Svet-Stranek.cz
Jsme rádi, že jsme Vámi navštěvováni!
TV - Nora

Prosincové reportáže (prosintsove reportase):Jsme rádi, že jsme Vámi navštěvováni!

Prosincové reportáže (prosintsove reportase)

V těchto třech podrubrikách rubriky "Starší" můžete zpětně nalézt starší články z právě probíhajícího a i dvou předchozích měsíců!

Pro vaše lepší vyhledávání v historii článků:
-> články jsou řazeny chronologicky od nejnovějšího k nejstaršímu
-> navštivte i náš archiv http://cusatalon-archiv.wgz.cz
-> v našem archivu můžete snadno nalézt všechny články od počátku věků

Objevujte i retrospektivně!
TV - Nora spol. ©2017


v tekto trek potruprikak rupriki "starsi" musete spetne nalest starsi tslanki s prave propi'aiitsi'o a i tvou pretkosik mesitsu!

pro vase lepsi vi'letavani v 'istorii tslanku:
-> tslanki isou raseni kronolokitski ot neinoveisi'o k neistarsimu
-> navstivte i nas arkiv http://cusatalon-archiv.wgz.cz
-> v nasem arkivu musete snatno nalest vsekni tslanki ot potsatku veku

opievuite i retrospektivne!
tv - nora spol. ©2017

Jiný Svět - 5. kapitola

„NO TO SNAD NE!?“ zděsil se Vandža a už, už šahal po šurikenu, ale nakonec si to rozmyslel. „To mi chcete říct, že tohle všechno je pravda? Tak to teda ne! Na to vám neskočím!" řval Pochod, div mu nevylezly oči z důlků. „Legrace, co?“ zeptal se posměšně O. Sudd a nenápadně se při tom pousmál. „Tak to teda ani náhodou není legrace! Chcete mi říct, že většina lidstva vymřela kvůli vašemu žertu?“ zaječel Darren. „Svým způsobem.“ To už Vandža nemohl rozdýchat. Rychle vstal, vzal do ruky šuriken a mrštil jím po Suddovi. Suddem šuriken jenom proletěl, jako by byl O. Sudd jenom vzduch. „Tak snad abych šel. Zjevně mě nemáte moc v lásce.“ řekl Sudd a zvedl se. „Jo, to teda nemáme,“ řekla Arra po hodině mlčení. „Stejně už na mě čeká Macík.“
„Kdo je sakra...“ Darren už nestihl větu doříct, poněvadž si Sudd sedl na démona, poplácal ho po jednom z jeho rohů a řekl: „Půjdeme Macíku.“ Hned potom se démon vznesl a zmizel. „Parchant,“ zabručel si pod vousy Vandža.

*

Gavner se trmácel po skalách už celou věčnost. Každou chvíli upadl. Už nemohl jít dál. Hora, ve které doufal dříve žili Upíři se tyčila asi kilometr před ním. Doufal, že tam najde jídlo, pití, pohodlnou rakev.
Upír klesl na zem. Každou chvíli to přijde. Už se mu zatemňovalo před očima. Aspoň tři dny už nic nepil a nejedl. Neměl už ani slzy. Ležel tam pouze v krátkých přiléhavých hnědých kalhotách. Za pasem měl jednu malou dýku.
Díval se do temně rudého nebe. Měsíc zbarvený do krve byl přímo nad ním. Tady jeho cesta končí. Pak už viděl jen dlouhé zelené nitě.

*

Před pár hodinami:
Shancus se zděsil z toho, co viděl. Přímo před ním se Pan Topol rozeběhl a skočil do bezedné jámy. Tedy aspoň vypadala bezedná. Dole nebylo nic vidět.
Ale moc dlouho se rozmýšlet nemusel. Kdyby zůstal tady, jistě by zemřel, poněvadž neznal cestu zpátky do tábora. A když do propasti skočil Topol, který vždy ví, co dělá, muselo to být bezpečné.
Shancus tedy o pár kroků couvl, zavřel oči a rozeběhl se přímo proti jámě.
na okraji jámy otevřel oči, odrazil se a pokoušel se letět jako pták. Ve vzduchu máchal rukama a doufal, že vzlétne. To se ale nestalo. Shancus začal padat do jámy. Potom ho pohltila tma.

To be continued!
All rights reserved! ©2009 by Cusatalon spol.

By Mrs Mann - 29. 12. 2020!


Fakta - Bulvár 54

Steve Leonard – 6. část
Gannena ráno probudily vzrušené hlasy. Přetočil se na druhý bok, otevřel oči a uviděl, jak všude po jeskyni běhají Vampýři a řvou „MURLOUGHU!!!“
Pár Vampýrů se s ním zkoušelo spojit telepaticky, ale nic.
Najednou si jeden Vampýr vzpomněl, že Murlough naposledy říkal něco o nějakém městě, kde se prý brzy bude odehrávat nějaká válka jizev a chtěl to tam připravit. Murlough měl totiž občas záchvaty, při kterých občas zahlédl budoucnost. Jednou z těch záchvatů zešílel.
Vampýr, co o něm slyšel naposledy začal popisovat město, o kterém Vampýr mluvil. Gannen napjatě poslouchal a najedenou si uvědomil, co to je za město.
Je to přesně to samé město, ve kterém zabili mladou dívku Debbie!

