Svet-Stranek.cz
Čtěte nás, víme vše!
TV - Nora

Listopadové reportáže (listopatove reportase):Čtěte nás, víme vše!

Listopadové reportáže (listopatove reportase)

V těchto třech podrubrikách rubriky "Starší" můžete zpětně nalézt starší články z právě probíhajícího a i dvou předchozích měsíců!

Pro vaše lepší vyhledávání v historii článků:
-> články jsou řazeny chronologicky od nejnovějšího k nejstaršímu
-> navštivte i náš archiv http://cusatalon-archiv.wgz.cz
-> v našem archivu můžete snadno nalézt všechny články od počátku věků

Objevujte i retrospektivně!
TV - Nora spol. ©2017


v tekto trek potruprikak rupriki "starsi" musete spetne nalest starsi tslanki s prave propi'aiitsi'o a i tvou pretkosik mesitsu!

pro vase lepsi vi'letavani v 'istorii tslanku:
-> tslanki isou raseni kronolokitski ot neinoveisi'o k neistarsimu
-> navstivte i nas arkiv http://cusatalon-archiv.wgz.cz
-> v nasem arkivu musete snatno nalest vsekni tslanki ot potsatku veku

opievuite i retrospektivne!
tv - nora spol. ©2017

Fakta - Bulvár 134

Dílo boží? Ďábelská infekce si vyžádala první oběť!
RTA byla před nedávnem nemilosrdně zasažena velice záludnou infekcí, která se rychle a nenápadně množí, ale útočí s o to drtivějším dopadem. Kořeny tohoto antropogenně vyšlechtěného superzabijáka sahají až do frankistického Španělska, kde se fanatický klerofašista a biochemik Josémaria S. Křivák pokusil pro diktátora Franca vytvořit tajnou zbraň, díky které si Španělé měli konečně podmanit podřadný zbytek světa. Tento experiment se však naprosto vymkl kontrole a začal žít svým vlastním životem.

Inkubační fáze probíhá zcela poklidně. Filmeček sem, setkáníčko tam… zpíváníčko s modlitbičkou a nenápadná lustrace, zda je nakažený potenciálně vhodným hostitelem (zda se jedná o perspektivního vysokoškoláka, který bude jednou vydělávat dostatek peněz). S postupující infekcí začne nebohému hostiteli ubývat čas, začnou mu mizet přátelé i koníčky a postupně se sám stane chodícím zmocněncem ďábelského patogenu, který se zavrtá v jeho duši.

V terminálním stádiu se pak jedná skutečně o smutný pohled. Nakažený si vypěstuje naprostou imunitu vůči všem potenciálním metodám léčby a izoluje se s ostatními chudáky. V této fázi, kde je nasnadě snad už jen paliativní péče, nemoc zpravidla i definitivně vyřadí z provozu pohlavní orgány nemocného.

Přes hranice RTA začala tato zkáza pronikat již dříve, až dnes jsou však nenávratně způsobené škody nepřehlédnutelné. J. Fi. už zcela zmizel z povrchu zemského, předtím ale ještě stihl rozsít zárodky útrap do svého blízkého okolí, ať už je to P. Š., nebo další. Takže si dávejte dobrý pozor a dodržujte všechna preventivní opatření, budeme vás informovat o dalším vývoji.

By Himbajs - 20. 4. 2016!


Na výslovné přání autora nebyl článek přeložen do T-jazyka. V případě zájmu vám překlad můžeme poslat na váš email - kontaktujte nás. Děkujeme za pochopení.

Slabost pro sexy software
Jsou ženy, které jsou komplikované. Nejde jim o vzhled, ale nejste-li krásní, jste stejně bez šance. Nejde jim o peníze, ale pokud je nemáte, tak tím hůř pro vás. Kvůli některým ženám musíte být krásní, chytří, bohatí a kdovíco ještě a třeba to stejně nebude stačit. No… a pak je tady H. B.

Již během napůl dětského, ale přesto zdlouhavého vztahu s T. N., který společně proseděli v rohu chodby u topení, začalo být do oka bijící, jaký typ mužů jí imponuje. Vysoký, štíhlý a lacině oblečený T. N. se tehdy stal jejím princem na bílé klávesnici, pro kterého nemusela chodit příliš daleko.
Lidé však stárnou a počítačová technologie jde dopředu mílovými kroky. A tak se vzájemná inkompatibilita jejich systémů zhroutila až do modré smrti. Její zjitřené porty se však relativně rychle
vzpamatovaly a upgradovaly do nového rozhraní.

A to je přesně místo, kde do našeho příběhu vstupuje P. H., lidově také nazývaný T. N. 2.0. Tento sofistikovaný patch poskytuje H. B. vysoce personalizované user-friendly prostředí. Hardware umístěný v lehké a přenosné šasi je optimalizován pro vegetariánské uživatelky a software vykazuje vysokou míru kompatibility s jejím intranetovým prostředím.

A nám opět nezbývá, než přát P. H., aby verze 3.0 vyšla co nejpozději.

By Himbajs - 13. 4. 2016!


Na výslovné přání autora nebyl článek přeložen do T-jazyka. V případě zájmu vám překlad můžeme poslat na váš email - kontaktujte nás. Děkujeme za pochopení.

Searched by potihcpd - 22. 11. 2022!


