Svet-Stranek.cz
Jsme rádi, že jsme Vámi navštěvováni!
TV - Nora

Lednové reportáže (letnove reportase):Jsme rádi, že jsme Vámi navštěvováni!

Lednové reportáže (letnove reportase)

V těchto třech podrubrikách rubriky "Starší" můžete zpětně nalézt starší články z právě probíhajícího a i dvou předchozích měsíců!

Pro vaše lepší vyhledávání v historii článků:
-> články jsou řazeny chronologicky od nejnovějšího k nejstaršímu
-> navštivte i náš archiv http://cusatalon-archiv.wgz.cz
-> v našem archivu můžete snadno nalézt všechny články od počátku věků

Objevujte i retrospektivně!
TV - Nora spol. ©2017


v tekto trek potruprikak rupriki "starsi" musete spetne nalest starsi tslanki s prave propi'aiitsi'o a i tvou pretkosik mesitsu!

pro vase lepsi vi'letavani v 'istorii tslanku:
-> tslanki isou raseni kronolokitski ot neinoveisi'o k neistarsimu
-> navstivte i nas arkiv http://cusatalon-archiv.wgz.cz
-> v nasem arkivu musete snatno nalest vsekni tslanki ot potsatku veku

opievuite i retrospektivne!
tv - nora spol. ©2017

Jiný Svět - 8. kapitola

„Jdeme za ním nebo tu budeme trčet věčně?“ ohradila se na Vandžu Arra. „JESTLI CHCEŠ MŮŽEŠ JÍT, NIKDO TĚ TU NEDRŽÍ!!!“ zařval na ni Vandža. Arra se na něj zlověstně zamračila a šla k okraji skály. Za pár vteřin už nebyla vidět. Vandža uraženě usedl na kámen. Harkat se mezitím rozhlížel z jedné strany na druhou a přemýšlel, s kým má jít. Asi půjde za Darrenem, přece jenom když už s nim došel až sem, měl by se ho stále držet. Už chtěl jít šplhat dolů ze skály, když v tom uslyšel Vandžovo tiché „u všech démonů“ přičemž ukazoval prstem někam k nebi...

*

Nebyla to hezká podívaná.
Gavner si prohlížel obličeje mrtvých. Shancus radši zůstal někde stát a sledoval Gavnera, co dělá. "Tolik mrtvých pro nic za nic!" prohlásil. „Venku zuří bitva démonů a celé populace...“ nedořekl větu, „...a oni se tu mezitím povraždili když by měli držet spolu!“ dořekl za něj kdosi. Gavner hledal kolem sebe původce tohoto hlasu. V koutě uviděl temnou postavu. Byl to Kurda Smolt.

*

V nebi se objevila zelená díra. „To nevypadá dobře!“ pomysleli si Vandža i Harkat najednou. Harkat pokynul gestem na Vandžu, že by se asi měli jít schovat. A kam? Na náhorní plošině rostly pouze dva stromy a ještě tu byla špička hory, za kterou se ale schovat nedalo. Najednou uslyšeli přidušený hlas Arry: „Hej pojďte se schovat sem. Je tu jeskyně!“
Harkat s Vandžou se přikrčeně dostali až k okraji hory, stále však sledovali oblohu. Začali slézat dolů po stěně. 50 metrů pod nimi byla velká jeskyně ve skále. „Jinou možnost nemám i když nerad ustupuji jiným...“ zamumlal si Vandža. Ještě než Vandža zalezl hlouběji do jeskyně, uviděl nějaké vznášející se tvory. „Jak se ti líbí moji Ockové?“ řekl kdosi. Vandža ten hlas znal! Doufám, že to není zase ten idiot...

Ozářený pochodní stál v koutě jeskyně Osmond.

To be continued!
All rights reserved! ©2009 by Cusatalon spol.

By Mrs Mann - 26. 1. 2021!


Fakta - Bulvár 57

14. směs článků z blogu
Zde budou postupně vycházet různé zmixované články ze starého blogu. Tato rubrika bude vycházet každé pondělí, dokud nebudou vypsány všechny staré články. Bude vycházet asi sama v pondělí, ale můžou se tu klidně objevit i jiné články.

Syndrom M. Mi.
U svého prvního článku vás vítá Anonymní Anonym©!
Co se to stalo?
Tak hezký, skromný a inteligentní P. V. se zapletl s courami jako jsou V. F. a A. H.. Náš štáb tento problém řešil. Nejprve jsme si mysleli, že za to může dobře známá Dudyška, a tak jsme se vyzbrojili M468 a Javelinami, abychom P. V. od kletby odvrátili. Dali jsme 100Kg C4 na dveře od její základny a na dálku odpálili. Na dveřích byl jen malý škrábanec a tak bordelguarda Grisse napadlo, že bychom mohli zaťukat. Učinili jsme tak a ozval se silný řev: „CHYBA!!!“ dvěma bordelguardům z toho praskly ušní bubínky. Pak Dudyška otevřela. Všichni bordelguardi do ní začali střílet, ale ona udělala matrix a vykryla to. Griss vypálil Javelin, ale ona jednoduše raketu chytila, zmáčkla a vyhodila z okna. Pak si z pod hábitu vytáhla dvě M134D a začala na nás pálit. Hodili jsme radši kouřové granáty a rychle utekli. Pak jsem začal vyšetřování a objevil nový syndrom. Syndrom M. Mi., dokazuje, že kudy M. Mi. projde tam je spoušť napořád. Doktor I. Diot nám poskytl rozhovor:
Co je syndrom M. Mi.?
„Je to zhoubný syndrom neuspokojení z repiků. Osoba, která měla repiky s M. Mi. je nakažena tímto syndromem. Může se projevovat úplně divným vybíráním souložníků a následným neuspokojením z repiků. Pak povětšinou dá osoba kopačky souložníkovi.“


Je snad jasné, že V. F. si tedy začala i s P. V., který naneštěstí měl tou dobou málo bromu, aby uniknul. A. H. se pak rozhádala, kvůli neuspokojení z repiků, s M. K. a tak šla za P. V. Kvůli syndromu ji však neuspokojil ani on a tak mu dala kopačky. Když V. F. zjistila, že A. H. chodila s P. V., tak dala P. V. kopačky. A. H. a V. F. vám mohou tvrdit, že to není pravda, ale je to jen proto, že jim FBI vymazala paměť.
Powered by Anonymní Anonym©!