*

Gannen ještě s pár dalšími Vampýry už asi týden hledali po městě Murlougha.
Prohledali už téměř celé město... až na kanály. Gannena vejít do kanálu napadlo když o jeden zakopl. Byl zrovna sám na jedné uličce. Odklopil poklop a skočil dovnitř. Nejdřív si musel přivykat tmě, pak už ale viděl dokonale. Asi hodinu prohledával stoky. Chodil pořád dokola, když si potom všiml rýh ve zdi. Šel podle nich zhruba 30 minut. Najednou tam byla zatáčka. Zevnitř byl cítit zápach krve. Gannen se rozběhl do místnosti. Vběhl dovnitř a leknutím skoro spadl. Všude po zemi se válely různé lebky a kosti. Občas tam byla dokonce i nějaká šupina!!! Taky tam ze stropu visela dvě lana, ale to nejhorší bylo připoutané vzadu v místnosti na zdi.
Byl tam mrtvý, polorozpadlý zkrvavený Murlough!!!

*

Před obří horou, která se tyčila skoro k nebi stálo asi 100 Vampýrů.
Právě se domluvili na plánu. Museli vymítit Upíry jednou provždy a zmocnit se kamene krve.
Najednou jeden vampýr zavolal: „Pozor, někdo se sem blíží!“ Vampýři se připravili k boji, ale bylo to zbytečné. Naproti jim šel upír Kurda Smolt a volal, že jim chce pomoct. Nechali ho přijít k sobě a on jim řekl svůj plán: „Díky svým toulkám v Upíří hoře a mapováním zdejších chodeb jsem zjistil místo, kde byste se mohli schovat, než zaútočíte. Bohužel se tam vejde jen asi 30 vampýrů. Ostatní budou muset čekat venku a být připraveni, až upíři budou utíkat ven, aby je mohli zavraždit! Začíná válka Jizev!“

*

Kurda je odvedl dovnitř do hory a řekl jim, ať tu čekají. On že sám přijde, až bude pravý čas.
Potom odešel do hory do síně z Kamenem Krve. Děj jakoby se opakoval... pomyslel si Kurda. Jako, kdyby něco takového už někdy dělal... tentokrát, ale nepomáhá Darrenu Shanovi utéct... tentokrát ne! To ten lidička mu změnil život! Harkat Mulds! Ať je po tom, co osud chce... O. Sudd.
O Kurdovi už nikdo neslyšel. Prý se odstěhoval někam na Sibiř a tam dožívá svá léta. Píše knihy, ale ty nejsou tak populární jako ty od Darrena Shana.

*

Vampýři vtrhli do Síně Smrti. Upíři to nečekali a tak je vampýři buď chytili do klece nebo shodili na kůly. V Síni zrovna popravovali jednoho Vampýra. Vampýři toho využili a všechny, kteří stáli kolem jámy shodili dolů. Steve si najednou všiml jednoho Upíra, který dělal něco divného.Rozeběhnul se proti tomu Vampýrovi, který se snažil telepaticky spojit s ostatními, aby jim pomohli. Ten Upír měl dlouhé šedivé vlasy a vousy. A jedno ucho.
Steve v běhu vytáhl kudlu a doufal, že si ho Upír nevšimne. Kdyby jen tehdy tušil, že je to Upíří kníže!
Steve doběhl až k němu a rozeřval se. Upír si toho všiml a vytáhl meč. Bohužel pro něj to ale nestihl a Steve mu zabodl kudlu do hlavy! Steve se zlomyslně zachechtal.
Starý Upír vytřeštil oči a pak padl k zemi mrtvý.
Steve stál v povzdálí. Všechno to sledoval a díval se, jak Upíři bojují. Jeden vyholený Upír kolem sebe vrhal naostřené bumerangy. Vypadal jako hotový stroj na vraždění! V tom tam vtrhla i zbývající hrstka upírů. A mezi nimi i jeho bývalý přítel DARREN SHAN!!! Steve ho viděl po 8 letech. Málem ho to skolilo. Vlastně skolilo. Svalil se tam na zem a omdlel.

*

Za chvilku se probudil. Bitva ještě neskončila.
Pomalu vstával a rozbolela ho hlava od toho jak se do ní praštil když spadnul. Rozhlížel se po Darrenovi, jestli ho někde neuvidí. Nenašel ho.
Podařilo se jim shodit mnoho vampýrů, ale ve chvíli, kdy jeden vampýr shodil Lartena na zem, a chtěl ho dorazit, přišla Stevova chvíle. V tu chvíli totiž Vanez (Steve ho poznal, protože to byl ten v tom lese u jeskyně co ho přepadnul) seskočil z klece, aby Lartena zachránil. Steve se zase ohromnou rychlostí rozeběhnul a sebral v běhu jednomu mrtvému Upírovi kudlu. Ve vzduchu se ale musel sehnout aby ho netrefil letící naostřený bumerang. Doběhl až k Upírovi a na chvilku zaváhal. Teď po dlouhé době viděl Lartena zblízka. Pozná ho? Pak přestal váhat, zamířil mu na žaludek a píchl kudlu hluboko do něj. Vanez padl k zemi mrtvý.
Když spadl, Larten se podíval na vraha. Vrah se zlomyslně zašklebil ale moc dlouho mu to netrvalo, protože se Hroozley rozeřval a sekl po něm. Chvilku bojovali, dokud to Steve „nekoupil“ do boku. Otočil se a zaječel „GANNENE!!!“.
Gannen se otočil a rozeběhl se k němu. Larten se rozeběhl proti němu, ale nedoběhl to, protože Steva něco napadlo. Postavil se Upírovi do cesty a Upír spadl na hlavu.

