Šíp se řítí ze skály! Arra se dívala dolů za knížetem,ale najednou se podívala nahoru, protože jí vyrušilo ostré křupnutí. Chvíli jen třeštila oči a pak začala křičet. Vrchol hory se řítil přímo na ni!

To be continued!
All rights reserved! ©2009 by TV-Nora spol.

By Mrs Mann - 12. 6. 2018!


Fakta - Bulvár 91

Osobnosti TV-Nora
„Nejspíš si příští rok zas najdu nějakou velkou lásku a pak se s ní zase rozejdu...“

Jsem zpět a vítám vás u prvozářijového článku!
O čem dnes bude tento jako vždy pravdivý článek? Zkusím vám tuto osobu přiblížit jeho (ano je to on) činy, které způsobil za svou dlouhou dobu existence na mediálním poli. A za to, že není nějakým nováčkem a hvězdou na jednu sezónu svědčí i fakt, že je s TV-Norou už od jejího počátku a to je dobrých 3 a půl let. A v čem, že přesněji vyniká? Je známý asi nejvíc svými skandály související s jeho prací bordelobosse, kde se setkává s mnoha ženami, ale ani akční scény a neuvěřitelné situace se mu nevyhnuly. Naši reportéři a redaktoři z jeho životních situací čerpali jako z nekonečné studnice na první pohled nereálných, ale ve skutečnosti naprosto pravdivých fakt. Jenže poslední rok nějak jeho aktivita upadla. Co se stalo? Chtěl přestat být ve středu pozornosti? Zmizel někam sám nebo byl unesen? Kde je jeho sláva teď?

Podívejme se do minulosti a zjistíme už možná přes desítku skandálů s děvami. Je zde spousta nezodpovězených otázek, vázajících se k této osobě. A já myslím, že už jste poznali o koho se jedná. Je to náš M. Mi. a naše společnost s jeho povolením zprostředkovala exkluzivní rozhovor, zde ho čerstvě předkládám:

Ahoj. Můžeš nám říct něco, co by o tvé osobě ještě nemuseli naši čtenáři vědět?
Dypšý den... Mám největšího dyka Prahy štrnáct!

Víme, že tvé vztahy jsou pikantní, svědčí o tom i vysoký počet známostí za krátkou dobu, napočítal jsem jich asi 7 (oprav mě). Co se děje poslední dobou, že se nic neděje? Nebo o něčem nevíme?
Bylo jich 5 a děje se toho čéčéá došt...

Můžeš to trochu přiblížit?
Jo.

Tak povídej...
Ne.

Dobře, přejdeme dál - Jak to vidíš s pohledem do budoucna? Ohledně sebe i vývoje TV-Nora?
Já fakt nevím... Nejspíš si příští rok zas najdu nějakou velkou lásku a pak se s ní zase rozejdu... A vývoj TV-Nora - Mělo by tam být více porna a lidé by měli víc klikat na http://www.nobrain.dk!

A jak si vůbec spokojený s články o tobě? Jaké je to číst si o sobě občas vcelku ostrá fakta?
Jsou velmi vzrušující. A ten pocit je také takový.

Tak díky za velmi obohacující rozhovor, měj se dobře a jestli chceš někoho pozdravit či něco vzkázat, máš příležitost.
Milujte se a množte se. Pleš!

Tak jste to slyšeli, takhle to vidí on sám. Co k tomu dodat, asi nám své vztahy nechce příliš přibližovat a tak nám nezbývá než vyrazit za ním do terénu a sledovat jej každou minutu a že to nebude snadné, to jsme zjistili hned po natočení rozhovoru. M. Mi. nasedl do luxusního černého vrtulníku a letěl směrem na východ? Že by ho oslovilo ruské podsvětí? Čtěte nás a již brzy uvidíte nové informace, nové aféry, nové skandály a mnoho dalšího!

Díky za přečtení a těším se brzy nashledanou!

Wroted by potihcpd - 1. 9. 2010!

Pozn.: Za problémy způsobené odkazy v tomto článku spol. TV-Nora nezodpovídá - viz. PTW pravidlo 1.