Konec
Zdraví vás potihcpd u dalšího článku!
Tento článek píšu opravdu nerad, ale někdo to udělat musí a tak jsem byl zvolen já. Jsem nerad, protože to není jen poslední můj článek, ale i poslední článek tohoto blogu...
Rozhodli jsme se s Himbajsem a s vedením TV-Nory, že tato stránka http://tv-nora.blog.cz bude zrušena a to již zítra 2. 9. 2008, přesně ve 13 hodin. Toto rozhodnutí přišlo po spoustě problémů s odpůrci TV-Nora a po spoustě žalob na adresu těchto stránek i TV-Nora. My ani naše vedení si nepřejeme další problémy a proto opravdu zítra vymažeme obsah těchto stránek a pokusíme se tuto doménu prodat.
Omlouváme se všem věrným čtenářům a chatujícím i ostatním návštěvníkům tohoto blogu s dobrými úmysly a je nám líto, že to muselo skončit takto.
Můžete si užít těch pár zbylých hodin a naposledy podiskutovat se mnou nebo Himbajsem nebo s kýmkoliv jiným. K dotazům ohledně zrušení tohoto blogu budou do zítřka do 12:59 hodin sloužit Návrhy, připomínky a chyby nebo pište do komentářů pod touto diskuzí. Ostatní diskuze budou uzavírány zítra od 12 hodin (kromě Diskuze a Tématické diskuze - budou uzavřeny až ve 12:59 hodin); tj. můžete do nich psát, ale nemáte garanci odpovědi. Tento článek zde bude až do konce týdne, čili do 5. 9. 2008 asi tak do 13 nebo 14 hodin.
Děkujeme za pochopení a vaší přízeň a někdy třeba nashledanou!
Wrote by potihcpd!


Searched by potihcpd!

Poznámka ke Směsím
Článkem „Konec“ skončil provoz TV-Nory na blogu a proto musí skončit i naše série směsí. Ovšem třeba se někdy v brzké době setkáme u opakování jiných starších článků nebo prostě někde jinde. Doufám, že jste si naše nostalgické vzpomínání užili, zasmáli se a k něčemu vám to bylo. Přeji příjemný den!

TV-Nora spol. ©2007-2009 - Dopsáno: 16. 8. 2009 v Praze

Epilogue by potihcpd

Larten Hroozley - 1. část
Larten Hroozley, učitel Darrena Shana. V upíří hoře se mohl stát knížetem. Je to taky „snoubenec“ Arry Plachetové. Učedník Seby Nilla a kamarád všech upírů v hoře. Jeho největší přítel je Gavner Zurč. Později se z něj stal také tzv. Lovec Soumraku s Darrenem a Vandžou Pochodem. Ta jizva, co má na pravé tváři, není ani z boje s vampýrem a ani s divokým zvířetem. Je totiž od čarodějnice. Když se totiž pan Hroozley jednou trošku víc napil, tak chtěl čarodějnici políbit a ona ho škrábla.

Larten Hroozley

Poloupír hleděl do údolí. Jeho silueta se rýsovala na nevysokém, ale strmém kopci. Jeho červený plášť se blýskal a vyjímal v posledních paprscích zacházejícího slunce. Normálně takhle brzo Larten nevstával, ale dnešní noc bude dlouhá... Musí toho strašně moc stihnout. Proč mu to jen Seba dělá. Myslel si, že když se stane upírem, tak bude silnější a lepší, ale pít krev - ble! A ještě k tomu lidi nemají rádi upíry v této době. No jo, je toho moc na 20-letého mladíka...

*

To vše se Lartenovi promítalo v hlavě. Takové byly jeho úplně první vzpomínky na upíry. A nyní to má skončit? Larten se rozhodl, že to tak nenechá. Odrazil se, nadechnul a hbitě zamířil jednou chodbou vodního tunelu. Plaval potopený asi pět minut. Rychle mu docházel dech. V poslední chvíli však jeho upíří štěstí zabralo a on vrazil do kříže na stěně. Okamžitě se i s vodou vyplavil ven z vodního bludiště. Poslední co slyšel než upadl do bezvědomí, byl křik Seby: „Já jsem věděl, že to dokáže, já to věděl!!!“

*

Co na něj ten kluk tak zírá? Kdyby se alespoň díval na jeho pavoučici, ale on kouká jen na něj, jemu do očí! V tom bude něco nekalého!
Vystoupení skončilo. Larten zalezl do zákulisí a pan Topol pokračoval v programu. Bylo fajn žít v Circo Monstruoso. Larten měl kde spát, měl zde své přátele a našel zde pochopení, ne jako ve světě. No jo, byl to prostě cirkus stvůr.
Pan Topol se loučil s posledními návštěvníky představení. Larten zrovna procházel krajní chodbou, když něco zaslechl. Byl to dialog dvou dětských hlasů. Larten se přiblížil a uslyšel jen kousek rozhovoru: „Já tam prostě musím jít! Musím si jít ověřit mě úvahy. Jdi domů Darrene a počkej tam na mě. Snad brzy přijdu!“ ozval se něčí hlas.
„Ne, neblbni Steve! Vždyť se ti tady něco může stát. Půjdeme radši domů...“ ozval se hlas druhý. Steve však neoblomně pokračoval: „Bude to jenom chvíli. Jestli chceš počkej před kinem, ale rozhodně nechoď za mnou! Chci si to užít sám...“ Potom uslyšel rozcházející se kroky. Larten vyběhl na hlavní chodbu a trochu se polekal. Uviděl toho chlapce v hledišti! Co mu asi Steve chce?

*

Larten uslyšel smluvené znamení a vyběhl ze skříně. Murlogh se polekal a vytáhl zbraň. Larten byl naprosto v klidu a bez problémů šíleného vampýra zabil! „Dobrá práce!“ pochválil ho Darren, „teď bychom ho měli někam ukrýt!“
„Hodíme jeho tělo do kanálu, na jeho oblíbené místo, když se mu tam tak líbilo!“ řekl Larten.