*

Steve se usmál a začal utíkat. Gannen ho vzal na záda a utekli! Steve ještě viděl, jak do Upíra kopl jeden Vampýr a Larten spadl do jámy. Více už Steve neviděl, protože se krajina rozmazala. Steve si najednou uvědomil, že je mnohem slabší než Larten. Co když ho ještě potká? Musí se na to zeptat Gannena. Larten přece říkal, že ho zabije!
Ovšem nebylo mu moc do smíchu. Lartena se bál. Jestlipak se jeho hrozby vyplní?
Tentokrát ani Steve nevěděl, jakou má po dlouhé době pravdu...a nebude to zadlouho...!

To be continued!
All rights reserved! ©2009 by Cusatalon spol.

By Slečna Mannová!

Searched by potihcpd - 28. 12. 2020!


Provozní doba diskuzí o Vánocích 2020

Zde jsou popsány provozní doby diskuzí a některé další informace. Jedná se o aktuální dobu Vánočních prázdnin (23. 12. 2020 - 2. 1. 2021). Omluvte tyto suché informace, které však musí vyjít na povrch.

23. 12. 2020
Diskuze
- veškeré diskuze v provozu jako v jiný běžný pracovní den
Admini
- k dispozici jako v jiný běžný pracovní den
24. 12. 2020
Diskuze
- Diskuze, Tématická diskuze a Stříhací diskuze v provozu nonstop; Plus diskuze v provozu od 6:00 do 16:00 vč.; Spam diskuze v provozu od 5:00 do 16:00 vč. (noční provoz neřídí Firefox); jsou zakázány vulgarismy a urážení adminů ve všech diskuzích po celý den
Anketa
- v případě naplnění bude změněna nejdříve 28. 12. 2020
Admini
- k dispozici pouze chvílemi a to max. do cca 16 hodin; akutní stížnosti směřujte na email, mobil, jinak až 28. 12. 2020
25. 12. 2020
Diskuze
- Diskuze, Tématická diskuze a Stříhací diskuze v provozu nonstop; Spam diskuze jako v neděli (okénko od 0:00 do 0:59 vč. je zrušeno; noční provoz neřídí Firefox); Plus diskuze UZAVŘENA
Anketa
- v případě naplnění bude změněna nejdříve 28. 12. 2020
Admini
- k dispozici pouze chvílemi; akutní stížnosti směřujte na email, mobil, jinak až 28. 12. 2020
26. 12. 2020
Diskuze
- Diskuze; Tématická diskuze a Stříhací diskuze v provozu nonstop; Spam diskuze jako v neděli (noční provoz neřídí Firefox); Plus diskuze UZAVŘENA
Anketa
- v případě naplnění bude změněna nejdříve 28. 12. 2020
Admini
- k dispozici pouze chvílemi; akutní stížnosti směřujte na email, mobil, jinak až 28. 12. 2020
27. 12. 2020 – 30. 12. 2020
Diskuze
- veškeré diskuze v provozu jako v jiné běžné pracovní dny, resp. víkend
Admini
- budou se snažit být vám k dispozici jako ve většině běžných pracovních dní, resp. víkendu
31. 12. 2020
Diskuze
- Diskuze, Tématická diskuze a Stříhací diskuze v provozu nonstop; Plus diskuze jako v běžný pracovní den (prodloužena do ranních hodin 1. 1. 2021); Spam diskuze jako v běžný pracovní den
Anketa
- v případě naplnění bude změněna nejdříve 4. 1. 2021
Admini
- k dispozici pouze chvílemi a to max. do cca 12 hodin; akutní stížnosti směřujte na email, mobil, jinak až 4. 1. 2021
1. 1. 2021
Diskuze
- Diskuze, Tématická diskuze a Stříhací diskuze v provozu nonstop; Plus diskuze v provozu od 0:01 do 5:59 a dále jako v jiný běžný pracovní den; Spam diskuze jako v běžný pracovní den
Anketa
- v případě naplnění bude změněna nejdříve 4. 1. 2021
Admini
- k dispozici pouze chvílemi; akutní stížnosti směřujte na email, mobil, jinak až 4. 1. 2021
2. 1. 2021
Diskuze
- veškeré diskuze v provozu jako v jiný víkend
Admini
- k dispozici jako v jiný víkend

Děkuji za přečtení a za pochopení a přeji příjemné prožití svátků!

Powered by potihcpd - 22. 12. 2020!


Jiný Svět - 4. kapitola

„Shancusi! Vylez! Vím, že tam jsi!“
„Jak si na to přišel?“ ozvalo se za kamenem.
„Já se můžu kdykoliv objevit kdekoliv chci!“
„No jo, no jo,“ řekl Shancus a vylezl ven. Před ním stál vysoký muž v plášti a klobouku, kterému nebylo vidět do tváře. „Proč mě sleduješ?“ zeptal se Topol naprosto klidným hlasem. „Vy víte odpověď. Tak proč se mě na to ptáte?“ zeptal se a nemohl zabránit vzteku, který byl slyšet v jeho hlase. „Máš pravdu, vím to. Ani bych ti nemusel číst myšlenky, abych zjistil, že je to čirá zvědavost, že je to tak?“ Shancus jen mlčky přikývnul a klesl očima k zemi. „Můžu jít s vámi?“ zeptal se jenom tak, i když věděl, že nemůže. „Ano, dnes můžeš,“ řekl ledově klidným hlasem Hibernius, otočil se a odešel. Shancus překvapen tou odpovědí se rozeběhl za ním. „Ale vem si radši tohle. Dneska to budeš potřebovat,“ řekl Topol záhadně, když ho Shancus dohnal a vložil mu do ruky malý kožený sáček, který byl celý obvázaný nití, jenom kousek nahoře vykukoval. „K čemu mi to bude?“ zeptal se a podíval se do tmavých míst kde předpokládal, že má Topol oči. „Uvidíš. A už se na nic nevyptávej,“ řekl a šel dál.