Deník Desmonda Forda - 12. kapitola
29.11. 2012, 21:36
„A nedostanu zase tu koženou bundičku? A ty sexy ,džínečky‘? Minule mi to docela slušelo,“ řekl jsem Williamovi. Jeho smysl pro humor byl pořád stejný. Vždy, když jsem řekl nějaký vtip, jen se na mě podíval jeho specifickým výrazem. To udělal i tentokrát. Jen Brune se slabě usmál.
„Mlč,“ odvětil mi Will a pokračoval: „Musíme jít, nemáme moc času.“
„Jako vždycky...“
William se obrátil a prošel otáčivými dveřmi na ulici. Brune se na mě podíval a pokynul mi, ať jdu před ním. Vypadal mile. Tedy aspoň se tak choval. Už dlouho jsem nezažil někoho, kdo by mě nechal projít jako prvního dveřmi. Ale to je vám asi jedno. Vás asi zajímá, co se dělo dál. Tak dobrá.
Vešel jsem do dveří a vstoupil na druhou stranu. Ucítil jsem chladný vítr na tváři a zatřásl jsem se. Slabě sněžilo. Měl jsem na sobě jen košili a opět ty hnusné tepláky. S Williamem to ani nehnulo. Jako by na to byl zvyklý. Jen tam stál a na jeho tmavý dlouhý kabát mu padaly bílé sněhové vločky. Vypadal jako namalovaný. Za mnou vyšel do slabé tmy a mrazu i Brune. Jako já se taky slabě otřásl, i když se to před Willem snažil zakrýt.
„Můžeme?“
„Ne,“ odpověděl jsem.
„Tak jdeme.“
„Kde je autobus?“ zeptal se pro změnu Brune a stoupl si vedle mě. Will už k nám byl obrácený zády a jen přes rameno nám řekl, že pro dva lidi autobus není potřeba.
„Pro dva?“ zmateně jsem mu odvětil.
„Pro VÁS dva. Já vás dovedu na určité místo, ze kterého se do lokality přesunete sami.“
„Do jaké lokality?“ vyděsil se Brune. William už se ani neobtěžoval s odpovědí a šel dál. Pod nohama mu křupal sníh, který napadl včera. Stále se držel. Vydali jsme se zmateně za ním. Jako vždy jsme nevěděli, co nás čeká. Na ulici už bylo velmi málo lidí. V postranních uličkách se občas objevil nějaký bezdomovec nebo banda feťáků. Ale jinak jsem nikoho venku neviděl. Kdo by taky v téhle zimě a v tuhle noční hodinu někam chodil. Při chůzi jsem jsme se já i Brune celí třásli zimou. Dýcháním do rukou jsme se snažili aspoň trošku se zahřát, ale většinou to moc nepomáhalo. William šel s hlavou vztyčenou, jako by zimu ani necítil. Zvláštní člověk. Člověk...
„Co se bude dít?“ pořád jsem mu pokládal otázky, jako téměř při každé příležitosti, když jsem s ním byl.
„Něco určitě.“
„Díky. A nějak zkonkretizovat by to nešlo?“
„Ne.“

*

Zbytek cesty jsme pokračovali mlčky. Jako většinu času jsem přemýšlel o své matce a o svém pravém domově. Stále jsem tomu trochu nemohl uvěřit. Pořád jsem doufal, že se probudím doma ve své posteli pod peřinou u mě doma. Pak se podívám na televizi, v ruce šálek kávy, nohy na stole... Ale tohle nebyl sen. Tohle se vážně dělo. Zvedl jsem hlavu a díval jsem se na hvězdnou oblohu. Šli jsme zrovna po ne moc používané ulici, tudíž na ní nebyly pouliční lampy. Na cestu nám svítil jen měsíc. Hvězdy byly krásně vidět. Rozeznával jsem jednotlivá souhvězdí. Vzpomněl jsem si na mládí. Totéž jsem dělal asi jako šestiletý malý kluk. Když byl můj otec výjimečně doma a neběhal za upíry, často jsme spolu pozorovali hvězdy.
Vzpomínal jsem na něj. Nikdy bych do něj neřekl, že by to byl lovec upírů. Vždy byl slušný, nikdy neklel, nikdy nenadával. Už jsem také říkal, že to byl praktikující křesťan. Nikdy bych do něj neřekl, že by dokázal s někým bojovat. Obzvlášť někoho zabít. To bych po něm ale nemohl zdědit svůj um na střelbu. Tedy aspoň při akci v pravém životě.
Z přemýšlení mě jako vždy vytrhl Will. Zastavil se a já vrazil do jeho zad. Omluvil jsem se mu. Nijak na to nereagoval.
„Jsme na místě,“ řekl nám. Oba dva jsme se rozhlédli. Až teď jsem si uvědomil, kde stojíme. Byli jsme na ulici L´enfant. Poblíž Arlingtonského hřbitova. Byl odtud krásný výhled na celé město. Washingtonský památník, na Kapitol i na Lincolnův památník. Bylo to tu opravdu krásné. Až na tu společnost.A stejně jako na ulici, nikde nikdo. Na chvilku jsem si opět připadal jako kdysi. Jako normální občan, jako normální člověk...
Vlastně jsme tu nebyli úplně sami. Kousek od nás seděl na vozíčku starší muž. Svůj vozík měl „zaparkovaný“ pod blízkými stromy. Nedaleko odtud byla slyšet auta na silnici.