*

Larten uslyšel hlasy: „Lartene slyšíš mě?“ poznal hlas Arry.
„Pane Hroozley jste v pořádku?“ přidal se Darren.
„Ještě , aby to tenhle klikař nezvládl!“ usmíval se Vandža. Larten se probral ze svých mdlob a posadil se.
„Co se stalo?“ řekl.
„No víš jak tě shodili do té jámy s kůly. Tak ty ses, tedy spíš tvůj plášť se zachytil o hranu díry a v poslední chvíli tě tady pan Shan vytáhl!“ osvětlil Vandža.
„Jak dlouho jsem spal?“ zeptal se Larten.
„Asi hodinu,“ pravil Vandža.
„Měli bychom se vrátit do Síně Smrti a bojovat s vampýry. Třeba ještě přežili nějací upíři,“ řekla Arra. Vydali se směrem do Síně Smrti...

*

„Á známý pan Hroozley! Těší mě že jsme se setkali. Já sám zabiji Lartena Hroozleyho!!! To až budu vyprávět,“ řekl nějaký vampýr. Najednou ze shora seskočil Vanez a shodil vampýra do jámy.
„Tak už se zase setkáváme!“ V tu ránu Vanez vyvalil oči a Larten uviděl ostrý konec dýky, která probodla Vanezovo srdce. Larten uslyšel zlý smích. Podíval se na vraha Vaneze a zařval: „Ne!!! Proč ty Vanezi?! Ty hnusná svině!!!“ Larten se rozeběhnul na Steva. Chvíli spolu bojovali a když mu Larten rozsekl bok, Steve zařval: „GANNENE!“. Steve utekl a naskočil Gannenovi na záda.
„To si spolu ještě vyřídíme Steve Leonarde! Ty hnusná svině, já tě dostanu! To ti přísahám!“ Potom si kleknul k Vanezově tělu a začal truchlit a řvát nadávky na adresu Steva!

To be continued!
All rights reserved! ©2009 by Cusatalon spol.

By potihcpd!

Searched by potihcpd - 25. 1. 2021!


Jiný Svět - 7. kapitola

„Blbost.“
„Vážně, nekecám!“
„To ti tak budu věřit.“
„Vážně! Na vlastní oči jsem to viděl!“
„A Mickey Mouse tam náhodou nebyl?“
„Možná někde jo. Toho sem si nevšiml,“ poznamenal ironicky Darren.
„Takže mi chceš nakecat, že jsi úplnou náhodou narazil na polomrtvého démona, přivázal ho ke stromu a chceš si ho ochočit?“ zeptal se Vandža. „Ochočení byl tvůj nápad, že jo?“ řekl Darren a otočil se na Arru a Harkata. Oba dva pokývali hlavami. „Už jsem si to rozmyslel. Je to blbost,“ řekl Vandža a podíval se směrem k pořád ještě zuřící bitvě nad městem i ve městě.
„Ale na něco by se využít dal, ne?“ nadhodil Harkat a zvedl se. „Ukaž mi to Darrene,“ řekl a šel za ním. „Tak si běžte. Já tady počkám,“ Vandža se otočil, sedl si na kámen a sledoval bitvu jako nějaký fotbalový zápas. „Tak pojďte za mnou,“ řekl Darren a pokynul jim, ať ho následují.
Zavedl je ke stromu, ke kterému byl ještě před chvilkou přivázaný démon. Teď tam už ale nebylo nic. Ani zbytky liány, kterou Darren ke stromu démona přivázal. Jenom na místě, kde byl přivázaný, byl strom zčernalý. Jakoby propálený. „Zdá se že macínek utekl,“ řekla Arra, otočila se a odešla. „Ty mi věříš, že jsem ho našel?“ otočil se Darren na Harkata. „No, abych řekl....pravdu, tak moc ne,“ odvětil Harkat se svou obvyklou přestávkou ve větě. „Super. Tak radši nic. Zapomeňme na to. Žádného démona jsem nepřivázal. Radši se vrátíme.“

*

„Tak co, jak vypadal démon? Nemáte mě od něj náhodou pozdravovat?“ zeptal se ironicky Vandža a dál sledoval bitvu. „Nech si toho, nebo tě z toho kamene shodím dolů,“ odsekl Darren a uraženě odešel na okraj skály. „Tak co budeme dělat teď? Chcete se vrátit těch 100 km zpátky, nebo tu zůstat a doufat, že se něco stane?“ řekla Arra aby prolomila ticho. „Já mám ještě jeden nápad,“ řekl Darren a vrátil se k ostatním. „A jakýpak, krotiteli démonů?“ zeptal se Pochod. „Jednoduše sešplháme dolů,“ řekl Darren. „Tak si posluž. Až budeš dole, tak zavolej. Já pak slezu taky. Ale i když Harkat nemůže slézt dolů, tak to nebude žádný problém že ne? Prostě ho hodíme dolů a ty ho dole chytíš, že?“ „Moc vtipný,“ ucedil Darren a začal si vyhrnovat rukávy. „Neřikej že to vážně chceš zkusit!“ zařval Vandža. „Darrene, tohle je....šílenství!“ přidal se k Vandžovi Harkat. “Nebojte. To zvládnu. A kdyby ne, aspoň se tady panu Knížeti uleví,“ při větě ukázal na Vandžu. Pak už ale nečekal na odpověď, chytil se za okraj a začal lézt dolů.
„DARRENE! OKAMŽITĚ MAZEJ VYLÉZT ZPÁTKY NAHORU, NEBO SI PRO TEBE DOJDU!“ začal řvát Vandža na Darrena, který ale dělal že ho neslyší.
„Šílenec,“ dodal Harkat.