*

Šlapali vedle sebe asi hodinu. Kolem nich nebylo nic. Jen pusto. Občas nějaký kámen a občas nějaká díra v zemi se zaschlou krví kolem. Pouze před nimi se rýsovala velká hora, ze které vyšlehávaly plameny vysoké alespoň pět metrů, ale na tu dálku to nebylo poznat. Nebylo poznat, kdy je den a kdy je noc. Rudý měsíc svítil pořád. Stále byl na tom samém místě. Žádné hvězdy nesvítily, žádný mrak se na nebi neobjevil. Pouze občas rudý blesk. Ani vítr nefoukal. Bylo tam téměř nedýchatelně. S každým nádechem, jako by vás škrábalo na plicích.

„Jak dlouho ještě půjdeme?“ zeptal se bezmocně Shancus, který celou cestu sípal. Pan Topol se ale choval, jako by mu nedostatek vzduchu vůbec nevadil. „Už jsme tady,“ řekl Topol a zastavil se. Shancus se rozhlédl kolem sebe. Nepřišlo mu, že by byli na nějakém zajímavém místě. Stáli na normální planině. Občas nějaký balvan.
„A co teď? To už jsme jako tady?“ zeptal se zmateně malý „had“ a rozhlížel se kolem sebe, div si nezlomil vaz. Pan Topol beze slova ukázal kousek před sebe dlouhým kostnatým prstem a pobídl Shancuse přikývnutím. Shancus se podíval před sebe a potichoučku nakračoval směrem k místu, kam ukázal Pan Topol. Pak zjistil, že nestojí na normální pláni, ale na skále, protože došel k okraji a málem se zřítil dolů.

Dole nebylo nic vidět. Jen tma. Na druhé straně se taky tyčila vysoká skála. Vlastně to na čem stál a to na proti nebyly skály, ale ta díra před ním byla obrovská díra v zemi. Z přemýšlení Shancuse vytrhl Pan Topol, který křikl:
„Jestli chceš přežít, pojď za mnou,“ a hned potom se rozeběhl a skočil přímo dolů do propasti.

To be continued!
All rights reserved! ©2009 by Cusatalon spol.

Fakta - Bulvár 53

Střípky - 24. 9. 09
Přináším vám aktuální informace v novém obalu.

Nazdar všichni! Je tu souhrn aktuálních událostí!

Tvrdí, že to řekla!
„Paní profesorka říkala, že máte vše probráno!“ zaznělo nedávno z úst K. L. (prof. CH + Biologie). O kom mluví? No přece o naší oblíbené prof. A. K., kterou jsme měli na CH v II. a III. Dobře dejme tomu, že A. K. tvrdí pravdu. Ale jak se to projevuje?
Pravda je spíš taková, že A. K. lže, neboť průzkumný test od K. L. mluví jasně:
Průměr 4-5.
Nejlepší skóre 3.
M. Mo. nemá 1.
To všechno nasvědčuje tomu, že prostě víme nic. Řešení přišla hned dvě: 0. hodina v pondělí 21., které však se moc lidí nezúčastnilo a prezentace. Otázkou je, jestli se dá naučit za pár dní tolik látky. Doufejme, že v úterý 29. Nebude celá třída zírat na nový test z prezentací stylem „Co to ku*va je?!“, jakožto častý údiv M. Mi.
Útok nemrtvých
Zpočátku jsme byli příchodem I. B. zaskočeni, ale nyní se to trochu zklidnilo. Při jejích hodinách se už dá bez rizika poznámky pohnout. Pár lidí ji dokonce vidělo se pousmát, ale já těmto zdrojům moc nevěřím. Avšak tvrdým útokem jsou kilometrové zápisy do sešitu, které jsou skoro delší než zápisky známého spamera Páji! O co tu jde? Hrají trumfovanou o delší zápis? Nebo je to jen útok jak z nás nadělat mrtvoly? Nemyslící zombie pevně oddané I. B. Uvidíme...Ovšem stále zůstává charakteristický nudný mrtvolný výklad. O tomto fenoménu již brzy v článku!
Tělocvična
Píše se dávná historie, 16. 9. středa ráno. Je 7:30 a já se konečně dostávám do školy. Takhle brzké vstávání, prostě neskutečné, ale podařilo se. Jsem v šatně. V okamžiku jsem převlečen a přicházím k tělocvičně. Všeobecný potlesk. Poděkuji a jdu se omluvit Brtníkovi (A. Ž.). Netuším, že moje chvilka slávy ještě neskončila. Brtník pokyne ať jdu na čáru k ostatním. Když v tom se mi smýkne noha a padám na hubu. Naštěstí stíhám zachránit se rukama a tak jsem nezraněn. Nyní následuje strašný smích všech a potlesk. Před mým příchodem se Brtník totiž chlubil, jak krásně utřel tělocvičnu po uklízečce od vody...
Je středa 23. a Brtník je přesvědčen, že už skutečně má důkladně utřenou vodu. dá pokyn k oběhnutí tělocvičny. Najednou J. Fa. leží na zemi stejně jako M. Mi. Avšak J. Fa. omylem a M. Mi. z důvodu svého neskutečného výtlemu. Brtník vypadá naštvaně a určitě to uklízečce hezky vylíčí a zmlátí ji. Můžeme jen popřát, jen tak dál!
Zase ty vztahy...
Den v rytmu UNA skončil vcelku nudně a poklidně. Avšak ne pro jednu osobu. V. F. je opět sledována naším odvážným reportérem a jsou odhaleny šokující informace. Bohužel ještě nejsou potvrzené a úplné, ale vypadá to zase na pořádný skandál. Přejeme našim reportérům hodně štěstí!