*

Will se na nás otočil. Já i Brune jsme se na něj zmateně dívali.
„Teď vás budu muset opustit. Počkejte tu.“
„Cože? Kam jdeš? A na co máme čekat?!“ ptal jsem se ho zděšeně, jako obvykle. Brune se na něj jen zmateně díval. William mi samozřejmě neodpověděl. Jediné co řekl bylo: „Počkejte tu.“ Poté se otočil opět zády k nám a bleskurychle odešel.
„Hej! Počkej! Co máme dělat?!“ řval jsem mu do zad. Brune mi položil ruku na rameno a řekl mi, že to nemá cenu, ať toho nechám. Měl pravdu. Ten se už nevrátí. Jenže na co jsem měl čekat? Tohle nevypadá na akci. Spíše na nějakou jeho zkoušku. Jestli to bude zase boj, tak...Tak nevím. Budu muset doufat, že se jako při mé první akci trefím do cíle. Doufat mi ale nepomůže.
Vozíčkář, který seděl na svém vozidle opodál, nás celou dobu pozoroval. Byl asi 15 metrů od nás. Cestou začalo hustě sněžit, takže na něj nebylo moc vidět. Radši jsem ho nijak nezkoumal a staral se o sebe. Sám jsem nevěděl, na co tu čekám, stejně jako můj společník. Prostě jsme jen čekali. Brune se nudil, tak začal procházet mezi bílými hroby. Byly od sebe vzdálené asi metr v pravidelných intervalech. Dokonale uspořádané. Snažil se přečíst nějaká jména na hrobech, ale v té tmě a v tomto počasí to byl nelehký úkol. Já jsem jen postával s rukama v kapsách a třásl jsem se zimou. Přestal jsem přemýšlet nad svou rodinou a nad domovem, teď mi vrtalo hlavou, proč jsem tu jen já a Brune. Brune byl nejlepší ve střelbě, já nejhorší. Vážně jsme se skvěle doplňovali. Asi jako sovět a Američan. Tak proč je tu právě se mnou? Nebo proč jsem tu já s ním? Mohli vybrat kohokoliv jiného. Lepšího ve střelbě. I když teď se třeba nebude vůbec střílet. Třeba jsme si jen měli zvyknout na zimu. To asi těžko. Radši jsem přestal přemýšlet a šel jsem dělat něco záživnějšího. Trefoval jsem se sněhovými koulemi do stromů. Opravdu zajímavá a záživná činnost. Tedy, zajímavou se stala asi tak po 5 minutách, poněvadž se stalo něco, co jsem ani já ani Brune nečekali. Házel jsem asi třicátou kouli do stromu. Ale bohužel jsem se netrefil. Trefil jsem se do něčeho naprosto jiného. Do něčeho, do čeho jsem se nechtěl nikdy trefit. Radši bych měl ale spíše říkat do někoho...

Koule dopadla s velkým prásknutím. Ale ne na zem, nýbrž na někoho, kdo stál za tím stromem, který jsem chtěl trefit. Opět se prokázal můj střelecký um. Pří ráně se ozvalo obrovské: „JÁÁU!“ Vyděšeně jsem se podíval na Brunea. Doufal jsem, že bude opět procházet mezi náhrobky. Teď tam ale nebyl. Místo něj tam stál opět někdo jiný. Někdo v černém klobouku a v dlouhém černém kabátu...
„Zdravím...“ sykl tiše.