Jiný Svět - 12. kapitola

Shancus zaběhl za kamennou zatáčku a zastavil se. V ruce třímal malou lesknoucí se dýku a v jeho očích jakoby plápolaly malé plamínky. Dýku sevřel pevněji. Před ním stáli tři Strážci Krve. A všichni tři měli v ruce své obrovské zbraně, které by měl i Upír problém unést. Každý z nich měřil něco přes dva metry. Stáli k němu otočeni zády, jakoby před něčím couvali a své zbraně drželi v obranné pozici. Přesně podle plánu, pomyslel si Shancus v duchu. Teď už stál asi jen metr od Strážců Krve. Ani jeden z nich si malého Shancuse, který stál za nimi nevšiml. Proti Shancusovi vypadali tihle tři jako obři. Shancus pomalu vyčkával, až se přiblíží ti tři zabijáci. Už se ho skoro dotýkali, když se najednou jeden rozeběhl dopředu s podivným syčícím jekotem. Za chvilku zepředu vystříkla krev a přímo před Shancuse spadla useknutá hlava jednoho ze Strážců.
No teda, napadlo Shancuse a usmál se. I když mu bylo trošku na zvracení když viděl hlavu, jak se válí jen tak na zemi v kaluži krve.Malé hádě už ani chvilku neváhalo, sevřelo dýku a bodlo jednoho ze Strážců přesně do míst, kde očekávalo, že má Strážce páteř. Ten najednou jakoby zakrněl a bodáky mu vypadly z ruky. Jeho tělo vypadalo, jak když dostane křeč. Najednou Strážce spadl na zem mrtvý. Shancusův první bod dýkou a hned takhle úspěšný. Poslední ze Strážců si ale Shancuse všiml v průběhu toho, když se otáčel. Shancus se na něj jen bezmocně podíval. Strážce ani chvilku neváhal, upustil svou obrovskou zbraň a vytáhl malou dýku. To všechno udělal během pár setin tak, že to Shancus skoro nestačil zaregistrovat. A než se nadál, Strážce stál za jeho zády a tiskl mu svou dýku ke krku. Shancus cítil, jak mu po krku stéká jeho krev od ranky, kterou mu způsobila dýka, jež má právě na krku.
Přímo před Shancusem a před Strážcem stál Pan Topol společně s Gavnerem a Kurdou. Kurda když uviděl, co se děje, tak se zděsil a v očích se mu objevil pravý nefalšovaný strach. „PUSŤ HO!!“ zařval Gavner na Strážce a postoupil o krok blíž ke Strážci. Strážce trochu poodstoupil a přitiskl k sobě Shancuse ještě pevněji. „HI KAŠKÁÁŠŠŠ KI!!!“ zaječel Strážce a ukázal na Shancuse. „Říká, že jestli něco uděláme tak ho zabije,“ řekl Pan Topol naprosto klidným hlasem. „Jak to víte?“ zeptal se Gavner s údivem. „Rozumím jim. Vyrůstal jsem mezi nimi,“ odpověděl Pan Topol a pokračoval: „Myslím, že bychom měli udělat to, co chce. Nebo ho doopravdy zabije.“

*

„CO TAM JE?“ zařval dolů Darren v průběhu toho, co sbíhal dolů po velmi vratkých schodech a za ním Arra a Harkat. „Uvidíte,“ řekl potichu a zamyšleně Vandža. Darren se po chvilce zastavil vedle něj. Nic ale neviděl. Za chvilku k nim dorazila i Arra s Harkatem.
„Co jsi viděl?“ zeptal se Darren a rozhlížel se. Použil všechny své Upíří smysly, ale nic neviděl. „Podívej se támhle,“ řekl opět tichým hlasem Vandža a ukázal kamsi do tmy.
Darren zaostřil svůj zrak na místo, kam Vandža ukazoval. Musel hodně namáhat zrak, ale nakonec to přece jen uviděl. Arra to zřejmě spatřila o něco dřív, protože se hlasitě zajíkla.
Asi deset metrů před nimi se tyčila obrovská mosazná brána. A to, co Arra viděla pobíhat dole byli ockové a démoni, kteří létali kolem ní a zřejmě ji hlídali. „Máme problém,“ řekl Harkat a díval se na ně. A jakmile promluvil, jeden z démonů se na ně otočil a zaječel. V tu ránu se na ně otočili všichni démoni a ockové a rozlétli se směrem k nim.
„Máme VELKÝ problém,“ dodal Harkat.

To be continued!
All rights reserved! ©2010 by Cusatalon spol.

By Mrs Mann 22. 11. 2022!


Fakta - Bulvár 133

Volné kalhoty a košile zapnutá po krk – A. M. pod vlajkou feminismu!
Vždy hrdě angažovaná bojovnice za práva utlačovaných A. M., která již 14. 05. 2008 konfrontovala náš štáb ve snaze zastat se několika jedinců, kterým naše redakce nastavila spravedlivé zrcadlo kruté reality, vyrostla v plnohodnotnou feministku.

Barevné sukýnky a šatičky s příjemným náznakem výstřihu postupně vyměnila za unisex košile a nudné kalhoty, své melírem donedávna projasněné vlasy ostříhala nad úroveň věčně zahalených ramen a namísto genderově nekorektního pijáka, hochštaplera a požitkáře D. L. skončila v duhové náruči svého nového unisex přítele A. Sc.

Co ji přivedlo do takto pokročilé fáze sufražetství? Byla to zhrzenost z mužského plemene, v jejím případě prezentovaná nechvalně proslulým ex-přítelem D. L.? Nebo za to mohly jiskrné oči moudré ženy, usazené v kypře vnadné materiální základně její kamarádky V. F.? Jaká bude další fáze tohoto vývoje, při kterém zapláče nejeden šovinista?