*

Gavner se probudil z dlouhého spánku (nebo bezvědomí). Díval se do velmi povědomého kamenného stropu. Pohnul hlavou, aby se rozhlédl, ale najednou ho prudce zabolelo na spánku. Ohmatal si tam a nahmatal obrovskou bouli.
„Tak už ses vzbudil?“ Gavner se prudce otočil a uviděl malého Shancuse jak leží svázaný na zemi. „Shancusi!“ upír se rozeběhl směrem k hadímu chlapci. „Ne, počkej! Stůj!“ řval Shancus na Gavnera. Gavner ale běžel dál. Nevšiml si ale před sebou jámy plné kůlů. Gavner si to uvědomil asi až metr před ní a naštěstí ještě stihl zastavit. Až teď si uvědomil, kde to vlastně jsou. Jsou zavření v Síni Smrti. Teď se ale změnila. Všude byly kaluže krve a všude ležela mrtvá těla Upírů i Vampýrů.
„Co se to tu proboha dělo?“ pomyslel si Gavner

To be continued!
All rights reserved! ©2009 by Cusatalon spol.

By Mrs Mann - 12. 1. 2021!


Fakta - Bulvár 56

13. směs článků z blogu
Zde budou postupně vycházet různé zmixované články ze starého blogu. Tato rubrika bude vycházet každé pondělí, dokud nebudou vypsány všechny staré články. Bude vycházet asi sama v pondělí, ale můžou se tu klidně objevit i jiné články.

Stromečkí
Dobré poledne, zdraví vás potihcpd!
Opět vám sem píši článek o drogách a to tentokrát o docela staré droze. A teď už k článku!
STROMCIUM

Je droga, která se zakládá na velmi dobré chuti a citrónové vůni. Skládá se z 78% z chininu (možná někdy jindy), který obsahuje lýko smrků (proto citrónová vůně) asi v 5% koncentraci. Dále je tam pár nevýznamných bylin, aby byla chuť a aroma ještě kvalitnější. Její omamné účinky jsou znatelné tak asi až po 3. dávce. Chinin se požívá, ale musí se dostat z úst po vyžvýkání dřív než spolknete tvrdé dřevo, které vzniká po vyžvýkání chininu z lýka. Do drog se přidává lýko nařezané na malé krychličky. Doporučená denní dávka je dokonce 20 - 40 gramů na dospělého člověka, protože není zas až tak zdraví škodlivý. Je velice populární i u nezletilých! Zanechává svěží dech!
CENA

se na černém trhu pohybuje přibližně okolo 1 - 2 Kč za 10 gramů. Je výhodnější kupovat na černém trhu, protože cena stanovená výrobcem je 0,24 Kč za gram a to je docela dost!
Ate by potihcpd!


Polar
Dobrý den!
Jak už jste si jistě přečetli ve článku „SPQR - revoluce?“, na trh byl dodán nový přípravek od firmy SPQR & PO a. s. Jmenuje se POlar a obsahuje 4% polonia na litr. Na trh bude dodán dnes přesně o půlnoci se zavádějící cenou 20,6 Kč/l. Je doporučen osobám, které někdy předtím pozřely přípravky obsahující brom nebo plutonium. Normálním lidem způsobuje vypadávání vlasů a zbarvení nosohltanu do modra.
Zjistili jsme, že pokud tento přípravek někdo pozře např. s bromem v krvi, polonium změní brom na Argin Max a účinky si dokážete představit. Přípravek se jistě stane velice oblíbeným, ovšem nevím, co budou dělat školy, které ročně spotřebovaly celkem 9643154695495 hl bromu...
Právě mi sem přišla zpráva z naší laboratoře, že polonium mění v Argin Max i polovinu krve v těle. Tímto lidé, kterým se to stane, se zcela přestanou ovládat a pak hrozí syndrom GRUPÍ!!! Ihned jsme poslali dopis panu Ko. Rupceovi, ve kterém jsme uvedli naší domněnku a poznamenali, že bez bromu se stane vážná pohroma. Ovšem ten nám dopis vrátil a řekl, že naše domněnka je špatná. Radši jsme ho přejeli „nenápadně“ rentgenem a zjistili jsme, že má v kapse u kalhot šek na 1 milion od firmy SPQR & PO a. s. Náš expert I. Diot ovšem zamítl, že by šlo o korupci a nenápadně v ruce schovával 5000 Kč od pana Koloděje Rupce.
To je vše, teď jen čekáme na příští den, jestli se vůbec dalšího článku dožijeme. Přeji vám hodně štěstí za celý redaktorský tým.
Warning by potihcpd!

Searched by potihcpd!

Steve Leonard a vampýři - Konec

Steve se ohlídl. Za ním se tyčila Upíří hora. Gannen mu právě slinami ošetřoval poraněný bok a rána se rychle hojila.
„Kam půjdeme?“ zeptal se Steve.
„To opravdu nevím. Ale teď jsme vyhnanci a jestli nás bude pronásledovat Larten, tak to bude velmi těžké uprchnout!“ Gannen tímto Steva moc nepotěšil.Steve si řekl, že už radši bude zticha a spolu s Gannenem vyrazili zpět do civilizace...

*

Mika podpíral Lartena, který se málem zhroutil. Larten řval sprostá slova na adresu Steva.
„Nemůžeme ho pustit ven. Ještě by mohl udělat nějakou blbost. Necháme ho v hoře a ty Arro s Darrenem se o něj budete starat! Ano?“ řekl Mika. Darren přikývl a Arra po chvíli trucovaní přikývla s nevrlým pohledem taky.
„Nebude to na dlouho. Jen co se uklidní,“ pravil Mika, aby vrátil Aře úsměv do tváře. Mika je tam nechal samotné a řekl, že musí jít vyřídit pár důležitých věcí.