To be continued!
All rights reserved! ©2010 by Cusatalon spol. - Don’t copying!!!

By Mrs Mann - 7. 9. 2010!

Searched by potihcpd - 11. 6: 2018!


Arra Plachetová - 1. část

Tohle se bude odehrávat v době, kdy Arra Plachetová plnila první Zkoušku smrti...

Arra stála v Knížecí síni a čekala, až jí přinesou pytlík, ve kterém budou kameny se zkouškou. „Neboj se,“ oslovil Larten Arru, „to zvládneš.“ Ale Arru to stejně moc nepotěšilo. V tu chvíli se však otevřely dveře a dovnitř vešel strážný s pytlíkem v ruce. Kameny se zkontrolovaly a Arra začala losovat. Vytáhla kamínek a odevzdala strážnému.
„Číslo 36!“ vykřikl strážný a odevzdal kamínek Parisovi, “Smrtící skála!“
„A jéje,“ vzdychl si Larten a chytl Arru za ruku.
„Nyní odejdi a připrav se na svou zkoušku,“ řekl Paris a Arra odešla.

*

„Pamatuj, co jsem ti řekl,“ pravil Larten Aře když stála před skálou vysokou nejméně 300metrů, „a nedívej se dolů,“ radil znovu Larten, ale to už Arra odcházela na skálu...

To be continued!
All rights reserved! ©2009 by TV-Nora spol.

By Mrs Mann - 5. 6. 2018!


Fakta - Bulvár 90

Prázdninový provoz Cusatalonu
...aneb článek, který jste určitě nečekali!

Sám se tomu divím, ale ještě umím psát a tak vás zdravím v poslední červnový den!

Hodnocení
Zprvu bych chtěl zhodnotit proběhlý rok. Jak zde, tak i v reálném světě, sice nebudu asi nejobjektivnější, ale doufám, že můj názor bude dostatečným.
Musím se slzou v oku přiznat, že tento rok pro TV-Nora spol. nebyl stoprocentně úspěšný. Začátek roku sice vypadal slibně, článků bylo dost, myslím, že jejich kvalita byla vysoká, nouze nebyla. Jenže pak aktivita redaktorů začala povadat, rozjeté příběhy skončily na bodě mrazu, nové série mi sem nepřicházely, nevím, co se stalo. A musím poznamenat, že TV-Noru postihla cenzura. Bránili jsme se, silně a odhodlaně, ale přišla. Je těžké to na něco svádět - lidé se změnili? Může za to anarchie? Nebo prostě už jen redaktoři nemají tak silný žaludek na psaní naprosto holých nechutných lží...ehm...pravd? Fakt nevím, prostě se asi všechno mění nebo jsme jenom líní. Na druhou stranu, myslím, že i když pracujeme o 50% méně, stále se tu něco drží. Vím, že jsou lidé zklamáni, že je málo bulváru, dálo by se říct, že žádný, ale vysvětlení není tak daleko. Jak řekla jedna nejmenovaná osoba o bulvární situaci ve třídě: „Nemá smysl číst si něco na TV-Noře, když to stejně všichni vědí ještě dřív než se to stane!“ Já s osobou musím bohužel souhlasit. Dřív bylo neskutečně pracné dostat se k informacím. Všechny překvapilo, když se tu něco objevilo a divili se, že si toho sami nevšimli a oceňovali naši práci. Ale dnes? Už nejsme ti první, kteří všechno hned vědí. Ano jsme brzy v řadě, ale přece jen. Z nedávné situace vím, že si někdo s někým něco začal a za 5 minut už mu blahopřáli na FB. Nevím jestli je to k smíchu nebo k pláči, z mého profesního pohledu je to nekladné pro tuto společnost, ale zase asi to svědčí o větší důvěře mezi lidmi, což je objektivně vnímáno kladně. Nemůžu vám dát přesnou odpověď, kde TV-Nora je teď nebo kde bude v blízké či dlouhodobé budoucnosti. Mohu doufat jen v to, aby tu hlavně stále TV-Nora a aspoň v tomto stavu byla. Myslím, že směr komunikačního portálu s občasným pobavením a kvalitními službami v oblasti důležitých informací a třídního života, by jí mohl v budoucnosti slušet, ne?
Teď bych se chtěl poohlédnout za kvartou jako třídou. Myslím, že každý ročník měl a určitě bude mít své kouzlo, kvarta nebude výjimkou. Možná to někteří ještě nevidí, ale jistě budou rádi vzpomínat za pár let. Ve mně teda určitě něco zanechala i když nemohu říct přesně co. Spousta zážitků, spousta novinek, mnoho zábavy a určitě i nějaké problémy. Myslím, že je dobré prožít kladné i záporné věci. Nebudu říkat, který ročník mě bavil víc či míň, to si nechám pro sebe, každý má jistě jiný názor. Ale dle mě, každý rok něco měl a jsem za ně rád. Skončila základní škola. Jsme v polovině, jaká bude druhá polovina? Lepší nebo horší? Může se něco vyrovnat předešlým čtyřem letem? Vše záleží na nás, jak si to zařídíme, důkazem za všechno je neuspořádaný výlet díky naší skvělé Noře. Teď víme, že vše musíme vybojovat a zařídit si sami. Jaký bude druhý lyžák? Co budeme mít za učitele? Moc otázek a zatím bez odpovědí a já bych tu nerad dělal prognostika, protože při mém štěstí bych toho moc neuhodl. Já zatím asi nedokážu hodnotit kvartu, potřebuji odstup pár měsíců, protože jak koukám zatím jenom blábolím o ničem. Tak přejdu ke klasickému bodu a tím je prázdninový provoz...

