Svet-Stranek.cz
Napětí, přátelé, zábava - Plus diskuze denně do 22:30!
TV - Nora

Zářijové reportáže (sariiove reportase):Napětí, přátelé, zábava - Plus diskuze denně do 22:30!

Zářijové reportáže (sariiove reportase)

V těchto třech podrubrikách rubriky "Starší" můžete zpětně nalézt starší články z právě probíhajícího a i dvou předchozích měsíců!

Pro vaše lepší vyhledávání v historii článků:
-> články jsou řazeny chronologicky od nejnovějšího k nejstaršímu
-> navštivte i náš archiv http://cusatalon-archiv.wgz.cz
-> v našem archivu můžete snadno nalézt všechny články od počátku věků

Objevujte i retrospektivně!
TV - Nora spol. ©2017


v tekto trek potruprikak rupriki "starsi" musete spetne nalest starsi tslanki s prave propi'aiitsi'o a i tvou pretkosik mesitsu!

pro vase lepsi vi'letavani v 'istorii tslanku:
-> tslanki isou raseni kronolokitski ot neinoveisi'o k neistarsimu
-> navstivte i nas arkiv http://cusatalon-archiv.wgz.cz
-> v nasem arkivu musete snatno nalest vsekni tslanki ot potsatku veku

opievuite i retrospektivne!
tv - nora spol. ©2017

Jiný Svět - 12. kapitola

Shancus zaběhl za kamennou zatáčku a zastavil se. V ruce třímal malou lesknoucí se dýku a v jeho očích jakoby plápolaly malé plamínky. Dýku sevřel pevněji. Před ním stáli tři Strážci Krve. A všichni tři měli v ruce své obrovské zbraně, které by měl i Upír problém unést. Každý z nich měřil něco přes dva metry. Stáli k němu otočeni zády, jakoby před něčím couvali a své zbraně drželi v obranné pozici. Přesně podle plánu, pomyslel si Shancus v duchu. Teď už stál asi jen metr od Strážců Krve. Ani jeden z nich si malého Shancuse, který stál za nimi nevšiml. Proti Shancusovi vypadali tihle tři jako obři. Shancus pomalu vyčkával, až se přiblíží ti tři zabijáci. Už se ho skoro dotýkali, když se najednou jeden rozeběhl dopředu s podivným syčícím jekotem. Za chvilku zepředu vystříkla krev a přímo před Shancuse spadla useknutá hlava jednoho ze Strážců.
No teda, napadlo Shancuse a usmál se. I když mu bylo trošku na zvracení když viděl hlavu, jak se válí jen tak na zemi v kaluži krve.Malé hádě už ani chvilku neváhalo, sevřelo dýku a bodlo jednoho ze Strážců přesně do míst, kde očekávalo, že má Strážce páteř. Ten najednou jakoby zakrněl a bodáky mu vypadly z ruky. Jeho tělo vypadalo, jak když dostane křeč. Najednou Strážce spadl na zem mrtvý. Shancusův první bod dýkou a hned takhle úspěšný. Poslední ze Strážců si ale Shancuse všiml v průběhu toho, když se otáčel. Shancus se na něj jen bezmocně podíval. Strážce ani chvilku neváhal, upustil svou obrovskou zbraň a vytáhl malou dýku. To všechno udělal během pár setin tak, že to Shancus skoro nestačil zaregistrovat. A než se nadál, Strážce stál za jeho zády a tiskl mu svou dýku ke krku. Shancus cítil, jak mu po krku stéká jeho krev od ranky, kterou mu způsobila dýka, jež má právě na krku.
Přímo před Shancusem a před Strážcem stál Pan Topol společně s Gavnerem a Kurdou. Kurda když uviděl, co se děje, tak se zděsil a v očích se mu objevil pravý nefalšovaný strach. „PUSŤ HO!!“ zařval Gavner na Strážce a postoupil o krok blíž ke Strážci. Strážce trochu poodstoupil a přitiskl k sobě Shancuse ještě pevněji. „HI KAŠKÁÁŠŠŠ KI!!!“ zaječel Strážce a ukázal na Shancuse. „Říká, že jestli něco uděláme tak ho zabije,“ řekl Pan Topol naprosto klidným hlasem. „Jak to víte?“ zeptal se Gavner s údivem. „Rozumím jim. Vyrůstal jsem mezi nimi,“ odpověděl Pan Topol a pokračoval: „Myslím, že bychom měli udělat to, co chce. Nebo ho doopravdy zabije.“