*

Došli k městu. Přivítal je jeden vampýr a zalezli si do sklepa jedné budovy. Bylo tam ještě pár dalších vampýrů.
„Tady zůstat nemůžete!“ řekl nějaký vampýr.
„Tady by vás našli...“ dodal jiný. Gannen jim dal zapravdu. Příští noc vyrazili, předtím se samozřejmě napili krve nějaké dívky, pryč z města. Večer došli do nějaké jeskyně. Připravili se ke spaní, když v tom něco prozářilo noc.
Svit baterky Steva úplně oslepil. Někdo zařval: „Vyvražděme ty upíry!!! Ať poznají co je to smrt!!!“ Gannen stihl jen zblednout ve tváři a lovci upírů zajali Steva i jeho. Odvedli je ven z jeskyně a přivázali ke stromu. Zapálili oheň a začali nahlas komunikovat. Asi po hodině Gannen něco uslyšel. Podíval se do křoví a odtud vylétly přesně mířené šurikeny a přeřízly lano. Gannen pomohl Stevovi, ale když už byli volní, lovci si jich všimli. Rozběhli se k nim a ze křoví vylítly další šurikeny. Steve na nic nečekal a vlezl Gannenovi na záda. Gannen se rozeběhl a začal míhat. Bitva venku stále pokračovala, ale Steve už viděl jen tvář zachránce. Poznal v něm Vandžu Pochoda!

*

Běželi celou noc až doběhli na nějakou mýtinu. Sedli si na kameny, aby si odpočinuli. Proseděli tam asi hodinu. Potom ale nic nerušené ticho přerušilo křupání větviček. Gannen zamumlal Stevovi, aby se schoval. Z křoví vylétl nejprve šuriken a za ním Mika. Šuriken minul Gannena, ale údiv ze setkání nemohl Gannen skrýt.
„Kde máš toho tvého kamarádíčka, co zabil Lartenova přítele? Pokud mi ho vydáš, nic ti neudělám!“ Gannen zakroutil hlavou a vytáhl si dýku. Mika si vzal velký meč. Začal boj!
Nejprve Mika vykrýval Gannenovi útoky, ale potom najednou zaútočil na hlavu. Gannen to vykryl. Znovu zaútočil, ale dýka se zlomila. Hodil ji po Mikovi toho, to trefilo do paže. Rozzlobil se a zařval: „Dej mi toho parchanta a nechám tě žít!!!“ Gannen polil pot, ale mlčel. Mika se napřáhl a probodl ho. Gannen se svalil na zem. Mika nechal meč v Gannenovi, ovšem nevěděl, že je to jeho osudová chyba...

*

Steve vyběhl ze křoví a zarazil Mikovi klacek do břicha. Potom asi ještě další tři. Mika krvácel, ale mluvil výhružně na Steva: „Tohle ti neprojde Steve Leonarde!!! Upíři si tě najdou a pomsta Lartena bude strašná!!! Uvědom si, žes přišel o ochránce Gannena! Je mi ho líto, že jsem ho musel zabít! On za nic nemůže, to ty, ty jsi ten špatný!!“ Mika naposledy vydechl. Steve se sice zbavil jednoho nepřítele, ale co s ním teď bude. Už opravdu nemá ochranáře... Larten ho chytí... proč jen se chtěl stát vampýrem... proč?

All rights reserved! ©2009 by Cusatalon spol.

By potihcpd!

Střípky - 8. 10. 09
A je tu další pokračování i v testovém období...

Dobrý večer s potihcpdem!
A hned jdeme na to:
Božský Pája
Jak jsem nedávno psal o fenoménu super dlouhých zápisů, už je to tu zas, ale tentokrát daleko horší! Vypadá to, že většina prof. se rozhodla soutěžit. A to v asi všem nepříjemném odvětví - zkoušení. Jak jste všichni zažili, nejproslavenějšími zkoušeči jsou 2 osoby, ano pouze dvě, z toho jedna vede těsně nad druhou. Mistrem v nejhorším zkoušení je s těsným předstihem P. B., náš Pája. Jeho zkoušení dopadají tragicky a vlastně se na ně nedá připravit. Avšak v těsném závěsu se drží Špaček se svým děsivým způsobem 5-kového zkoušení. Na toto zkoušení se však dá látka naučit, proto ten těsný závěs, ale její známkování je též strašné. Tohle by nebylo tak strašné, kdyby si z toho všichni nezačali brát příklad. Ano zkouší se od Dějepisu přes Němčinu až po IVT. Zkouší se prakticky denně a to víckrát...byrokracie zkoušení, která zde vládne se zdá být neúnosnou! Zvlášť v podání trojice Pája, Špaček, I. B. Tato trojice je vražedná a drží si každý většinou plný počet bodů za zkoušení! Dále jsou tu Nora, Forest Gump (E. G.), K. L. a Zlatan. Například takový Zlatan právě dozkoušel a bude zkoušet 2. kolo!!! před polovinou října...blázen. Ano naučit se to nedá a všichni se řítíme do záhuby ještě daleko před 1/4letím. A pamatujte proč: „Jako kvarta již musíte vědět více než jsou jen stručné zápisky v studijních textech a rozsáhlé zápisy v sešitě (ne jako v primě stručné zápisky). Možná když budete umět slovo od slova z učebnice, tak můžete tu písemku jakž takž napsat...“
AG má bazén!
Konečně je to tady!!! AG má vlastní krytý bazén. Jeho rozměry sice nejsou velké, ale jde tu o princip. Po všech sbírkách se konečně naspořilo dost financí na novou uklízečku. Nyní není naše tělocvična špinavá, je krásně zaplavená. Stačí si přivstat a každou středu od 7:30 otevíráme náš krytý bazén pro širokou veřejnost. Areál je vybaven ping-pongovými stoly, možná občas i nějaká ta pálka. Pozor v parních letních dnech má bazén větráky na natahovací pohon a v zimních teplotách brusle s sebou. Bohužel zde ještě nesněží, ale to se nám snad brzy povede zařídit. Přejeme krásné sportovní zážitky!
P. S. Středeční klasický tradiční pád nám tentokrát předvedl V. Č. (náš reportér), který by pro svou publicitu před němci udělal cokoliv. Předvedl nám krásny běh po levé straně tělocvičny s následním uklouznutím (kvalitně vytřený povrch - vytíral on sám - je prostě suchý povrch) po kaluži vody a krásným pádem na záda. Předvedl pěti sekundovou pózu placáku na zádech a za tu mu děkujeme. Těšíme se na příštího účastníka našeho pádu.
FN
Z pátku na sobotu se odehraje tradiční Filmová Noc. Námi milovaný Ríša se trochu zalekl problémů a proto napsal důmyslně napsaný papírek, na kterém všechnu odpovědnost shazuje na jiné. Statečný a odvážný Ríšo, máme ti všichni strašně rádi (Nezapomeňte pro něj hlasovat v anketě o Vizáž Bezdomovce s Nejvyšším Postavením. Držte mu palce ať je co nejvýše!). Předpokládá se po minulých zkušenostech s nějakým dospělým dozorem, ale pravděpodobně to zůstane na Kačincovi, jakožto velmi dobrém hlídači. Budou se promítat autobiografické filmy, takže pravděpodobně půjde o film o jednom herci jedné bílé místnosti a jednom 4-hod. monologu na téma nicota. Vřele zveme všechny psychology!