Jak to bude
Buďme realisté a řekněme si na rovinu, že o prázdninách bude návštěvnost dost slabá. Před pár lety bych si dělal iluze, ale teď na to kašlu. Každý bude (jestli bude vůbec) v Praze jindy, komunikace bude váznout, prostě relaxace o prázdninách. Shrnu tedy do pár bodů, co bude a nebude:
-sériové články se na 2 měsíce přerušují a budou pokračovat zase v září
-s články se nebude počítat, možná nás Firefox překvapí
-diskuze poběží normálně, kontrola bude vždy probíhat sériově po desítkách stránek (nebo kolik se toho stihne naspamovat),
všechna pravidla platí
-tématická diskuze bude funkční, ale změna témat není zaručena, možná občas něco
-plus diskuze poběží normálně, ale
nonstop
-spam diskuze beze změn
-mínus diskuze beze změn
-aktuální anketa nebude pravidelně aktualizována, možná sem tam aktualizace
Jinak všichni admini stránek a pracovníci TV-Nora mají dovolenou, záleží jen pouze na nich, jak tu budou a nebudou, prosím všechny o nestěžování jejich práce, po prázdninách toho bude určitě dost na přečtení a mazání příspěvků zdržuje a obtěžuje. Snažíme se to vzít liberálně, tak prosím chovejte se v mezích.

To je asi tak nějak vše, co jsem chtěl říct. Jsem rád, že tu tyhle stránky jsou, jsem rád za vaši přízeň a jsem rád, že TV-Noru neposkvrňujete. Přeji všem krásné prázdniny děkuji za přečtení a těším se s vámi na podzim, třeba zase u nějakého článku a hlavně na živo ve škole na viděnou!

Powered by potihcpd!

Skončila se Kvarta. Co se během ní událo?
30. června 2010 / 5. srpna 2
205 - Dnešním odevzdáním vysvědčení se pro mnohé z nás skončil další rok na gymnáziu. Pro náš ročník konkrétně Kvarta. Přinesla poslední čtvrtina našeho soužití nějaké zásadní změny oproti minulým rokům? Co významného se během ní událo? Pojďme se společně podívat na průběh právě skončeného školního roku.

Dnes se měla v devět hodin začít slavnostní mše k ukončení školního roku. Začala o něco později, sloužil ji kněz M. Mí. K velké radosti několika studentů bylo dáno navzdory novým zvyklostem a v souladu s těmi starými Boží požehnání ještě před proslovem ředitele školy R. M., takže studenti mohli houfně opouštět kostel (zády k mluvícímu řediteli...) s požehnáním. Příležitosti však zdaleka nevyužilo tolik lidí jako před lety, nejen z naší třídy, ale i z ostatních tříd, si chtělo ředitele poslechnout více lidí než obvykle.