*

„CO TAM JE?“ zařval dolů Darren v průběhu toho, co sbíhal dolů po velmi vratkých schodech a za ním Arra a Harkat. „Uvidíte,“ řekl potichu a zamyšleně Vandža. Darren se po chvilce zastavil vedle něj. Nic ale neviděl. Za chvilku k nim dorazila i Arra s Harkatem.
„Co jsi viděl?“ zeptal se Darren a rozhlížel se. Použil všechny své Upíří smysly, ale nic neviděl. „Podívej se támhle,“ řekl opět tichým hlasem Vandža a ukázal kamsi do tmy.
Darren zaostřil svůj zrak na místo, kam Vandža ukazoval. Musel hodně namáhat zrak, ale nakonec to přece jen uviděl. Arra to zřejmě spatřila o něco dřív, protože se hlasitě zajíkla.
Asi deset metrů před nimi se tyčila obrovská mosazná brána. A to, co Arra viděla pobíhat dole byli ockové a démoni, kteří létali kolem ní a zřejmě ji hlídali. „Máme problém,“ řekl Harkat a díval se na ně. A jakmile promluvil, jeden z démonů se na ně otočil a zaječel. V tu ránu se na ně otočili všichni démoni a ockové a rozlétli se směrem k nim.
„Máme VELKÝ problém,“ dodal Harkat.

To be continued!
All rights reserved! ©2010 by Cusatalon spol.

By Mrs Mann - 19. 9. 2017!


Fakta - Bulvár 56

13. směs článků z blogu
Zde budou postupně vycházet různé zmixované články ze starého blogu. Tato rubrika bude vycházet každé pondělí, dokud nebudou vypsány všechny staré články. Bude vycházet asi sama v pondělí, ale můžou se tu klidně objevit i jiné články.

Stromečkí
Dobré poledne, zdraví vás potihcpd!
Opět vám sem píši článek o drogách a to tentokrát o docela staré droze. A teď už k článku!
STROMCIUM

Je droga, která se zakládá na velmi dobré chuti a citrónové vůni. Skládá se z 78% z chininu (možná někdy jindy), který obsahuje lýko smrků (proto citrónová vůně) asi v 5% koncentraci. Dále je tam pár nevýznamných bylin, aby byla chuť a aroma ještě kvalitnější. Její omamné účinky jsou znatelné tak asi až po 3. dávce. Chinin se požívá, ale musí se dostat z úst po vyžvýkání dřív než spolknete tvrdé dřevo, které vzniká po vyžvýkání chininu z lýka. Do drog se přidává lýko nařezané na malé krychličky. Doporučená denní dávka je dokonce 20 - 40 gramů na dospělého člověka, protože není zas až tak zdraví škodlivý. Je velice populární i u nezletilých! Zanechává svěží dech!
CENA

se na černém trhu pohybuje přibližně okolo 1 - 2 Kč za 10 gramů. Je výhodnější kupovat na černém trhu, protože cena stanovená výrobcem je 0,24 Kč za gram a to je docela dost!
Ate by potihcpd!


Polar
Dobrý den!
Jak už jste si jistě přečetli ve článku „SPQR - revoluce?“, na trh byl dodán nový přípravek od firmy SPQR & PO a. s. Jmenuje se POlar a obsahuje 4% polonia na litr. Na trh bude dodán dnes přesně o půlnoci se zavádějící cenou 20,6 Kč/l. Je doporučen osobám, které někdy předtím pozřely přípravky obsahující brom nebo plutonium. Normálním lidem způsobuje vypadávání vlasů a zbarvení nosohltanu do modra.
Zjistili jsme, že pokud tento přípravek někdo pozře např. s bromem v krvi, polonium změní brom na Argin Max a účinky si dokážete představit. Přípravek se jistě stane velice oblíbeným, ovšem nevím, co budou dělat školy, které ročně spotřebovaly celkem 9643154695495 hl bromu...
Právě mi sem přišla zpráva z naší laboratoře, že polonium mění v Argin Max i polovinu krve v těle. Tímto lidé, kterým se to stane, se zcela přestanou ovládat a pak hrozí syndrom GRUPÍ!!! Ihned jsme poslali dopis panu Ko. Rupceovi, ve kterém jsme uvedli naší domněnku a poznamenali, že bez bromu se stane vážná pohroma. Ovšem ten nám dopis vrátil a řekl, že naše domněnka je špatná. Radši jsme ho přejeli „nenápadně“ rentgenem a zjistili jsme, že má v kapse u kalhot šek na 1 milion od firmy SPQR & PO a. s. Náš expert I. Diot ovšem zamítl, že by šlo o korupci a nenápadně v ruce schovával 5000 Kč od pana Koloděje Rupce.
To je vše, teď jen čekáme na příští den, jestli se vůbec dalšího článku dožijeme. Přeji vám hodně štěstí za celý redaktorský tým.
Warning by potihcpd!