Tak to byl týden. Pro někoho nudný avšak celkem zajímavý. Nechme se překvapit, co nám osud připraví příští týden!
Těším se s vámi zase někdy na viděnou třeba u příštího článku!

Wroted by potihcpd!

Spam - další Himbajsoidní
O tom, že „TV-Nora“ není TV-Nora a pro zájemce číst si něco zcela zbytečného a nepokrytě okopírovaného i pár slov o spamu :-).

Spam! Vítejte po delší době u článku s Himbajsem

Pokud se divíte, že zase jen tak píšu článek, NEBOJTE SE!. Toto není článek, pouze další až možná příliš subjektivní a kontroverzní dopis...

Varování: tento článek je opsaný ze stránky: http://cs.wikipedia.org/wiki/Spam !!!


A slouží pouze jako ukázka toho, že na TV-Noru jde již napsat cokoliv. Tento článek lze brát jako nepřímou odpověď na čegiho článek „Batman - temný rytíř“. Jistě to není první dopis ve kterém píšu, jak nehorázně hnusně se TV-Nora změnila od svého založení.

Tento článek byl publikován a pokud jej momentálně čtete, svědčí to o tom, jak dlouho mi něco takového prošlo.

A teď ten „článek“

Spam
Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Spam je nevyžádané masově šířené sdělení (nejčastěji reklamní) šířené internetem. Původně se používalo především pro nevyžádané reklamní e-maily, postupem času tento fenomén postihl i ostatní druhy internetové komunikace – např. diskusní fóra, komentáře nebo instant messaging. Používá se též zkratka UBE/UCE (Unsolicited Bulk/Commercial Email).

Pro opak spamu, tj. poštu, která je zaslána konkrétní osobou se specifickým jednorázovým účelem a adresát ji považuje za žádoucí, se řidčeji používá termín ham (anglicky šunka).

Původ (etymologie) termínu konzerva SPAM

Název pochází ze značky amerických konzerv lančmítu (překlad „haše“ v televizních titulcích je nepřesný), která se vyrábí od 30. let dodnes (v současnosti ale výrobce trvá na psaní velkým písmem SPAM) a za 2. světové války a po ní byla hojně rozšířená a stále méně oblíbená ve Velké Británii. Proto se objevuje v závěrečném skeči 25. dílu seriálu Monty Pythonův létající cirkus, kde všechny položky jídelního lístku v restauraci obsahují spam, i mnohokrát opakovaně, a spory zákazníků s číšnicí o objednávky přerušuje skupina Vikingů zpívajících „Spam, spam, spam…“

Označení tak bylo přijato nejprve pro praktiku mnohonásobného rozesílání téže zprávy na Usenetu, ale pak se význam posunul pro zneužívání skupin k šíření různých nepřípadných textů a přímo reklamy a zachoval se i poté, co se těžiště takových aktivit přesunulo do e-mailu.
[editovat] Historie spamu
[editovat] Historie spamu (zahraničí)

Internet byl původně armádní projekt a nikdo nepředpokládal, že bude určen k vydělávání peněz. Zřejmě první spam napsal zaměstnanec Digital Equipment Corporation. Byl zaslán 1. května 1978 na adresy tehdejší sítě ARPANET a obsahoval informace o prezentaci produktů této společnosti. Dalším spamem byla zpráva podepsaná jistým Davem Rhodesem a rozeslaná do diskusních skupin sítě USENET. Předmětem této zprávy bylo MAKE.MONEY.FAST!! (vydělávej rychle peníze).

Roku 1993 se muž jménem Richard Depew rozhodl představit svoji novou představu o fungování USENETu. Tato idea nebyla na první pohled špatná. Navrhoval přidat moderátorům konferencí možnost stanovit pravidla a zrušit příspěvky, které je poruší. Koncem března si Richard hrál se svým programem nazvaným ARMM, jehož úkolem bylo spravovat diskuse podle jím navrhnutého způsobu. Bohužel došlo k nehodě a jeho software zahltil diskusní skupinu news.admin.policy více než 200 příspěvky. Samotný Richard Depew se za své počínání omluvil s tím, že se skutečně jednalo o nehodu.

Jedním z dalších spamů byla zpráva zaslaná 18. ledna 1994 s předmětem Global Alert For All: Jesus is Coming Soon (Upozornění pro všechny: Ježíš brzy přijde). Jednalo se o nábožensky laděný text, který ukazoval souvislosti mezi zemětřesením v Los Angeles, Kalifornii, záplavami v Evropě, válkou v Jugoslávii a dalšími katastrofami.