By Himbajs - 6. 4. 2016!


Na výslovné přání autora nebyl článek přeložen do T-jazyka. V případě zájmu vám překlad můžeme poslat na váš email - kontaktujte nás. Děkujeme za pochopení.

Vyhlášený sukničkář si vyžení hnízdečko lásky!
O tom, že věhlasný proutník, kontroverzní zakladatel L.A.V.I.Č.K.A a všestranně zvrácený deviant M. Mi. (20) vybral vhodnou lagunu k zakotvení svého donedávna rozháraného života svědčí i útulné hnízdečko lásky, které brzy vyžení. Věděl o tomto nezanedbatelném věnu už předtím, než si jej pojistil E. M. (-1)? V zázemí jakého luxusu si tento repasovaný král promiskuity vysedává a vzpomíná na staré excesy, plánujíc excesy nové? Máme exkluzivní informace!

Naši reportéři navštívili jeho rozmařilý palác na pražské Babě. Přiženění se do této lokace bylo pro M. Mi. velice taktickým krokem – nejenže se jedná o drahou a prestižní vilovou čtvrť, ale válet se „na babě“ není pro tohoto vysloužilého záletníka ničím novým!

Z množství potěšení, které jeho nová rezidence marnosti nabízí, lze kromě jeho nepřehlédnutelně těhotné snoubenky L. Ko. (20) jmenovat tři komfortně zařízené pokoje, jejichž interiér je často designovaný na motivy Star Wars. Zda se jedná o infantilní přežitek, způsobený nedokončeným dětstvím jakožto následkem velice brzy se projevující hypersexuality, či zda jde o společný fetiš mladého páru, se lze jen dohadovat.

Byt je také vkusně ozdoben pastelovými kresbami samotné L. Ko., která jsa zbouchnuta začala projevovat umělecké ambice. Tuší snad už, že bude těžké si svého zhrzeného hřebce udržet? To proto vybavila pracovnu rotopedem, aby její tělo po porodu neztratilo na sexappealu?

A nám nezbývá, než šťastnému páru přát, aby se mezi Darth Vadery spokojeně miloval a množil. A aby si M. Mi. co nejpozději uvědomil, že z ložnice není slyšet do koupelny a naopak. A že byt by snesl nezanedbatelně vyšší množství nezanedbatelně méně těhotných slečen.

By Himbajs - 30. 3. 2016!


Na výslovné přání autora nebyl článek přeložen do T-jazyka. V případě zájmu vám překlad můžeme poslat na váš email - kontaktujte nás. Děkujeme za pochopení.

Searched by potihcpd - 28. 11. 2022!


Jiný Svět - 11. kapitola

Malá zelená postava pomalu otevřela zrezlé, dřevěné dveře a vykoukla ven na chodbu, jestli v ní někdo nestojí. Její oči kmitaly všude po podlouhlé chodbě a hledaly známky života. Nikde nic. Pomalu vylezla ven a potichoučku za sebou zavřela dveře. Znovu se pro jistotu rozhlédla po chodbě a když se ujistila, že nikde nikdo není, rozeběhla se tím směrem, kde bylo slyšet hučení vody.
Po pěti minutách běhu se postava zastavila a ohnula se v boku. Chytila se za břicho a lapala po dechu. Nazelenalý pot jí stékal po dlouhých tmavě zelených vlasech a poté kapal na zem, kde udělal malou louži. Kapání potu ale přehlušilo hučení padající vody, které bylo čím dál blíž a blíž. Na chodbě před ní se ozvaly tiché kroky, ale hadí smysly opět zapůsobily a postava je uslyšela. Rychle se rozhlížela, kam by se schovala, ale nikde vhodný úkryt nenašla. Kvapně přemýšlela, co udělá. Asi pět metrů před postavou byla zatáčka, ve které se už rýsovaly stíny asi dvou postav, které držely v ruce dlouhou tyč, na které na obou koncích byly koule, které měly v průměru asi 10 centimetrů a na nich byly bodce napuštěné jedem - smrtelné zbraně. Stíny se svými majiteli se blížily čím dál víc. Nazelenalá postava přemýšlela, co udělá. Náhle si na něco vzpomněla. U pasu se postavě leskla malá, ale přece ostrá dýka, kterou malá postava před chvilkou získala od jejího pravého majitele - Pana Topola. Postava pomalu a potichu sáhla k pasu a vytáhla dýky z malé kožené pochvy, která k dýce patřila. Shancus pomalu ale silně sevřel svou dýku a vytáhl jí z pochvy. Pak se naposledy rozmyslel, usmál se a rozeběhl se do zatáčky před sebou.