Searched by potihcpd!

Steve Leonard a vampýři - Konec

Steve se ohlídl. Za ním se tyčila Upíří hora. Gannen mu právě slinami ošetřoval poraněný bok a rána se rychle hojila.
„Kam půjdeme?“ zeptal se Steve.
„To opravdu nevím. Ale teď jsme vyhnanci a jestli nás bude pronásledovat Larten, tak to bude velmi těžké uprchnout!“ Gannen tímto Steva moc nepotěšil.Steve si řekl, že už radši bude zticha a spolu s Gannenem vyrazili zpět do civilizace...

*

Mika podpíral Lartena, který se málem zhroutil. Larten řval sprostá slova na adresu Steva.
„Nemůžeme ho pustit ven. Ještě by mohl udělat nějakou blbost. Necháme ho v hoře a ty Arro s Darrenem se o něj budete starat! Ano?“ řekl Mika. Darren přikývl a Arra po chvíli trucovaní přikývla s nevrlým pohledem taky.
„Nebude to na dlouho. Jen co se uklidní,“ pravil Mika, aby vrátil Aře úsměv do tváře. Mika je tam nechal samotné a řekl, že musí jít vyřídit pár důležitých věcí.

*

Došli k městu. Přivítal je jeden vampýr a zalezli si do sklepa jedné budovy. Bylo tam ještě pár dalších vampýrů.
„Tady zůstat nemůžete!“ řekl nějaký vampýr.
„Tady by vás našli...“ dodal jiný. Gannen jim dal zapravdu. Příští noc vyrazili, předtím se samozřejmě napili krve nějaké dívky, pryč z města. Večer došli do nějaké jeskyně. Připravili se ke spaní, když v tom něco prozářilo noc.
Svit baterky Steva úplně oslepil. Někdo zařval: „Vyvražděme ty upíry!!! Ať poznají co je to smrt!!!“ Gannen stihl jen zblednout ve tváři a lovci upírů zajali Steva i jeho. Odvedli je ven z jeskyně a přivázali ke stromu. Zapálili oheň a začali nahlas komunikovat. Asi po hodině Gannen něco uslyšel. Podíval se do křoví a odtud vylétly přesně mířené šurikeny a přeřízly lano. Gannen pomohl Stevovi, ale když už byli volní, lovci si jich všimli. Rozběhli se k nim a ze křoví vylítly další šurikeny. Steve na nic nečekal a vlezl Gannenovi na záda. Gannen se rozeběhl a začal míhat. Bitva venku stále pokračovala, ale Steve už viděl jen tvář zachránce. Poznal v něm Vandžu Pochoda!

*

Běželi celou noc až doběhli na nějakou mýtinu. Sedli si na kameny, aby si odpočinuli. Proseděli tam asi hodinu. Potom ale nic nerušené ticho přerušilo křupání větviček. Gannen zamumlal Stevovi, aby se schoval. Z křoví vylétl nejprve šuriken a za ním Mika. Šuriken minul Gannena, ale údiv ze setkání nemohl Gannen skrýt.
„Kde máš toho tvého kamarádíčka, co zabil Lartenova přítele? Pokud mi ho vydáš, nic ti neudělám!“ Gannen zakroutil hlavou a vytáhl si dýku. Mika si vzal velký meč. Začal boj!
Nejprve Mika vykrýval Gannenovi útoky, ale potom najednou zaútočil na hlavu. Gannen to vykryl. Znovu zaútočil, ale dýka se zlomila. Hodil ji po Mikovi toho, to trefilo do paže. Rozzlobil se a zařval: „Dej mi toho parchanta a nechám tě žít!!!“ Gannen polil pot, ale mlčel. Mika se napřáhl a probodl ho. Gannen se svalil na zem. Mika nechal meč v Gannenovi, ovšem nevěděl, že je to jeho osudová chyba...