To je ode mě vše a já se těším zase příště!

Wroted by potihcpd!

Searched by potihcpd - 11. 1. 2021!


Jiný Svět - 6. kapitola

Gavner se probudil.
„Myslel jsem si, že neumřeš,“ řekl kdosi, „vypadalo to s tebou ale opravdu hodně zle...“ Gavner se pokusil promluvit a zeptat se osoby, co je zač, ale nemohl pohnout ústy. „Asi tě zajímá, kdo jsem, že?“ Gavner zakýval hlavou. „Jsem Shancus, syn Evry Fon!“ prozradil teď už poznaný Shancus.
Gavner se zamyslel. Věděl, že mu to jméno něco připomíná, ale vzpomenout si nemohl! Vždyť Evra je přece had, ale co s tím?! Hned požádal Shancuse o něco k pití. Shancus se chvíli po něčem rozhlížel. Potom uviděl nedaleko špinavou bahnitou louži. Není to sice nic moc, ale nedá se nic dělat, řekl si v duchu. Gavner potom Shancusovi řekl, aby mu vyprávěl jeho příběh...

*

„Já ho tak strašně nenávidím!!!“ zavrčel Darren po odletu Sudda. „On si sem normálně dovolí přijít a řekne nám, že smrt půlky populace lidí a ještě více upírů byla způsobena jeho nepovedeným žertíkem!!!“ dodal. „Můžeš ho nenávidět, ale kam teď půjdeme a co budeme dělat?“ zeptala se Arra. „No máme dvě možnosti. Jednu relativně bezpečnou a druhou krajně nebezpečnou!“ pravil Vandža. „Řekni radši první tu první a potom ještě popiš tu druhou!“ řekla Arra. „No tak jednak můžeme jít někam dál, skrývat se a zjistit co se děje a třeba najít nějaké přeživší a nebo...“ Vandža se ušklíbl se zlověstným výrazem „...nebo si zkusíme ochočit nějakého “Mazlíka“ a pojedeme to Suddovi vysvětlit ručně,“ zlomyslně poznamenal Vandža.

*

„...no a pak jsem skočil do té díry za panem Topolem a skončil jsem tady už bez pana Topola!“ dovyprávěl Shancus. Gavner už mohl docela dobře mluvit a tak řekl: „Nějaký návrh, co budeme dělat teď?“ Shancus se otočil za sebe a potom zpět na Gavnera a řekl: „Pro začátek bychom mohli dojít těch 100 metrů do, jak se to jmenuje...jo už vím...Upíří hory...“ navrhl. „Dobrý nápad,“ odpověděl Gavner. Tak se zvedli a šli svižným krokem směrem k jednomu vchodu do Upíří hory.

*

Darren s Arrou, Harkatem a Vandžou nemuseli jít daleko. Jen vylezli z uličky mezi skalami, naskytl se jim pohled na podívanou, kterou nikdo z nich ještě neviděl. Na ohromné planině pod skálou uviděli tisíce démonů poletujících vzduchem nad velkým městem. Pod démony běhali zmatení lidé a stříleli po démonech vším, co měli po ruce. Uprostřed města stála velká lidská armáda, která měla tanky a stíhačky. Stíhaček už bylo málo, protože démoni je vždy svým ocasem srazili k zemi, takže už jich tam zbylo jen pár. Půlka města byla sice už vybombardovaná, ale démoni byli, jak se zdálo, tanky skoro netčeni, stále jich tam zůstávaly alespoň 2 tisíce.

Darren se otočil na Vandžu. „Ehm...jsi si stále jistý, že nepoužijeme radši ten první nápad?“ řekl nejistě. „Ne! Už jsme se tak rozhodli a já mám navíc plán!“ oponoval Vandža. „Poslouchejte! Sejdeme tam dolů do města a najdeme si nějakého mrtvého démona někde mimo centrum a bitvu. Prozkoumáme ho a rozhodneme se, co dál,“ řekl Pochod. „Plán je to sice dobrý, ale je v něm trochu menší problém!“ namítla Arra. „A to jaký?“ zeptal se Pochod. „No slézt tenhle kopec bude asi trochu problém...“ řekla Arra a ukázala Vandžovi, aby se šel podívat na pokraj kopce. Vandža došel na okraj a ucukl zpátky. Byli v 2000 metrové výšce a sráz předním byl skoro 90°. „Já toho Sudda zabiju! Už mě fakt začíná dost štvát!!!“ zaklel Vandža...

*

Gavner a Shancus vstoupili do chodby sloužící jako vchod do hory. „Vypadá to tu dost opuštěně,“ pravil Gavner. Shancus přikývl. Pokračovali dál chodbou, až došli k Síni, kde měla stát upíří hlídka. Nikdo tu však nebyl. „Tohle vypadá špatně!“ sykl Gavner. Vstoupili tedy do síně. Najednou se před nimi objevily tři postavy v kápích. V rukou drželi tlusté tyče, které měly na každém konci ostnatou železnou kouli.Postavy čekaly na povel svého šéfa stojícího za nimi...

*

Stáli na 2000 metrové hoře, která měla horní plochu 50 m čtverečních. Hora byla v pravém úhlu se zemí, takže bylo skoro nemožné slézt dolů. Darren zkusil hodit kámen dolů. Napočítal do 10 a až potom slyšel zvuk, jak kámen dopadl. Řekl, že se půjde trochu porozhlédnout po plošině a zašel za špičku hory. Najednou se zastavil. Uviděl před sebou démona, který měl asi zraněný obličej a krvácela mu noha. Darren se k němu opatrně přiblížil a chlácholivě ho oslovil: „Hodný démon, hodný. Když budeš hodný, ošetřím tě. Líbí se ti jméno...třeba...Larten?“ Darren utrhl listy jediného stromu, který zde rostl a přitiskl je démonovi na zraněná místa. Potom vzal něco jako liánu visící ze stromu a přivázal démona k velkému kameni. Potom rychle utíkal zpět za Harkatem a ostatními, aby jim řekl tuto novinu!