*

„Tak co?“ zařval Darren směrem dolů do tmy a opíral se o vratké dřevěné zábradlí, které bylo jedinou ochranou před pádem ze schodů do tmavé hloubky. „Myslím že tu nic není, ale nevím to jistě. Chtělo by to oheň. Nemáte něco, co by se dalo zapálit?“ zavolal Vandža nahoru na své pozorovatele a pevněji sevřel svůj kovový šuriken. „Myslím že ne!“ oplatil mu řev Shan a podíval se na Arru a Harkata, kteří stáli za ním a začali si prohledávat všechny kapsy svých oděvů. „Počkat...možná něco mám,“ řekl Harkat. "Darrene, podej mi, prosím tě, svojí dýku," dořekl Harkat a natáhl ruku k Darrenovi, který teď stál zády k zábradlí. „Na co?“ řekl mu Darren a podával mu svou kovovou dýku, která byla špinavá od zaschlé krve. Harkat aniž by odpověděl si odřízl kousek svého hábitu. Poté přešel k zábradlí a skrčil se, aby mohl odříznout kousek z něj. „To radši ne. Můžeme spadnout i s těmi schody,“ řekla mu Arra a přešla blíže k němu. „Neboj se...vím co dělám,“ odvětil Harkat, aniž by se na ni podíval a dál odřezával klacek dlouhý asi 40 centimetrů. „To doufám,“ povzdechla si Arra.
Po chvilce Darren zabalil klacek do látky z Harkatova pláště, aby lépe letěla a také, aby se z látky dala udělat pochodeň na prozkoumání sině, která se nacházela pod nimi. „Kam to mám hodit?“ zařval Darren dolů. „K té pochodni, co je zasazená v tom piedestelu uprostřed,“ odpověděl mu zelenovlasý Kníže. Darren ho poslechl, namířil a hodil látku, která měla uvnitř sebe zabalený dřevěný klacek. Dopadl asi půl metru od pochodně a klacek vypadl z látky.
Potom se ozvaly Vandžovy kroky, které se blížily směrem k piedestelu uprostřed Síně. „Jak jsi od toho daleko?“ zařval dolů Darren. „Asi pět metrů,“ odpověděl mu starší Upír a pomalu se blížil k světlu před ním. „Už jsem skoro tam. Jen pár kroků a-„ najednou kroky utichly společně s hlasem, který se ozýval zespoda síně a patřil Vandžovi. „Co se stalo?!“ zaječela dolů Arra a zatvářila se vyděšeně. „Myslím, že byste něco měli vidět,“ odvětil potichu Vandža, ale přece to bylo slyšet zespoda Síně. „Co se stalo? Co tam je?“ zeptal se pro změnu Shan. “Arra měla pravdu. Opravdu tu něco pobíhá. A myslím že se vám to nebude líbit,“ řekl poněkud vyděšeně Pochod.

*

„Jak dlouho už jsou pryč?“ zeptal se obtloustlý chlapík, který seděl společně se třemi dalšími postavami a pár stany kolem ohně. “Tak tři čtyři dny,“ odpověděla mu krásná žena, která seděla naproti němu. „Neřekl vám někdo, co šli dělat?“ zeptal se opět ten tlouštík. „Mně říkal, že nám to možná pomůže. A že ho tak týden nemáme čekat. Pak něco vzal do ruky a odešel. Poté jsem viděla jen Shancuse, jak se potají rozeběhl za ním,“ odpověděla Rhamusovi Truska a otočila buřt, který si opékala nad ohněm. „Takže si nemusíme dělat starosti,“ dodala a zvedla opečený, černý buřt. „O Hibernia starosti nemám, spíš o Shancuse,“ řekla třetí postava, která také seděla u ohně ale jen se dívala do nebe. „Neboj se. Hibernius se o něj postará. Neměj strach,“ řekla třetí postavě Truska a kousla do buřtu.
Ale nikdo netušil, že ten, o kom se teď baví teď bojuje o svůj holý život o několik tisícovek mil daleko.

To be continued!
All rights reserved! ©2010 by Cusatalon spol.

By Mrs Mann - 15. 11. 2022!


Fakta - Bulvár 132

Provozní doba diskuzí o Vánocích 2015
Zde jsou popsány provozní doby diskuzí a některé další informace. Jedná se o aktuální dobu Vánočních prázdnin (23. 12. 2015 - 3. 1. 2016). Omluvte tyto suché informace, které však musí vyjít na povrch.

23. 12. 2015
Diskuze
- veškeré diskuze v provozu jako v jiný běžný pracovní den
Admini
- k dispozici jako v jiný běžný pracovní den
24. 12. 2015
Diskuze
- Diskuze, Tématická diskuze a Stříhací diskuze v provozu nonstop; Plus diskuze v provozu od 6:00 do 16:00 vč.; Spam diskuze v provozu od 5:00 do 16:00 vč. (noční provoz neřídí Firefox)
Anketa
- v případě naplnění bude změněna nejdříve 27. 12. 2015
Admini
- k dispozici pouze chvílemi a to max. do cca 16 hodin; akutní stížnosti směřujte na email, mobil, jinak až 27. 12. 2015
25. 12. 2015
Diskuze
- Diskuze, Tématická diskuze a Stříhací diskuze v provozu nonstop; Spam diskuze jako v sobotu (noční provoz neřídí Firefox); Plus diskuze UZAVŘENA
Anketa
- v případě naplnění bude změněna nejdříve 27. 12. 2015
Admini
- k dispozici pouze chvílemi; akutní stížnosti směřujte na email, mobil, jinak až 27. 12. 2015
26. 12. 2015
Diskuze
- Diskuze; Tématická diskuze a Stříhací diskuze v provozu nonstop; Spam diskuze jako v sobotu (noční provoz neřídí Firefox); Plus diskuze UZAVŘENA
Anketa
- v případě naplnění bude změněna nejdříve 27. 12. 2015
Admini
- k dispozici pouze chvílemi; akutní stížnosti směřujte na email, mobil, jinak až 27. 12. 2015
27. 12. 2015 – 30. 12. 2015
Diskuze
- veškeré diskuze v provozu jako v neděli resp. jiné běžné pracovní dny
Admini
- budou se snažit být vám k dispozici jako v neděli, resp. většinu běžných pracovních dní
31. 12. 2015
Diskuze
- Diskuze, Tématická diskuze a Stříhací diskuze v provozu nonstop; Plus diskuze jako v běžný pracovní den (prodloužena do ranních hodin 1. 1. 2016); Spam diskuze v provozu nonstop
Anketa
- v případě naplnění bude změněna nejdříve 2. 1. 2016
Admini
- k dispozici pouze chvílemi a to max. do cca 12 hodin; akutní stížnosti směřujte na email, mobil, jinak až 2. 1. 2016
1. 1. 2016
Diskuze
- Diskuze, Tématická diskuze a Stříhací diskuze v provozu nonstop; Plus diskuze v provozu od 0:00 do 5:59 vč.; Spam diskuze v provozu od 0:00 do 4:59 vč. (noční provoz neřídí Firefox)
Anketa
- v případě naplnění bude změněna nejdříve 2. 1. 2016
Admini
- k dispozici pouze chvílemi; akutní stížnosti směřujte na email, mobil, jinak až 2. 1. 2016
2. 1. 2016 a 3. 1. 2016
Diskuze
- veškeré diskuze v provozu jako v sobotu, resp. neděli
Admini
- k dispozici jako v sobtou, resp. neděli