*

Steve vyběhl ze křoví a zarazil Mikovi klacek do břicha. Potom asi ještě další tři. Mika krvácel, ale mluvil výhružně na Steva: „Tohle ti neprojde Steve Leonarde!!! Upíři si tě najdou a pomsta Lartena bude strašná!!! Uvědom si, žes přišel o ochránce Gannena! Je mi ho líto, že jsem ho musel zabít! On za nic nemůže, to ty, ty jsi ten špatný!!“ Mika naposledy vydechl. Steve se sice zbavil jednoho nepřítele, ale co s ním teď bude. Už opravdu nemá ochranáře... Larten ho chytí... proč jen se chtěl stát vampýrem... proč?

All rights reserved! ©2009 by Cusatalon spol.

By potihcpd!

Střípky - 8. 10. 09
A je tu další pokračování i v testovém období...

Dobrý večer s potihcpdem!
A hned jdeme na to:
Božský Pája
Jak jsem nedávno psal o fenoménu super dlouhých zápisů, už je to tu zas, ale tentokrát daleko horší! Vypadá to, že většina prof. se rozhodla soutěžit. A to v asi všem nepříjemném odvětví - zkoušení. Jak jste všichni zažili, nejproslavenějšími zkoušeči jsou 2 osoby, ano pouze dvě, z toho jedna vede těsně nad druhou. Mistrem v nejhorším zkoušení je s těsným předstihem P. B., náš Pája. Jeho zkoušení dopadají tragicky a vlastně se na ně nedá připravit. Avšak v těsném závěsu se drží Špaček se svým děsivým způsobem 5-kového zkoušení. Na toto zkoušení se však dá látka naučit, proto ten těsný závěs, ale její známkování je též strašné. Tohle by nebylo tak strašné, kdyby si z toho všichni nezačali brát příklad. Ano zkouší se od Dějepisu přes Němčinu až po IVT. Zkouší se prakticky denně a to víckrát...byrokracie zkoušení, která zde vládne se zdá být neúnosnou! Zvlášť v podání trojice Pája, Špaček, I. B. Tato trojice je vražedná a drží si každý většinou plný počet bodů za zkoušení! Dále jsou tu Nora, Forest Gump (E. G.), K. L. a Zlatan. Například takový Zlatan právě dozkoušel a bude zkoušet 2. kolo!!! před polovinou října...blázen. Ano naučit se to nedá a všichni se řítíme do záhuby ještě daleko před 1/4letím. A pamatujte proč: „Jako kvarta již musíte vědět více než jsou jen stručné zápisky v studijních textech a rozsáhlé zápisy v sešitě (ne jako v primě stručné zápisky). Možná když budete umět slovo od slova z učebnice, tak můžete tu písemku jakž takž napsat...“
AG má bazén!
Konečně je to tady!!! AG má vlastní krytý bazén. Jeho rozměry sice nejsou velké, ale jde tu o princip. Po všech sbírkách se konečně naspořilo dost financí na novou uklízečku. Nyní není naše tělocvična špinavá, je krásně zaplavená. Stačí si přivstat a každou středu od 7:30 otevíráme náš krytý bazén pro širokou veřejnost. Areál je vybaven ping-pongovými stoly, možná občas i nějaká ta pálka. Pozor v parních letních dnech má bazén větráky na natahovací pohon a v zimních teplotách brusle s sebou. Bohužel zde ještě nesněží, ale to se nám snad brzy povede zařídit. Přejeme krásné sportovní zážitky!
P. S. Středeční klasický tradiční pád nám tentokrát předvedl V. Č. (náš reportér), který by pro svou publicitu před němci udělal cokoliv. Předvedl nám krásny běh po levé straně tělocvičny s následním uklouznutím (kvalitně vytřený povrch - vytíral on sám - je prostě suchý povrch) po kaluži vody a krásným pádem na záda. Předvedl pěti sekundovou pózu placáku na zádech a za tu mu děkujeme. Těšíme se na příštího účastníka našeho pádu.
FN
Z pátku na sobotu se odehraje tradiční Filmová Noc. Námi milovaný Ríša se trochu zalekl problémů a proto napsal důmyslně napsaný papírek, na kterém všechnu odpovědnost shazuje na jiné. Statečný a odvážný Ríšo, máme ti všichni strašně rádi (Nezapomeňte pro něj hlasovat v anketě o Vizáž Bezdomovce s Nejvyšším Postavením. Držte mu palce ať je co nejvýše!). Předpokládá se po minulých zkušenostech s nějakým dospělým dozorem, ale pravděpodobně to zůstane na Kačincovi, jakožto velmi dobrém hlídači. Budou se promítat autobiografické filmy, takže pravděpodobně půjde o film o jednom herci jedné bílé místnosti a jednom 4-hod. monologu na téma nicota. Vřele zveme všechny psychology!