Skutečně masivním spamem byla nevyžádaná zpráva Green Card Lottery, kterou zaslali 5. března 1994 právnická společnost Cantor a Siegel. Zpráva zahltila 6 000 diskusních skupin. V jejich stopách později kráčel další spamer Michael Wolff, který pomocí nevyžádaných zpráv nabízel svoji knihu o internetovém chatu. Každý výskyt spamu doprovázely mohutné diskuse o etice chování na Internetu (tzv. netiquete). Navzdory tomu se spam stal až do dnešní doby hrozbou, kterou řeší nejen známé technologické společnosti, ale také politici.

By Himbajs!

Upozornění: PTW - bod 2.!

Searched by potihcpd - 21. 12. 2020!


Jiný Svět - 3. kapitola

„Stejně nechápu, proč se...tohle stalo. Kdo za tím stojí je...jasné. Ale proč to udělal?“ dumal už asi popáté Harkat a škrábal se na holé šedivé hlavě.
Seděli v úzké soutěsce mezi dvěma skalami. Mezera mezi nimi byla široká zhruba dva metry. Nedalo se tam moc odpočívat, ale bylo to nejvhodnější místo ke schování před Démony.
Občas se objevil i nějaký obrovský plazící se červ, ale ten si jich také nevšiml.

Vandža seděl na malém balvanu a kousal si nehty na noze. Ukousnuté nehty se snažil plivat do malé mezírky ve skále a pokaždé když se mu to povedlo si spokojené zamručel.
Arra skoro vůbec nemluvila, jen občas prohodila nějaké slovo, nebo řekla: „Ano,“ to od ní bylo vše.
Darren toho taky moc nenamluvil. Larten pro něj byl jako otec. Čím déle byli spolu, tím ho měl radši. A teď ho ta leopardí bestie takhle hnusně zabila. Darren k němu začal cítit nenávist, jakou ještě k nikomu. Pořád doufal, že se najednou objeví za nějakou skálou a Darren mu usekne hlavu a hodí démonům jako potravu. To se mu ale prozatím nesplnilo.
Harkat narozdíl od ostatních pořád něco mlel. Přemýšlel nad tím, co se děje v Upíří hoře, co se stalo s lidmi, co se stalo s Circo Mostruoso a s ostatními Upíry a Vampýry.

„Myslíte, že to ještě nějaký Upír přežil?“ zeptal se všech Darren, ale jakoby věděl, od koho přijde odpověď, protože se ihned podíval na Vandžu. Ten mu také odpověděl jako první.
„Ne, nemohli. My máme štěstí, že jsme pohromadě. Upíři takhle nežijí,“ odpověděl bez váhání. „A co když ještě nějaké skupinky jsou? Co když to přežili?“ zeptal se znovu Darren.
„Není to pravděpodobné. Ale mohlo se to stát. A NE! Nepůjdeme je hledat!“ dokončil větu Vandža, protože Darren už znovu otevíral ústa k otázce, jestli je nepůjdou hledat.
„Jak daleko jsme od...Upíří hory?“ zeptal se s nádechem Harkat. „Už jen pár mil. Asi tak deset. Zítra večer bychom tam měli být, pokud nám nebude nic bránit v cestě,“ řekl znovu Vandža a podíval se k nebi. „No jo. Na to jsem úplně zapomněl,“ vypálil najednou Darren.
„Na co?“ zeptala se Arra ve snaze zapojit se do konverzace. „Teď jsme ve skalách. Sem si jen tak nepřijdou. Ale poslední čtyři míle k hoře je otevřené prostranství. Tam nás Démoni můžou snadno najít a chytit. A doteď nevíme, jak proti nim bojovat.“
„Budeme tam muset odmíhat. Co jiného se dá holt dělat. Musíme si věřit. Měli bychom-“ Vandžovi se najednou objevil v očích zvláštní výraz, když se podíval směrem na oblohu.
„Co se děje?“ zeptali se všichni najednou.
Vandža jen nehlasně ukázal směrem k nebi.

Všichni se tím směrem podívali a nemohli se ani hnout.

*

Z nebe se k nim na zem snášel jeden démon. Nevypadal že by chtěl zaútočit. Prostě se jen snášel na zem k nim.
„Někdo na něm sedí!“ zařval Darren a ukázal na postavu, která vážně seděla na démonovi.
Vandža ani chvilku neváhal a vytáhl z opasku šuriken. Napřáhl se, ale majitel démona na šuriken pouze ukázal prstem, šuriken se rozžhavil a Vandža ho upustil na zem a začal se držet za ruku a foukat na ní, jako malé dítě.
Takhle to bylo i s mečem Arry a Darrena a se sekerou Harkata. Nikdo se neměl jak bránit. Všichni jen stáli a dívali se na démona, který byl stále blíž a blíž. Asi za pět vteřin démon dosedl na zem a všem spadla čelist.
Na démonovi seděl Osmond Sudd a točil si hodinkami ve tvaru srdce. „Zdravím vás,“ pozdravil všechny najednou a doprovodil pozdrav úklonou ke každému z nich, „dovolte, abych vám to vysvětlil,“ řekl O.Sudd a ukázal směrem k démonovi.

To be continued!
All rights reserved! ©2009 by Cusatalon spol.

By Mrs Mann - 15. 12. 2020!