To be continued!
All rights reserved! ©2009 by Cusatalon spol.

By potihcpd - 5. 1. 2020!


Fakta - Bulvár 55

Nemrtví útočí aneb I. B.
Nedávno zde byla první zmínka o I. B. v článku Střípky 1. Zde jak jsem slíbil rozvedu tento fenomén do větších podrobností, zamyslíme se nad původem a shrnu aktuality způsobem, kterým všechno nejasné udělám pravděpodobně jasné...

Malé připomenutí...
Všichni znáte Špačka, vlastním jménem „sl. panna paní Mgr. A. matka M. D.“ nebo tak nějak (má asi 50 titulů atp.). Mysleli jste, že je hrozné setkávat se s ní? Mysleli jste, že je to smrtelné? Mysleli jste, že je děsivá?
Ano je...
Ale tohle není všechno přichází další imperátor! ÚTOK A VZPOURA NEMRTVÝCH, JEJICH SNAHA O OVLÁDNUTÍ SVĚTA JE ZDE!!! Je třída připravena? Dokážeme vzdorovat? Přežijeme?

Současnost
Ano, už jste se s ní potkali, ale to co vám napíšu asi ještě nevíte...
I. B. je na AG již odedávna, v tom pravém slova smyslu...stejně jako Špaček. Jen si vzpomeňte na nedávnou hodinu, kdy jsme v klidu konverzovali na téma papež.
Cituji I. B.: „Ano já jsem na setkání s ním byla. Dokonce i na tom minulém setkání...“ Větu nedokončila, ale naši reportéři měli po ruce jako vždy štěnici a tak to pro vás vyslechli. Dokončení znělo takto: „...setkání...s Janem I.“ ano Jan I. žil opravdu dávno. toto nám vypovědělo, že půjde asi o hodně starou osobu. Začali jsme ji sledovat a brzy jsme odhalili strašlivé informace...otázkou je, jestli jsme to měli dělat...

Sraz nemrtvých
O 10. hodině večerní jsme zaregistrovali vyplížení se I. B. do podzemí ústavu. Došla až k chodbě k Sigmě, ale nešla do Sigmy (ze které jako vždy znělo chorální: „Grupí!!!“). Zahnula doprava do dveří kotelny. Odvážili jsme se za ní. Rudá zář všude okolo nás málem oslepila, ale pak jsme se rozkoukali a uviděli jsme to. I. B. zašla k ohromnému hrobu (spíše hrobce). Nevím jak mezi těmi tisíci hroby a černými šmouhami našla ten správný, ale to je jedno. Zaklela nějakou děsivou modlitbu a v tu ránu tam byl ďábel. Přesněji řečeno Špaček. I. B. podala nějaké informace. Pak ji Špaček chytla za ruku a vypálila jí do dlaně znamení. I. B. vztyčila ruku nad hroby a řekla: „Následuj a poslouchej!“ Ohromný rámus nám málem zničil bubínky. Když se trochu usadil prach, odvážili jsme se podívat dolů. Stálo tam na 200 mrtvol (vlastně nemrtvých). Sledovali bychom dále, ale zuřivý smích Špačka nás donutil utéct. Mikrofon však zůstal namístě.

Závěr
Ráno se nám zdevastovaný mikrofon a zařízení pro nahrávání podařilo dostat zpět. moc toho nebylo, ale něco jsme z toho přece zjistili. I. B. chystá velký nábor lidí, ze kterých udělá nemyslící otroky v nemrtvé podobě! A to formou KMD (Klubu Mladého Diváka). Ďábelský plán, který jí vnukla Špaček bohužel vychází. Registrovaných je dost a mezitím Špaček stále zabíjí a shání nové lidi a ostatní již nemrtví také další shánějí. Co až jich nastřádá milion? Co bude s lidstvem? Na nemrtvé zbraně neplatí! Jsme v ohrožení? Budeme samozřejmě nadále sledovat...

Tak zase někdy...

Wroted by potihcpd!

Rok po proděravění zadní zdi 104
3. října 2009
104 - Dneska, kdy si celá Evropa oddechla díky irskému „ANO“ lisabonské smlouvě, slaví naše třída zajímavé výročí. Před rokem totiž J. M. a L. Kn. proděravili - tehdy ještě „bílou“ - zadní zeď naší krásné bývalé učebny 104. Pojďme si připomenout podrobnosti této události i stav věcí na začátku října 2008.


Začnu raději od začátku roku. Škola se začala 1. září (narozdíl od předchozích let) a tento měsíc předurčil kulturu po celý zbytek roku - rozmohlo se stříhání (respektive pokračovalo jako dědictví ze Sekundy), vynikali diskutující kroužky ve vestibulu, byl zahájen výcvik, tehdy ještě neexistující armády, v podobě dobývání dveří. Výcvik byl nutný, jak ukázaly nejbližší události.

V polovině či koncem září (datum se nedochovalo, jednalo se asi o pondělí, tedy 15. nebo 22. září 2008) svedla dobrovolná domobrana anarchistické Tercie A několik bitev s tehdejší Kvartou A o frisbee. Frisbee původně získala Tercie A ve vestibulu v rámci reklamy či nějaké kampaně. Kvarta A toto frisbee A-terciánům ukradla a Tercie A se rozhodla podniknout do 206 výpravu. Ofenziva dopadla neúspěšně po asi desetiminutovém boji byli terciáni z učebny, ve které se ztěží dostali dál než na stupínek, vytlačeni. Boje se krátce na to obnovily, ale tentokrát již na náměstí Míru, mezi sv. Ludmilou a stánkem na párky v rohlíku. A-Kvartáni si tam zrovna užívali zábavné funkce ukradeného předmětu, když je dobrovolná domobrana Tercie A napadla přes trávník se stromy směrem od vestibulu. Ulice vedoucí od chrámu ke stánku je dostatečně široká a poskytuje dostatek místa na boj. Ten se skončil, když si J. Fa. (III.A) a M. N. (IV.A) vzájemně roztrhli trička. Frisbee se však odvážné dobrovolné domobraně Tercie A získat nepodařilo. To jim nakonec L. S. - vůdce Kvarty A (i dnešní Kvinty A) vydal po jednání, opět ve škole. Z toho si J. Fa. vzal ponaučení, že diplomacií lze dosáhnout více než bojem, za co byl později ostře kritizován.