To je ode mě vše a já se těším zase příště!

Wroted by potihcpd!

Searched by potihcpd - 18. 9. 2017!


Jiný Svět - 11. kapitola

Malá zelená postava pomalu otevřela zrezlé, dřevěné dveře a vykoukla ven na chodbu, jestli v ní někdo nestojí. Její oči kmitaly všude po podlouhlé chodbě a hledaly známky života. Nikde nic. Pomalu vylezla ven a potichoučku za sebou zavřela dveře. Znovu se pro jistotu rozhlédla po chodbě a když se ujistila, že nikde nikdo není, rozeběhla se tím směrem, kde bylo slyšet hučení vody.
Po pěti minutách běhu se postava zastavila a ohnula se v boku. Chytila se za břicho a lapala po dechu. Nazelenalý pot jí stékal po dlouhých tmavě zelených vlasech a poté kapal na zem, kde udělal malou louži. Kapání potu ale přehlušilo hučení padající vody, které bylo čím dál blíž a blíž. Na chodbě před ní se ozvaly tiché kroky, ale hadí smysly opět zapůsobily a postava je uslyšela. Rychle se rozhlížela, kam by se schovala, ale nikde vhodný úkryt nenašla. Kvapně přemýšlela, co udělá. Asi pět metrů před postavou byla zatáčka, ve které se už rýsovaly stíny asi dvou postav, které držely v ruce dlouhou tyč, na které na obou koncích byly koule, které měly v průměru asi 10 centimetrů a na nich byly bodce napuštěné jedem - smrtelné zbraně. Stíny se svými majiteli se blížily čím dál víc. Nazelenalá postava přemýšlela, co udělá. Náhle si na něco vzpomněla. U pasu se postavě leskla malá, ale přece ostrá dýka, kterou malá postava před chvilkou získala od jejího pravého majitele - Pana Topola. Postava pomalu a potichu sáhla k pasu a vytáhla dýky z malé kožené pochvy, která k dýce patřila. Shancus pomalu ale silně sevřel svou dýku a vytáhl jí z pochvy. Pak se naposledy rozmyslel, usmál se a rozeběhl se do zatáčky před sebou.

*

„Tak co?“ zařval Darren směrem dolů do tmy a opíral se o vratké dřevěné zábradlí, které bylo jedinou ochranou před pádem ze schodů do tmavé hloubky. „Myslím že tu nic není, ale nevím to jistě. Chtělo by to oheň. Nemáte něco, co by se dalo zapálit?“ zavolal Vandža nahoru na své pozorovatele a pevněji sevřel svůj kovový šuriken. „Myslím že ne!“ oplatil mu řev Shan a podíval se na Arru a Harkata, kteří stáli za ním a začali si prohledávat všechny kapsy svých oděvů. „Počkat...možná něco mám,“ řekl Harkat. "Darrene, podej mi, prosím tě, svojí dýku," dořekl Harkat a natáhl ruku k Darrenovi, který teď stál zády k zábradlí. „Na co?“ řekl mu Darren a podával mu svou kovovou dýku, která byla špinavá od zaschlé krve. Harkat aniž by odpověděl si odřízl kousek svého hábitu. Poté přešel k zábradlí a skrčil se, aby mohl odříznout kousek z něj. „To radši ne. Můžeme spadnout i s těmi schody,“ řekla mu Arra a přešla blíže k němu. „Neboj se...vím co dělám,“ odvětil Harkat, aniž by se na ni podíval a dál odřezával klacek dlouhý asi 40 centimetrů. „To doufám,“ povzdechla si Arra.
Po chvilce Darren zabalil klacek do látky z Harkatova pláště, aby lépe letěla a také, aby se z látky dala udělat pochodeň na prozkoumání sině, která se nacházela pod nimi. „Kam to mám hodit?“ zařval Darren dolů. „K té pochodni, co je zasazená v tom piedestelu uprostřed,“ odpověděl mu zelenovlasý Kníže. Darren ho poslechl, namířil a hodil látku, která měla uvnitř sebe zabalený dřevěný klacek. Dopadl asi půl metru od pochodně a klacek vypadl z látky.
Potom se ozvaly Vandžovy kroky, které se blížily směrem k piedestelu uprostřed Síně. „Jak jsi od toho daleko?“ zařval dolů Darren. „Asi pět metrů,“ odpověděl mu starší Upír a pomalu se blížil k světlu před ním. „Už jsem skoro tam. Jen pár kroků a-„ najednou kroky utichly společně s hlasem, který se ozýval zespoda síně a patřil Vandžovi. „Co se stalo?!“ zaječela dolů Arra a zatvářila se vyděšeně. „Myslím, že byste něco měli vidět,“ odvětil potichu Vandža, ale přece to bylo slyšet zespoda Síně. „Co se stalo? Co tam je?“ zeptal se pro změnu Shan. “Arra měla pravdu. Opravdu tu něco pobíhá. A myslím že se vám to nebude líbit,“ řekl poněkud vyděšeně Pochod.