Fakta - Bulvár 52

12. směs článků z blogu
Zde budou postupně vycházet různé zmixované články ze starého blogu. Tato rubrika bude vycházet každé pondělí, dokud nebudou vypsány všechny staré články. Bude vycházet asi sama v pondělí, ale můžou se tu klidně objevit i jiné články.

Naquadah
Zdravím u prázdninového článku s Himbajsem!
Dnes se vám pokusím osvětlit jedno z tajemství firmy Dr. OGÍ a. s. a to konkrétně tento naquadah. Naquadah je bylinného původu, ale roste pouze na půdě kontaminované naftalínem. Ideální podmínky na pěstování naquadahu jsou například v Žihli v Čechách. Má velice drsně pronikavou chuť a doporučená dávka pro závislé lidi je jeden list/den. Byl objeven jako jedna z prvních omamných látek společnosti Dr. OGÍ a. s a byla objevena zcela náhodou ve výše zmiňované lokalitě. Je neodmyslitelným prvkem leurodiziaka viz minulý článek potihcpda. Je lehce nahořklý a brutálně ostrý. Účinky jsou znatelné, ale ne zcela viditelné. Maximálně běžíte k nejbližšímu oknu a vyplivnete ho. Po jednom listu se ale člověk zvláštním způsobem potí na čele a má zvláštní radost. Kvůli nepříliš neutrálnímu zápachu vřele doporučuji doplnit mentolkou... jak jste možná pochopili z „flusání z okna“ nahoře zmíněného se naquadah zásadně nepolyká! Může to mít velice sadistické následky na vás i na vašem okolí! Doporučujeme jeden list žvýkat přibližně 15 sekund. Pokud nevydržíte, raději se nepřemáhejte a vyplivněte ho. Sice vezměte na zřetel, že pokud vás najdou s naquadahem u sebe, v krvi nebo DOKONCE prodávat takzvaní „chlupatí“ vedení jejím náčelníkem P. Š., můžete dostat docela nemilý trest.
Pokud byste jej přeci chtěli dostat, nechte si v peněžence alespoň 50 halířů za list a zajděte do oblasti Sigma. Co to je oblast Sigma nezveřejním, ví to jen důvěryhodné osoby a nedůvěryhodným drogy neprodáváme. Ty drogy budou zakupovány v hotovosti za hotovost, ale max. množství 5 listů na osobu. S těmi „chlupatými“ si ale tolik problémů nedělejte, poněvadž jejich náčelník a zároveň jediný člen je jaksi... eh... na naší straně. Pravděpodobně je zakoupíte od překupníka, kterých máme několik a budou se střídat. Naši drogovou mafii máme založenou v symbióze, ba spíš ve spolupráci s policií a spoustou pěšáků, kteří snášejí část slávy, peněz, práce atd. Teď jste veškeré instrukce k fetování dostali. Berte ovšem v úvahu, že se prodává až od 2. září!
Powered by Himbajs!

P. S. na příští můj článek nespoléhejte, těžko říct, jestli ho stihnu nějaký napsat.

SPQR
Po delší době vás vítám u dalšího článku, zdraví vás potihcpd!
SPQR? Není to armáda ze starého Říma?
Abychom to zjistili musíme se podívat o pár dní zpět...
Zasedání u soudu:
Soudce: Pane M. Mi., máte vy a váš spolek něco proti obvinění policie a pana dr. Zkumavky?
M. Mi.: Ne se vším souhlasím a uznávám chybu sebe i svých členů. Dále jsem se rozhodl, že spolek zruším a rezignuji.
Soudce: Děkuji vám. Tak tedy tímto dle nového zákona, který jsem právě stanovil, zakazuji provoz spolku RN1M a tím ho i ruším. Soud končí, vykliďte prosím soudní síň.
Takže takto neslavně skončil spolek RN1M. Ovšem za 4 dny se mělo stát úplně něco jiného...
Denní Plesk:
„Dnes obdržel předseda parlamentu pan Ko. Rupce dopis od nově založeného spolku SPQR (převážně složený ze členů bývalého RN1M) a poskytl nám ho k menšímu přečtení. Zněl asi takto:
Milý pane Koloději Rupce!
Chceme podat stížnost na výrobce přípravků obsahujících brom a plutonium, které upravují a omezují či zvětšují přírodní pudy člověka a tím podle nás ničí organismus člověka. Navrhujeme uzákonit omezení výroby a zdražení těchto produktů. Předem vám děkuje SPQR!
P. S. Doufám, že vám našich 563 tisíc korun českých poslaných anonymním kurýrem k vám domů bude stač...