Konflikt s Kvartou A značně zvýšil napětí na nižším gymnáziu. Na Čtyřiadvacítce s profesorem Z. L. v sobotu 27. září 2008 začal J. Fa. jednat s O. K. z tehdejší Sekundy B (mladší bratr našeho J. Kl.) o spojenectví. Obě třídy měli v lednu a únoru 2008 konflikt, kterému předcházelo nerovné spojenectví ve prospěch naší Sekundy A. J. Fa. se nyní pokoušel s B-sekundány dojednat spojenectví. O. K., který byl vždy přátelsky nakloněn třídě svého staršího bratra s nadšením souhlasil a hned začali jednat o obchodu se zbraněmi. Navzdory tomu, že si oba uvědomovali, že bude problém přesvědčit vůdce a předsedu Sekundy B J. Kol. k souhlasu se spojenectví, doufali, že se jim to povede.

Do této politické situace vstoupila událost z trochu jiné oblasti, nikoliv však nedůležitá. Ve čtvrtek 2. října 2008 (tedy rok před včerejším irským referendem) začal M. Mi. v domovské učebně 104 hloubit do zdi za svojí lavicí klíčkem díru. Jeho nápadu se chytli někteří další (J. Fa., P. Š., J. M., L. Kn.) a začali se zdí „prokopávat“ za řadou u okna. Stanoveným cílem byla špionáž sousední Tercie B v učebně 105. Pracovalo se nejdřív klíčkem, pak nůžkami, pak barvičkou J. Kl. a nakonec štětcem ukradeným ve 102 - Primě B (tužka byla očištěna a ořezána, zatímco občanovi Primy B škoda na štětci nahrazena nikdy nebyla). Byla obnovena činnost oboru wallologie a skupina wallologů v čele s J. Ko. měřila tloušťku zdi i hloubku vyšťourané nory. Také radila při postupu děrování.

Byla 7. vyučovací hodina a Tercie B měla dějepis s obávaným profesorem P. B. A-terciáni se vzájemně upozorňovali, že by nebylo dobré díru dokončit nyní, neboť by si toho mohl P. B. všimnout. Ke konci této slavné volné hodiny však došlo k nepříjemné nehodě, kdy nejspíš J. M. (za asistence L. Kn., je však možné, že role byly obrácené, dobové prameny byly zničeny a svědectví jsou mlhavá) štětec zarazil do zdi židlí. Nora zůstala P. B. nepovšimnuta a záhy se stala senzací obou tříd. Štětec urazil kus obalu trubky (není jisté, co rozváděla, snad vodu), ale neprorazil ji. Díra byla zakryta ze strany 104 polystyrénem z nedaleké nástěnky, ze strany 105 přelepena plakátem. Tercie A poté měla ještě občanku, pro Tercii B bylo vyhloubení nory příjemným zakončením dne.

Důležitější byl však až další den, proto se výročí datuje až na dnešek. Hlubičům se podařilo po velmi dlouhé námaze vyndat štětec a Tercie A se tam poprvé mohla podívat na své sousedy přímo ze své domovské učebny! Z měkké zdi vyčnívaly do díry červené vlásky. Průměr konečného kruhu opadané omítky ve 105 byl asi 6 cm, zatímco otvor necelý 1 cm. Ze 104 měl otvor průměr asi 4 cm a postupně se zužoval a mírně stoupal nahoru. Proražený obal trubky byl vidět jen ze 105, uražený kus byl tlustý asi 3 mm, tedy trubka musela mít obal ještě tlustší. Díky mírnému stoupání byla nora nepatrně delší než tloušťka zdi, která činila přibližně 14 cm, jak zjistil tým wallologů. Štětec byl vytažen nůžkami, ale už nepoužitelně zdeformovaný.

Příští týden byl docela nervní, profesoři nevědě o díře ve zdi opakovaně apelovali na Tercii A, ať neničí školní majetek. Proslov měl i profesor J. Ši. kladoucí zájmy a finance školy vysoko nad svoje vlastní (a ještě výš nad zájmy studentů...) a A. R. měla problémy ústící do kázeňského postihu za poškozování lavic. Tyto události podnítili kluky, ať díru něčím zacelí.

Školní zdi jsou z velmi zajímavého materiálu, obtížně identifikovatelného. Je měkký, sypký a křehký - prostě ideální na zeď! Proto zdi spíše prospělo, když noru P. Š. za asistence ostatních hlubičů a wallologů zacelil sádrou... Z obou stran, uprostřed otvoru je dodneška dutina, do které měl být umístněn tajný vzkaz, který tam však není. Prý tam dal tým wallologů poklad, někdo říká, že tam je přece jen vzkaz, podle jiných je tam uschován slavný štětec, teorií je více... Každopádně, někdo ze 105 se to pokoušel zjistit, z této strany je v místě otvoru důlek propadlé sádry.

Na konci Tercie šokovala profesorka K. L. - třídní Tercie B, když oznámila, že o díře věděla. Kdyby se tato informace dostala k profesorovi typu J. Ši., měla by naše třída dneska asi méně studentů. Tedy jí tímto děkuji za mlčení.

Tak se s vámi pro dnešek loučím, oslavte výsledek irského referenda. Příště zase popíšu další vývoj na politické scéně před rokem.

Firefox!

P. S. Záhlaví a poslední odstavec - PTW 2. bod!

Searched by potihcpd - 4. 1. 2021!
návštěvníků stránky
celkem299 906
tento týden1 484
dnes197