*

„Jak dlouho už jsou pryč?“ zeptal se obtloustlý chlapík, který seděl společně se třemi dalšími postavami a pár stany kolem ohně. “Tak tři čtyři dny,“ odpověděla mu krásná žena, která seděla naproti němu. „Neřekl vám někdo, co šli dělat?“ zeptal se opět ten tlouštík. „Mně říkal, že nám to možná pomůže. A že ho tak týden nemáme čekat. Pak něco vzal do ruky a odešel. Poté jsem viděla jen Shancuse, jak se potají rozeběhl za ním,“ odpověděla Rhamusovi Truska a otočila buřt, který si opékala nad ohněm. „Takže si nemusíme dělat starosti,“ dodala a zvedla opečený, černý buřt. „O Hibernia starosti nemám, spíš o Shancuse,“ řekla třetí postava, která také seděla u ohně ale jen se dívala do nebe. „Neboj se. Hibernius se o něj postará. Neměj strach,“ řekla třetí postavě Truska a kousla do buřtu.
Ale nikdo netušil, že ten, o kom se teď baví teď bojuje o svůj holý život o několik tisícovek mil daleko.

To be continued!
All rights reserved! ©2010 by Cusatalon spol.

By Mrs Mann - 5. 9. 2017!


Fakta - Bulvár 55

Nemrtví útočí aneb I. B.
Nedávno zde byla první zmínka o I. B. v článku Střípky 1. Zde jak jsem slíbil rozvedu tento fenomén do větších podrobností, zamyslíme se nad původem a shrnu aktuality způsobem, kterým všechno nejasné udělám pravděpodobně jasné...

Malé připomenutí...
Všichni znáte Špačka, vlastním jménem „sl. panna paní Mgr. A. matka M. D.“ nebo tak nějak (má asi 50 titulů atp.). Mysleli jste, že je hrozné setkávat se s ní? Mysleli jste, že je to smrtelné? Mysleli jste, že je děsivá?
Ano je...
Ale tohle není všechno přichází další imperátor! ÚTOK A VZPOURA NEMRTVÝCH, JEJICH SNAHA O OVLÁDNUTÍ SVĚTA JE ZDE!!! Je třída připravena? Dokážeme vzdorovat? Přežijeme?

Současnost
Ano, už jste se s ní potkali, ale to co vám napíšu asi ještě nevíte...
I. B. je na AG již odedávna, v tom pravém slova smyslu...stejně jako Špaček. Jen si vzpomeňte na nedávnou hodinu, kdy jsme v klidu konverzovali na téma papež.
Cituji I. B.: „Ano já jsem na setkání s ním byla. Dokonce i na tom minulém setkání...“ Větu nedokončila, ale naši reportéři měli po ruce jako vždy štěnici a tak to pro vás vyslechli. Dokončení znělo takto: „...setkání...s Janem I.“ ano Jan I. žil opravdu dávno. toto nám vypovědělo, že půjde asi o hodně starou osobu. Začali jsme ji sledovat a brzy jsme odhalili strašlivé informace...otázkou je, jestli jsme to měli dělat...

Sraz nemrtvých
O 10. hodině večerní jsme zaregistrovali vyplížení se I. B. do podzemí ústavu. Došla až k chodbě k Sigmě, ale nešla do Sigmy (ze které jako vždy znělo chorální: „Grupí!!!“). Zahnula doprava do dveří kotelny. Odvážili jsme se za ní. Rudá zář všude okolo nás málem oslepila, ale pak jsme se rozkoukali a uviděli jsme to. I. B. zašla k ohromnému hrobu (spíše hrobce). Nevím jak mezi těmi tisíci hroby a černými šmouhami našla ten správný, ale to je jedno. Zaklela nějakou děsivou modlitbu a v tu ránu tam byl ďábel. Přesněji řečeno Špaček. I. B. podala nějaké informace. Pak ji Špaček chytla za ruku a vypálila jí do dlaně znamení. I. B. vztyčila ruku nad hroby a řekla: „Následuj a poslouchej!“ Ohromný rámus nám málem zničil bubínky. Když se trochu usadil prach, odvážili jsme se podívat dolů. Stálo tam na 200 mrtvol (vlastně nemrtvých). Sledovali bychom dále, ale zuřivý smích Špačka nás donutil utéct. Mikrofon však zůstal namístě.