Po hodné chvíli čekání na třídní učitelku N. Ř. se ta konečně dostavila a po udělení pochval (většinou za podíl na dramatu Hrabě Drákula od E. Š.) a kázeňských postihů (zejména za pozdní příchody či neomluvené hodiny) se přistoupilo k předávání vysvědčení. Oproti pololetí sice zaznamenala Kvarta A nepatrné zlepšení, ale přesto si kvůli průměru výrazně přes 2,00 a pouhým pěti vyznamenaným studentům (V. Č., J. Fa., V. F., T. J. a s průměrem 1,00 M. Mo.) vysloužila kritiku své třídní. Většina třídy se poté odebrala na oběd do McDonald's a poté se roztříštila na menší skupiny. Kvarta se definitivně skončila...

Letošní Kvarta A nastoupila svou cestu před deseti měsíci v anarchii. Ta byla už i koncem Tercie, důležitou změnou bylo vyměnění domovské učebny 104, kde naše třída sídlila dva roky, za 205, která se nachází ve druhém patře. Byla to velmi velká rána, Kvarta A nejenže ztratila prostředí, na které byla zvyklá (hlavně padající zadní zeď), ale i polohu v prvním patře. Nyní se ocitla bez někdejších spojenců (letošní Sekundy) vedle dvou Kvint. S ročníkem nad sebou naše třída nikdy nevycházela příliš dobře, v poslední době jsme však s ním žádné spory neměli, takže původní obavy ze sousedství Kvint se nenaplnily a i pro příští roky snad lze očekávat víceméně neutrální vztah k tomuto ročníku. I problém se zdí byl rychle vyřešen, zadní zeď ve 205-ce byla okamžitě nakřápnuta a přes celou plochu zdi se táhne dlouhá prasklina. Velká vzdálenost od prvního patra a trvající anarchie okamžitě vyřadily Kvartu A z koncernu velmocí. Zdálo se, že se první patro dostane pod nadvládu vlivné Tercie B...

Důležitým dědictvím z naší Tercie bylo rozšířené stříhání asi z února nebo března 2009 / presna nebo tupna 1. Začátkem září (11. září 2009 / 19. riina 1) se konečně podařila sestavit tabulka vzájemných vztahů znaků a soustav. Obsahovala však chyby a úskalí, které bylo třeba napravit. Za tímto účelem se konala 15. září 2009 / 23. riina 1 první stříhací konference. Dojednala vztah Lukáška ke hmyzu (bylo dle starší tradice opraveno, že s Komárem prohraje, s Pavoukem remizuje a Chrobáka porazí), vítězství Kačince a upgradů nad Mrtvým pavoukem. Nepodařilo se jí však vyřešit proslulý problém s předáváním neutrality z upgradu na pána. Krize se táhla až do konce září / začátku listopatu a poté byla odložena. Znamenala dosud největší spor v dějinách Stříhání.

Od začátku roku se vyostřovala politická situace v prvním patře. Rozpadem důležitého dynastického svazku mezi Tercií B a Sekundou B začal ústup Tercie B z vedoucího postavení na patře, slábla pozice vlivného J. Č., aspoň co do zahraniční politiky. Poklesu vlivu terciánů využily Sekundy, někdejší spojenci naší třídy. Jako sousedé měly pořád častější spory kvůli zániku Republiky Tercie A (RTA) a tudíž i aliance, ve které existoval dle článku 5 alianční smlouvy z 15. a 19. ledna 2009 / 19. a 23. unora 1 mezi tehdejší RTA, Primou A a Primou B mechanismus mírového řešení sporů mezi signatářskými třídami. K vyhrocení došlo během první poloviny října / listopatu, 16. října / 24. listopatu se pak Sekundou B rozšířila zpráva, že jim Áčko vyhlásilo válku. Informace byla zřejmě mylná, ale dost možná ji vypustila samotná Sekunda A, aby vyvolala „obranný“ útok Sekundy B a po prokázání mylnosti informace se postavila do pozice napadeného. Podle pozdějších zpráv však Sekunda A válku opravdu vyhlásila a to následkem shození kytky ve 104-ce B-sekundány.