Děkuji za přečtení a za pochopení a přeji příjemné prožití svátků!

Powered by potihcpd - 23. 12. 2015!


Zpráva z šesté Chaty
Od 18. 12. do 22. 12. se uskutečnila tradiční zimní Chata. Jednalo se v pořadí již o šestou Chatu, avšak letos bylo mnoho věcí poprvé.

První Chata proběhla před Vánoci v roce 2010 a odstartovala tak tzv. třídní akcičky, jejichž hlavní náplní byly právě zimní Chaty a letní vody. Postupně každý rok stoupal počet účastníků Chaty, až se loni sjelo na Chatu 23 lidí. Loni šlo také o první Chatu po konci studia naší třídy na AG. Letos dorazilo nakonec 22 chatařů, avšak jen část byla na celém pobytu. Poprvé v historii Chat byl na Chatě více než jeden mimotřídní host. Byli jimi P. H., A. K. a A. Ch. (dále se dá počítat i A. R., která ukončila členství v naší třídě o 4 roky dříve než ostatní). A. Ch. se také stala nejmladší účastnicí Chaty v historii, naopak P. H. tím nejstarším.
Poprvé bylo také na Chatě auto. Jedno měl V. Ch., který ho vzal pravděpodobně hlavně z důvodu A. Ch. a jejího snadného příjezdu na chatu. Druhé auto přivezl L. Kn. a odvezl si ho s sebou už v neděli. Auto pomohlo příjemnější a rychlejší dopravě mezi Prahou a Úpou. Také je automobilová doprava levnější než autobusová.
V pátek se ubytovalo dohromady 18 účastníků a strávilo na Chatě první noc. V sobotu přijeli postupně ještě H. B., P. H., kterého většina občanů RTA viděla poprvé v životě, J. Š., E. Š. a A. R. Opačnou stranou se vydali D. I. B. a A. K. Večer se účastníci rozdělili na dvě skupiny. Jedna hrála hru Městečko Palermo a druhá hrála hru na pravdu. Po asi třech hrách Městečka se všechny holky (a P. H.) přidaly ke hře na pravdu zatímco všichni kluci si konečně po dlouhé době pořádně zastříhali. Také po více než roce zasedlo ITO® a odhlasovalo zrušení jednoho typu dávání Nory. To bylo dlouhou dobu kritizováno, hlavně kvůli podobnosti s Hovnivou kuličkou, až se dne 19. 12. konečně zrušila v poměru 4 ku 2 (V. Č. nebyl přítomen – musel se učit). J. Fa. se snažil rozhodnutí rady zvrátit, ale jeho argumenty byly vyvráceny, takže nakonec musel přijmout porážku. Poté si šli postupně všichni lehnout. Poslední vzhůru zůstali P. Š. a J. Š., kteří zdokonalovali své pyromanské schopnosti, výsledkem byl ale pouze velký smrad a spálená třídní vlajka, kterou J. Fa. důsledně maloval (i na úkor teploty své večeře).
V sobotu se krátce po poledni šlo na tradiční výlet na Růžohorky. Nešlo se ovšem typickou cestou, protože V. Ch., který má nejlepší geografické schopnosti z této oblasti ČR, prosadil jinou cestu přes Pec pod Sněžkou. Těsně před odbočkou z cesty se ovšem V. Ch., J. Ch. a A. Ch. oddělili a zbytek skupiny se ztratil. Navíc se ze skupiny ztratili ještě J. Š., P. Š. a J. Ko, a tak byl výsledek expedice v ohrožení. Naštěstí ale V. Ch. skupinu došel a dovedl ji správnou cestou k cíli. J. Š., P. Š. a J. Ko. šli přímým směrem skrz les a dokonce se jim povedlo najít i sníh! I přes ne úplně jednoduchou cestu se jim nakonec také podařilo na Růžohorky dojít, dokonce i o 15 minut dříve než zbytek výletníků. Po pozdním obědu se celá skupina vrátila již tradiční cestou zpátky na Chatu. Zpáteční cesta byla mírně ztížená tmou a hlavně velmi kluzkou cestou, na které upadli všichni členové rodiny Ch.
Velmi důležitým tématem řešící se hlavně na výletě byla otázka nabývání občanství v RTA. J. Fa. totiž prosazoval iniciační obřad, který měl oficiálně potvrdit občanství A. Ch. v RTA. To bylo postupně všemi odsouhlaseno. Samotný obřad se měl skládat z příchodu (za zvuku hymny), z krátkého proslovu, poté z předání symbolické vlaječky (tu nejdříve vytvořil J. Fa., ale byla zničena, takže její náhradu nakreslil J. Š.) a na závěr ze symbolického udeření uzlem. Iniciační obřad byl stále odkládán a TV-Nora neví jistě, zda byl nakonec 21.12.2015 vykonán. (pozn. byl vykonán, TV-Nora ví vše)