Závěr
Ráno se nám zdevastovaný mikrofon a zařízení pro nahrávání podařilo dostat zpět. moc toho nebylo, ale něco jsme z toho přece zjistili. I. B. chystá velký nábor lidí, ze kterých udělá nemyslící otroky v nemrtvé podobě! A to formou KMD (Klubu Mladého Diváka). Ďábelský plán, který jí vnukla Špaček bohužel vychází. Registrovaných je dost a mezitím Špaček stále zabíjí a shání nové lidi a ostatní již nemrtví také další shánějí. Co až jich nastřádá milion? Co bude s lidstvem? Na nemrtvé zbraně neplatí! Jsme v ohrožení? Budeme samozřejmě nadále sledovat...

Tak zase někdy...

Wroted by potihcpd!

Rok po proděravění zadní zdi 104
3. října 2009
104 - Dneska, kdy si celá Evropa oddechla díky irskému „ANO“ lisabonské smlouvě, slaví naše třída zajímavé výročí. Před rokem totiž J. M. a L. Kn. proděravili - tehdy ještě „bílou“ - zadní zeď naší krásné bývalé učebny 104. Pojďme si připomenout podrobnosti této události i stav věcí na začátku října 2008.


Začnu raději od začátku roku. Škola se začala 1. září (narozdíl od předchozích let) a tento měsíc předurčil kulturu po celý zbytek roku - rozmohlo se stříhání (respektive pokračovalo jako dědictví ze Sekundy), vynikali diskutující kroužky ve vestibulu, byl zahájen výcvik, tehdy ještě neexistující armády, v podobě dobývání dveří. Výcvik byl nutný, jak ukázaly nejbližší události.

V polovině či koncem září (datum se nedochovalo, jednalo se asi o pondělí, tedy 15. nebo 22. září 2008) svedla dobrovolná domobrana anarchistické Tercie A několik bitev s tehdejší Kvartou A o frisbee. Frisbee původně získala Tercie A ve vestibulu v rámci reklamy či nějaké kampaně. Kvarta A toto frisbee A-terciánům ukradla a Tercie A se rozhodla podniknout do 206 výpravu. Ofenziva dopadla neúspěšně po asi desetiminutovém boji byli terciáni z učebny, ve které se ztěží dostali dál než na stupínek, vytlačeni. Boje se krátce na to obnovily, ale tentokrát již na náměstí Míru, mezi sv. Ludmilou a stánkem na párky v rohlíku. A-Kvartáni si tam zrovna užívali zábavné funkce ukradeného předmětu, když je dobrovolná domobrana Tercie A napadla přes trávník se stromy směrem od vestibulu. Ulice vedoucí od chrámu ke stánku je dostatečně široká a poskytuje dostatek místa na boj. Ten se skončil, když si J. Fa. (III.A) a M. N. (IV.A) vzájemně roztrhli trička. Frisbee se však odvážné dobrovolné domobraně Tercie A získat nepodařilo. To jim nakonec L. S. - vůdce Kvarty A (i dnešní Kvinty A) vydal po jednání, opět ve škole. Z toho si J. Fa. vzal ponaučení, že diplomacií lze dosáhnout více než bojem, za co byl později ostře kritizován.

Konflikt s Kvartou A značně zvýšil napětí na nižším gymnáziu. Na Čtyřiadvacítce s profesorem Z. L. v sobotu 27. září 2008 začal J. Fa. jednat s O. K. z tehdejší Sekundy B (mladší bratr našeho J. Kl.) o spojenectví. Obě třídy měli v lednu a únoru 2008 konflikt, kterému předcházelo nerovné spojenectví ve prospěch naší Sekundy A. J. Fa. se nyní pokoušel s B-sekundány dojednat spojenectví. O. K., který byl vždy přátelsky nakloněn třídě svého staršího bratra s nadšením souhlasil a hned začali jednat o obchodu se zbraněmi. Navzdory tomu, že si oba uvědomovali, že bude problém přesvědčit vůdce a předsedu Sekundy B J. Kol. k souhlasu se spojenectví, doufali, že se jim to povede.