Zpočátku měla Sekunda A asi trojnásobnou početní převahu, Sekunda B disponovala dvěma křídopaly (místo kříd však B-sekundáni stříleli namočené kuličky toaletního papíru). Postupně začal narůstat počet vojáků v domobraně Sekundy B, ale 104-ka zareagovala nasazením tvrdých časopisových obušků. Sekunda A na tom byla o něco lépe, měla více jednotek, lepší zbraně na blízkost i podporu svých holek, narozdíl od Sekundy B, přesto ta, zřejmě díky výcviku, měla v bitvách lepší pozice a několikrát 104-ku oblehla. Obě třídy byly téměř dvoutýdenní válkou vyčerpány a tak se zřejmě skončila příměřím. Válka však velmi zpustošila velkou část prvního patra včetně záchodů 103.

Co se týče domácí politiky Kvarty A, na přelomu listopadu a prosince 2009 / roku 1 a 2 se pokoušeli republikáni odstranit přetrvávající anarchii. Oznámení o konání prvního referenda bylo na třídní nástěnku vyvěšeno 20. listopadu 2009 / 28. prosintse 1. Hlasování se konalo o týden později. Bylo zorganizováno velmi nepřehledně, kluci se rozhodovali, zda chtějí, aby vznikla republika, holky volily, zda se k ní připojí, pokud vznikne. Problém byl v tom, že referendum se kluků neptalo, zda chtějí být v republice s holkami. Referendum bylo až příliš propracované, disponovalo hlasovací urnou i tištěnými volebními lístky. Hlasovali všichni kluci (16) a sedm holek (z nich 6 platných lístků). Holky chtěly být jednohlasně v republice také, u kluků dopadlo referendum nerozhodně. Během hlasování bylo na urnu provedeno několik úspěšných útoků, při kterých byla mimo polití vodou, pospamování a rozmačkání také vyhozena z okna a zachycena na parapetu...

Konalo se druhé kolo (4. prosince 2009 / 7. letna 2), ve kterém holky, které si zvolily spojení s osudem kluků, měly o tomto osudu rozhodnout. Hlasování bylo pokojnější, ale po jeho skončení byla hlasovací urna anarchisty a několika holkami ukradena a zničena. Druhé kolo bylo okamžitě po navrácení urny prohlášeno za neplatné. Později se speciální tým pokusil zjistit, jak by referendum dopadlo, kdyby bylo platné. Většina holek byla proti republice. Ještě měsíc až dva po této události jednali republikáni o dalším postupu. Nepodařilo se jim však už uspořádat další hlasování. Postup holek považovali za naprosto nepřijatelný. Po celý zbytek Kvarty zůstala v naší třídě anarchie, která mimo mnoha dalších věcí způsobila somro - negativní jev ve společnosti, který ji pomocí chudiny nahlodává, až se nakonec celá ekonomika zhroutí.

15. prosince 2009 / 18. letna 1 se konala druhá stříhací konference (tentokrát neoficiální), která dlouho trvající krizi ukončila. Problém o přenášení neutrality byl vyřešen speciálním pravidlem o Hovnivé kuličce, která si v případě Chrobáka a Trakaře nezachová vlastnosti upgradu a soustava Trakaři podlehne. Také si je narozdíl od jiných upgradů nezachová v souboji s Pérem, kde Péro porazí soustavu Hovnivé kuličky. Po vyřešení tohoto problému bylo potvrzeno přenášení neutrality ze stromu na Komára v případě Pravítka.

Zdánlivě byl vyřešen problém více Lukášků, kteří se bez přítomnosti jiného znaku nemají zabít navzájem. Toto téma však bylo ještě několikrát otevřeno a dodnes není definitivně vyřešené. Také byl zde schválen nápad stříhací ústavy. Ta se projednávala od půlky ledna 2010 / unora 2 do konce března 2010 / zatsatku kvetna 2 a definitivně schválila šest bodů: 1) Stříhání má vždycky pravdu, 3) Nelze si stříhat o pravidla Stříhání, 4) O stejnou věc se smí stříhat minimálně za deset minut, 6) Souboje všech znaků se dějí najednou, kolo nelze rozdělit na více částí, 7) Maximální počet stříhačů je jedenáct, 8) Tato ústava, všechna speciální pravidla a vztahy mezi znaky jsou závazné pro všechny stříhače. Každý svým vstupem do hry s nimi souhlasí. Kvůli těmto bodům byla schválena i definice stříhače: Stříhač je ten, kdo si vědomě stříhá podle aktuálně stanovených pravidel rozšířeného Stříhání dle nejbližší minulé stříhací konference.