Dalším problémem byla otázka, kdo všechno má na občanství právo. Nakonec byly vytvořeny tři skupiny občanů: prvotní, přirození (dělící se ještě na čisté a nečisté) a umělí. Jednotlivé skupiny sice neměly rozdílné postavení ve státě, ale rozdíl spočívá v možnosti nabytí občanství.
Prvotní občané jsou ti, kteří chodili do třídy, která založila RTA (a byli tedy u založení republiky) po osm let. Jedná se tedy o 31 lidí a nikdo jiný takto nabýt občanství již nemůže.
Přirození občané jsou ti, kteří se narodili minimálně jednomu z občanů RTA. Tito lidé dostávají občanství okamžitě po narození (iniciační obřad už je pouhá formalita). Tuto skupinu jde ještě dělit na tzv. čisté a nečisté. Čistí přirození občané jsou ti, jejichž předci jsou jen prvotní nebo čistí přirození občané RTA. Zatímco nečistí přirození občané jsou ti, kteří mají alespoň jednoho předka umělého občana, nečistého přirozeného občana nebo dokonce i člověka bez občanství RTA.
U umělých občanů byl způsob nabývaní občanství nejproblematičtější a není stále plně dořešený. Nejdříve byl problém, v jakém momentě může zažádat člověk o občanství v RTA. Vznikly dva proudy odpovídající na tento problém. První navrhoval, že člověk může zažádat občanství v RTA po uzavření manželství s občanem RTA a proti byl druhý proud, tvrdící, že by to mělo být až po narození manželského potomka s občanem RTA (tento proud obhajoval pouze J. Ko.). Problém vznikl v případě rozvodů. Vznikl totiž problém známý třeba z USA (tam je to problém tzv. nelegálního zisku zelených karet). Nešlo by totiž určit, zda někdo neuzavřel sňatek pouze kvůli zisku občanství. Řešení bylo navrhnuto mnoho, ale žádné se ještě plně neprosadilo. První řešení navrhovalo, že by se při rozvodu našel speciální komisí viník rozvodu a tomu by bylo občanství odebráno. Od tohoto řešení bylo nakonec odstoupeno z mnoha důvodů. Druhým řešením bylo vrátit se k druhému proudu (občanství až po narození dítěte) a při rozvodu nikomu nevzít občanství. Tento problém stále ještě nebyl dořešen a jeho dořešení se dá očekávat v nejbližších dnech.
Po návratu z výletu a společné večeři se všichni snažili vytvořit co nejlepší odhad stavu porodnosti RTA za 10 let. Došlo se k velmi zajímavým číslům a na závěr ještě byla uzavřena sázka mezi všemi kluky o přesnost tipu.
Do časného rána doufali J. Š. a P. Š., že budou moci opět zlepšovat své pyromanské schopnosti, avšak V. Ch. zůstal hlídat hlavní místnost až do časných ranních hodin.
V pondělí se už žádný výlet nepodnikl a po krásném závěrečném večeru se všichni v úterý odebrali do svých domovů.
Pobyt byl opět velmi důležitý i pro udržování kultury RTA. Kromě obvyklých znaků kultury (stříhání, och, atd.) byl hlavním přírůstkem do rozmanitosti třídní kultury přidáním výroku: „Ou, ou ou ou.“ Tato věta se používala nejčastěji ze všech vět po celou druhou půlku pobytu a je dosti pravděpodobné, že v kultuře RTA zůstane napořád.

By čegi - 22. 12. 2015!

"pozn." by potihcpd 23. 12. 2015!


Searched by potihcpd - 14. 11. 2022!


Jiný Svět - 10. kapitola

„Co to je?“ zeptal se s nechápavým výrazem na tváři Gavner. „Řekl bych že nic bezpečného,“ odpověděl mu Kurda, i když dál hleděl do zelené díry v podlaze. Stáli kolem ní v malém kroužku Shancus, Kurda a Gavner. Díra měl v průměru asi dva metry a byla stejně tak široká. Na okrajích světélkovala zeleně a potom vedla dále dolů do tmy. „Vlezem do toho?“ zeptal se Shancus, protože z toho cítil dobrodružství a už se blížil k díře. „To ať tě ani nenapadne!“ zaječel na něj Gavner a pokračoval: „Bůhví, co v tom je.“ „No právě. Tím, že mě tam spustíte to zjistíte,“odvětil na to Shancus. „Mazej radši najít nějaký kámen nebo něco podobného,“ řekl mu Kurda a ukázal směrem za sebe. „Na co kámen?“ zeptal se nechápavě malý had. „Abych tě s ním trefil do hlavy! Na co asi? Chci zjistit, jestli to má dno. A kdyby jo, tak jak daleko,“ řekl mu místo Kurdy Gavner a o něco přidal na hlase. „No jo, no jo. Už jdu,“ řekl naštvaně Shancus, založil ruce a odešel.