Do této politické situace vstoupila událost z trochu jiné oblasti, nikoliv však nedůležitá. Ve čtvrtek 2. října 2008 (tedy rok před včerejším irským referendem) začal M. Mi. v domovské učebně 104 hloubit do zdi za svojí lavicí klíčkem díru. Jeho nápadu se chytli někteří další (J. Fa., P. Š., J. M., L. Kn.) a začali se zdí „prokopávat“ za řadou u okna. Stanoveným cílem byla špionáž sousední Tercie B v učebně 105. Pracovalo se nejdřív klíčkem, pak nůžkami, pak barvičkou J. Kl. a nakonec štětcem ukradeným ve 102 - Primě B (tužka byla očištěna a ořezána, zatímco občanovi Primy B škoda na štětci nahrazena nikdy nebyla). Byla obnovena činnost oboru wallologie a skupina wallologů v čele s J. Ko. měřila tloušťku zdi i hloubku vyšťourané nory. Také radila při postupu děrování.

Byla 7. vyučovací hodina a Tercie B měla dějepis s obávaným profesorem P. B. A-terciáni se vzájemně upozorňovali, že by nebylo dobré díru dokončit nyní, neboť by si toho mohl P. B. všimnout. Ke konci této slavné volné hodiny však došlo k nepříjemné nehodě, kdy nejspíš J. M. (za asistence L. Kn., je však možné, že role byly obrácené, dobové prameny byly zničeny a svědectví jsou mlhavá) štětec zarazil do zdi židlí. Nora zůstala P. B. nepovšimnuta a záhy se stala senzací obou tříd. Štětec urazil kus obalu trubky (není jisté, co rozváděla, snad vodu), ale neprorazil ji. Díra byla zakryta ze strany 104 polystyrénem z nedaleké nástěnky, ze strany 105 přelepena plakátem. Tercie A poté měla ještě občanku, pro Tercii B bylo vyhloubení nory příjemným zakončením dne.

Důležitější byl však až další den, proto se výročí datuje až na dnešek. Hlubičům se podařilo po velmi dlouhé námaze vyndat štětec a Tercie A se tam poprvé mohla podívat na své sousedy přímo ze své domovské učebny! Z měkké zdi vyčnívaly do díry červené vlásky. Průměr konečného kruhu opadané omítky ve 105 byl asi 6 cm, zatímco otvor necelý 1 cm. Ze 104 měl otvor průměr asi 4 cm a postupně se zužoval a mírně stoupal nahoru. Proražený obal trubky byl vidět jen ze 105, uražený kus byl tlustý asi 3 mm, tedy trubka musela mít obal ještě tlustší. Díky mírnému stoupání byla nora nepatrně delší než tloušťka zdi, která činila přibližně 14 cm, jak zjistil tým wallologů. Štětec byl vytažen nůžkami, ale už nepoužitelně zdeformovaný.

Příští týden byl docela nervní, profesoři nevědě o díře ve zdi opakovaně apelovali na Tercii A, ať neničí školní majetek. Proslov měl i profesor J. Ši. kladoucí zájmy a finance školy vysoko nad svoje vlastní (a ještě výš nad zájmy studentů...) a A. R. měla problémy ústící do kázeňského postihu za poškozování lavic. Tyto události podnítili kluky, ať díru něčím zacelí.

Školní zdi jsou z velmi zajímavého materiálu, obtížně identifikovatelného. Je měkký, sypký a křehký - prostě ideální na zeď! Proto zdi spíše prospělo, když noru P. Š. za asistence ostatních hlubičů a wallologů zacelil sádrou... Z obou stran, uprostřed otvoru je dodneška dutina, do které měl být umístněn tajný vzkaz, který tam však není. Prý tam dal tým wallologů poklad, někdo říká, že tam je přece jen vzkaz, podle jiných je tam uschován slavný štětec, teorií je více... Každopádně, někdo ze 105 se to pokoušel zjistit, z této strany je v místě otvoru důlek propadlé sádry.

Na konci Tercie šokovala profesorka K. L. - třídní Tercie B, když oznámila, že o díře věděla. Kdyby se tato informace dostala k profesorovi typu J. Ši., měla by naše třída dneska asi méně studentů. Tedy jí tímto děkuji za mlčení.

Tak se s vámi pro dnešek loučím, oslavte výsledek irského referenda. Příště zase popíšu další vývoj na politické scéně před rokem.

Firefox!

P. S. Záhlaví a poslední odstavec - PTW 2. bod!

Searched by potihcpd - 4. 9. 2017!