Zbývají problémy s více Lukášky, o možnost stříhání si o nezúčastněné proti jejich vůli, otázkou je autorita stříhacích konferencí, tresty za nevykonání úkolu i právo poraženého na jeho nesplnění jsou prozatím neotevřené body stříhací ústavy.

Během února 2010 / presna 2 se ve třídě rozmohla zajímavá a trochu brutální hra Propiska. Hrála se venku na sněhu s jednoduchými pravidly: vyhodí se propiska a kdo se jí zmocní, měl bod. Obvykle se hrálo do deseti bodů. Dvakrát vyhrál P. Š., čtyřikrát (možná pětkrát) J. Ko. a osmkrát (možná sedmkrát) J. Fa. Koncem období se hrála i týmová Propiska, Kdy každý tým měl jednoho chytače, který se měl zmocnit propisky a ostatní byli odstavovači, kteří měli odstavit soupeřova chytače a zároveň bránit svého chytače před soupeřovými odstavovači. Chytači během čtyř her byli J. Fi. (4 body), M. Mi. (5), J. Ko. (8) a J. Fa. (28...).

Další tři měsíce byly poznamenány již zmíněným somrem. Hrála se během nich fotbalová liga na papíře, která se sice nedohrála, ale zřetelně vedl J. Š., který by nejspíš i zvítězil. Zvolili se předsedové (V. Č. a L. L.) i zástupkyně na Studentské radě (E. Š. a J. He.), která na nedávném jednání 22. června / 27. tserventse odhlasovala studentský dohled nad tokem financí. Rada má v úmyslu zlepšit žalostný stav tělocvičny i její výbavy.

V poslední době byly i zřetelné spory s třídní N. Ř. Ta u většiny studentů není právě populární, vztahy ochladilo i zamítnutí mott předložených třídou (Na Sr At; Když máš hlad, musíš somrovat), ale zejména podraz, když slíbila zařízení třídního výletu, ale později (bylo už opravdu pozdě) řekla, že kvůli vyrušování při hodině se výlet ruší. Naštěstí si aspoň třetina třídy dokázala zorganizovat výlet na vodu 25. až 26. června / 30. tserventse až 1. srpna. Přes tohle všechno byla dneska obdarována hromadou květin a bonboniér.

Důležitou událostí byl Hrabě Drákula. Veršované drama od E. Š. nacvičovala asi polovina třídy, ale na pomocných pracích se podílela i většina zbytku. Příběh se odehrává v Transylvánii a v Londýně. První dějství je o pobytu Jonathana na Drákulově hradě, ze kterého nakonec uteče. Ve druhém hrabě Drákula pokouše Lucy, snoubenku Artura. Ta pak škodí nevinnému lidu a Artur je Van Helsingem, doktorovým pomocníkem, který se vyzná v upírech, donucem svouji nadcházející zabít. Drákula ve třetím dějství pokouše i Minu, Jonathanovu ženu, ale za pomoci svých přátel Jonathan Drákulu zabije a svoji milou vysvobodí. Divadlo mělo premiéru ve 101-ce (snad 9. či 16. června 2010 / 14. či 21. tserventse 2) a poté se ještě pod vedením učitelky I. B. herci připravili na vystoupení na Akademii 24. června / 29. tserventse. Divadlo třídu výrazně stmelilo, více než cokoliv předtím.

Všechny události jsou mnohem podrobněji popsány v samostatných článcích, které jsou k dispozici v našem archivu na adrese http://cusatalon-archiv.wgz.cz. Tedy tohle všechno byl letošní školní rok. Je pravda, že nebyl naplněn takovým množstvím událostí jako roky minulé. Nenesl odkazy naší krásné a bohaté minulosti a byl předzvěstí toho, že se k historii naší Primy, Sekundy a Tercie nebudou hlásit ani naše další roky. Přeji dobrou noc,

Firefox!

Článek měl být publikován 30. 6. 2010 / 5. 8. 2 večer, ale kvůli technickým závadám se to podařilo až 1. 7. 2010 / 6. 8. 2. Výrazy jako „dnes“ a „dnešek“ se v článku vztahují na den zamýšleného zveřejnění. Omlouváme se za vzniklé potíže a zmatek.

Searched by potihcpd - 4. 6. 2018![I]