*

Harkat, Darren, Vandža a Arra pomalu scházeli směrem k podlaze obrovské síně. Dno osvětlovala jen malá pochodeň, takže nebylo poznat, co se nachází na dně. “Půjdeme dál?“ zeptala se trochu vyděšeně Arra a hleděla dolů. „Proč bychom neměli?“ zeptal se Vandža a podíval se dolů taky. „Mám takový pocit, že jsem viděla, jak tam dole něco proběhlo. Vážně,“ řekla Arra a dál se upřeně dívala na jedno místo. „Já se jdu mrknout. Aby ses nebála,“ řekl Vandža a seběhl po schodech o něco níž. „Ne! Počkej! Je to nebezpečné!“ zařval Darren. „Neboj, to je v pohodě. Když tak zavolám,“ řekl Vandža, vytáhl šuriken a mrknul na něj.

*

„Myslím, že to nemá dno. Nejspíš je to zas nějaký Suddův výtvor,“ řekl Kurda asi minutu po tom, co hodil dolů kámen, který našel Shancus. „Proč myslíš, že to udělal zrovna Sudd?“ zeptal se Gavner. „Kdo je ten Xud?“ nechápavě řekl Shancus. „Ne Xudd! Sudd. Je to takový parchant, co dokáže všechno. Je jako Ježíšek, vraždící Ježíšek,“ tu poslední větu naštěstí už Shancus neslyšel. „Aha, chápu. A vy si myslíte, že tuhletu věc,“ Shancus ukázal na zelenou díru v zemi, „že tuhletu věc stvořil ten Sudd?“ „Je to pravděpodobné. I když nevím, proč by to dělal,“ odpověděl mu Kurda. „Nejspíš to má nějaký účel. Pravděpodobně-„ větu už Gavner nedořekl, protože se za dveřmi ozvaly dunivé, těžké kroky. Trojice náhle zmlkla a zaposlouchala se do zvuků za dveřmi. Neměli se kam schovat, tak jen stáli na místě. Za chvilku se otevřely dveře a dovnitř vešla vysoká postava s kloboukem na hlavě, v plášti a v ruce měla hůl z mramoru, ze které kapala krev. Přímo před nimi stál Pan Topol.

To be continued!
All rights reserved! ©2009 by Cusatalon spol.

By Mrs Mann - 8. 11. 2022!


Fakta - Bulvár 131

Provozní doba diskuzí o Vánocích 2014
Zde jsou popsány provozní doby diskuzí a některé další informace. Jedná se o aktuální dobu Vánočních prázdnin (23. 12. 2014 - 2. 1. 2015). Omluvte tyto suché informace, které však musí vyjít na povrch.

23. 12. 2014
Diskuze
- veškeré diskuze v provozu jako v jiný běžný pracovní den
Admini
- k dispozici jako v jiný běžný pracovní den
24. 12. 2014
Diskuze
- Diskuze, Tématická diskuze a Stříhací diskuze v provozu nonstop; Plus diskuze v provozu od 5:30 do 16:00 vč.; Spam diskuze v provozu od 5:00 do 16:00 vč. (noční provoz neřídí Firefox)
Anketa
- v případě naplnění bude změněna nejdříve 27. 12. 2014
Admini
- k dispozici pouze chvílemi a to max. do cca 16 hodin; akutní stížnosti směřujte na email, mobil, jinak až 27. 12. 2014
25. 12. 2014
Diskuze
- Diskuze, Tématická diskuze a Stříhací diskuze v provozu nonstop; Spam diskuze jako v sobotu (noční provoz neřídí Firefox); Plus diskuze UZAVŘENA
Anketa
- v případě naplnění bude změněna nejdříve 27. 12. 2014
Admini
- k dispozici pouze chvílemi; akutní stížnosti směřujte na email, mobil, jinak až 27. 12. 2014
26. 12. 2014
Diskuze
- Diskuze; Tématická diskuze a Stříhací diskuze v provozu nonstop; Spam diskuze jako v sobotu (noční provoz neřídí Firefox); Plus diskuze UZAVŘENA
Anketa
- v případě naplnění bude změněna nejdříve 27. 12. 2014
Admini
- k dispozici pouze chvílemi; akutní stížnosti směřujte na email, mobil, jinak až 27. 12. 2014
27. 12. 2014 – 30. 12. 2014
Diskuze
- veškeré diskuze v provozu jako v sobotu, resp. neděli resp. jiné běžné pracovní dny
Admini
- budou se snažit být vám k dispozici jako v sobotu, resp. neděli, resp. většinu běžných pracovních dní
31. 12. 2014
Diskuze
- Diskuze, Tématická diskuze a Stříhací diskuze v provozu nonstop; Plus diskuze jako v pá-ne (prodloužena do ranních hodin 1. 1. 2015); Spam diskuze v provozu nonstop
Anketa
- v případě naplnění bude změněna nejdříve 2. 1. 2015
Admini
- k dispozici pouze chvílemi a to max. do cca 12 hodin; akutní stížnosti směřujte na email, mobil, jinak až 2. 1. 2015
1. 1. 2015
Diskuze
- Diskuze, Tématická diskuze a Stříhací diskuze v provozu nonstop; Plus diskuze v provozu od 0:00 do 5:29 vč.; Spam diskuze v provozu od 0:00 do 4:59 vč. (noční provoz neřídí Firefox)
Anketa
- v případě naplnění bude změněna nejdříve 2. 1. 2015
Admini
- k dispozici pouze chvílemi; akutní stížnosti směřujte na email, mobil, jinak až 2. 1. 2015
2. 1. 2015
Diskuze
- Diskuze, Tématická diskuze, Spam diskuze a Stříhací diskuze v provozu jako v jiný běžný pracovní den; Plus diskuze jako v pá-ne
Admini
- k dispozici jako v jiný běžný pracovní den

Děkuji za přečtení a za pochopení a přeji příjemné prožití svátků!

Powered by potihcpd - 23. 12. 2014!

Letní provoz TV-Nora
Již tradičně bude provoz TV-Nora po letní prázdniny částečně omezen. Čtěte níže!

Rok se s rokem sešel a je tu opět léto.
A já se bez delších průtahů vrhnu přímo na omezení.

Články
Série Jiný Svět vás nechá čekat napjaté až do září, kdy ji opět v pravidelných úterních intervalech potkáte na svých monitorech.
Nápodobně to bude s již zažitým pondělním článkem Fakta-Bulvár. Taktéž se vrátí opět po letních měsících.
Je možné, že vyjdou ojedinělé články, ale zkušenost z posledních měsíců jim moc šancí nepřináší. Ovšem překvapení jsou možná vždy...

Aktuality
Doufáme, že budou v provozu vždy, pokud se něco nového stane, mějte však ohledy k dovoleným administrátorů a omluvte prosím možná zpoždění.
Aktuální anketa nemusí být změněna vždy při hlasování 25 lidí vč.

Diskuze
Administrátoři budou diskuze kontrolovat co nejčastěji to bude možné. Žádáme vás však o nezapomenutí dodržování pravidel, spamy patří výhradně do Spam discussion.
Témata v tématické diskuzi nemají přes letní měsíce garanci změny každý lichý týden.
Speciálním letním pravidlem je, že všechny diskuze bezvýhradně jsou v období od 1. 7. do 31. 8. 2015 vč. v provozu nonstop. Doufáme, že toto uvolnění uvítáte a využijete.

Ostatní položky menu
Může dojít k jejich renovaci.
Starší články vydané v červenci a srpnu hledejte v červnových reportážích, děkujeme za pochopení.
PTW jsou stále platná s jedinou výjimkou pravidel napsanou v odstavci výše.

Toť vše, přeji vám za celý admin tým krásné léto a děkujeme za celoroční přízeň.

Těšíme se na vás v plné síle v září 2015 - TV-Nora spol.!

Powered by potihcpd - 30. 6. 2015!

Searched by potihcpd - 7. 11. 2022!


Jiný Svět - 9. kapitola

„K čemu jako jsou ockové?“ zavrčel na Sudda Vandža. „Řekněme, že trochu vyčistí svět...“ klidně odpověděl Osmond. Najednou na ně zavolal Harkat. Darren s Arrou se za ním rozběhli okamžitě, ale Vandža stále civěl nepřátelsky na O. Sudda. Ten se ironicky pousmál a pokynul, aby se šel Vandža za Harkatem podívat taky. Dole byla velmi nechutná podívaná...

*

„Co tu děláš?“ zeptal se Gavner Kurdy Smolta. „Nějak mě omrzela Aljaška a rozhodl jsem se, že zmapuji zbytek hory...“odpověděl Kurda. „Zjistil jsem spoustu věcí o Strážcích krve. To je ale na dlouhý vyprávění a budu ti to říkat cestou! Tam kam jdeme teď, to musíš vidět...“ dokončil projev Kurda. „To teda budeš mluvit, protože bych chtěl vědět všechno, co se stalo! A tuším, že ty se mě taky na něco budeš chtít zeptat!“ řekl Gavner. „A ohledně té události s těmi Vampýry..." nedokončil větu Kurda, „neřešme to. Teď máme důležitější věci na práci!“ dokončil za něj Gavner. „Takže zase přátelé?“ zeptal se Kurda. „Ano, buďme zase přátelé!“ řekl Gavner a naši přátelé si podali ruku. Potom vyrazili chodbou do nitra hory...

*

„Oni ty mrtvoly snad žerou?“ znechutila se Arra. „Sudde, to je nechutný! Proč nám to do prdele furt děláš?" chtěl se Vandža zeptat O. Sudda, ale ten záhadně zmizel. „Pojďte sem!"“ zavolal Darren všechny. Před nimi svítila pochodeň. Šli až k ní. Před nimi byla všude schodiště a ohromná síň. která byla osvětlovaná velkým ohněm shora. „Tak otázku, jak se dostat dolů máme asi už vyřešenou...“ poznamenal Darren. Potom se vydali po jednom schodišti směrem dolů. Tedy, alespoň si to mysleli...

*

„A kdo je tohle?“ zeptal se Kurda. „Já jsem Shancus, syn Evry, přítele Darrena Shana!“ odpověděl Shancus. „Těší mě! Já jsem Kurda Smolt dlouhověký přítel tady Gavnera,“ řekl Kurda. „A kolik těch knížek jsi tam napsal?“ zeptal se Gavner. „Právě, že žádnou...chyběla mi podrobná mapa Upíří hory, kterou jsem tu zapomněl,“ odpověděl Kurda, „proto jsem se sem vrátil a objevil jsem tohle...“ dořekl Kurda. Pak už všichni mlčeli a jen se koukali na ohromnou díru vedoucí kamsi do nitra hory...

To be continued!
All rights reserved! ©2009 by Cusatalon spol.

By potihcpd - 1. 11. 2022!
návštěvníků stránky
celkem597 535
tento týden1 178
dnes279