Více nám pan Ko. Rupce z dopisu neposkytl a zabouchl nám dveře svého bytu...“
O den později:
Denní Plesk:
„Parlament schválil nový Zákon o porušování svobody repiků. Tímto zákonem prakticky zruinoval dr. Zkumavku a prof. Zádrhela a navrátil na trh, ovšem jen v malých dávkách, tradiční Argin Max. Zákon totiž nařídil, že při výrobě přípravků s bromem hlavně, ale také s plutoniem, na výrobu musí dohlížet speciální tým a přimíchává do přípravku anestetikum, které roztok ředí tak, že z původního roztoku zbude asi 0,5% a zbytek je voda. Také cena musela být zvýšena na jednotných 50Kč/100ml, co si většina lidí nemůže dovolit...“
Tím ovšem SPQR ještě neskončilo! Mělo to být ještě horší...
Denní Plesk:
„Tento přípravek doporučujeme zvlášť osobám, které byly dříve závislé na bromu nebo plutoniu, ale pomůže i lidem, kteří ho použili i třeba pouze jednou. Normálním lidem, kteří brom a plutonium nikdy nepoužili přípravek nedoporučuji, může u nich vyvolat vedlejší účinky. Ovšem měli byste si někde brom či plutonium sehnat, abyste si mohli POlar vzít a užít si jeho znamenitost,“
tvrdí člen sdružení SPQR. Tento přípravek bude již brzy v prodeji a my vás budeme o všem informovat...
Současnost...
Některým už možná došlo, že název spolku SPQR opravdu není převzat od názvu starořímské legie, ale znamená SDRUŽENÍ PRO QALITNÍ REPIKÍ. Jak je evidentně zřejmé, spolek se dokonale dokázal pomstít dr. Zkumavkovi i prof. Zádrhelovi. Jaký dopad bude mít přípravek POlar, který ze čtyř % obsahuje radioaktivní polonium, na lidstvo se budeme snažit zjistit v budoucnosti. Mimochodem, účinky polonia objevil anonymní vědec na ostrově Radiace ležící v Indickém oceánu. Bohužel tento vědec krátce po návštěvě SPQR zmizel není známo kam, takže jsme s ním nemohli udělat interview. Náš expert na únosy, pan I. Diot tvrdí, že jeho zmizení má na svědomí Klub Potápěčů z Horní Dolní Jámy a ne SPQR. Ovšem realita může být jiná...zcela jiná...
Powered by potihcpd!

Searched by potihcpd!

Steve Leonard a vampýři 5
Gannen právě míhal po cestě a nevěděl, co si má myslet. Proč si ho pan O. Sudd zavolal? Včera pro něj před půlnocí poslal lidičku. Co bude se Stevem? To vše se mu honilo hlavou. Zatím se dostal skoro na určené místo. V dáli uslyšel nějaké hlasy. Prodral se houštinou a uviděl zříceninu domu a u něho pobíhala spousta lidí. Jak jen to slyšel... vypadalo to jako... jako Circo Monstruoso!
Vrátil se na cestu. Odmíhal ještě kilometr a najednou se zastavil. Uviděl před sebou tlustého muže ve žlutých holinkách a v ruce měl hodinky ve tvaru srdce. O. Sudd promluvil: „Ahoj Gannene! Jak se máš?“
„Jde to,“ odpověděl Gannen.
„Potřebuji ti něco říct, ale nejdřív se posadíme,“ ukázal na klády vedle cesty Osmond. Zavolal si nějakého lidičku. Ten tam položil dva polštáře a Gannen a O. Sudd si na ně sedli.

O. Sudd začal: „Jak jsem zjistil, objevili jste Pána Vampýrů, je to tak?“ Gannen přikývl a O. Sudd pokračoval: „Vybral jsem si tebe, protože si myslím, že jsi chytrý a statečný. Tvým úkolem bude chránit toho chlapce, Pána Vampýrů... jak se jmenuje... jo Steva před upíry. Za 4 měsíce začne válka mezi vámi vampýry a upíry. Záminkou bude vražda Murlougha Lartenem Hroozleyem a jeho učedníkem, nyní již upířím knížetem Darrenem Shanem...“

*

Steve se probudil na policejní stanici. Vedoucí policista si toho všiml a zeptal se ho: „Chlapče, jak se jmenuješ?“
„Steve Leonard,“ odpověděl Steve. Policista řekl ať počká, že ho najde v záznamech. Policista odešel. Steve využil této chvilky a rozhodl se, že uteče. Ale zatím nevěděl jak. Okna v místnosti žádná nebyla, dveře byly zamčené a v místnosti byla kamera. A co s ním vlastně chtějí udělat? Dát ho do sirotčince? A v místnosti navíc nebylo skoro nic, co by se dalo využít k útěku. Steve už začal vzdávat přemýšlení o útěku, když v tom si vzpomněl na to, že je polovampýr a že dokáže mnoho dalších věcí, a že má větší sílu.
Malý polovampýr se podíval vedle sebe a uviděl tam napajedlo s vodou, kam kamera už nedosahovala. Došel tam pod záminkou, že se chce napít a když už ho kamera neviděla, vyrval to napajedlo ze zdi, aby s ním mohl vyrazit dveře.
Doufal, že kamera neumí zachytit zvuky. Ale vodu asi ano. Protože se všude po místnosti rozstříkala.
„Sakra!“ řekl si Steve. Tohle teda nedomyslel.Co teď?
Najednou se do místnosti vřítil policista aby zjistil, co se stalo. Steve ale byl blízko u dveří a tak po policistovi skočil. Svalil ho na zem a když ještě utíkal pryč, propíchl mu nehtem tepnu a vzal mu obušek a pistoli. A tak běžel. Na chodbě stáli policisti, kteří si nejdřív Steva zmateně prohlíželi a pak se rozeběhli za ním.
Steve nevěděl, jestli je pistol nabitá, nebo ne. Dokonce ani nevěděl, jak se s ní zachází. Ve filmech viděl jenom, jak zmáčkli kohoutek, vždy když chtěli vystřelit. Udělal tedy to samé. A vyšlo to. Trefil jednoho policistu do nohy a ten se svalil na zem. Steve se zasmál, otočil se a začal utíkat. Před ním ale stál policista, který mu zahradil cestu k nějakým dveřím. Teď bylo na čase použít obušek. Steve si ho přehodil z jedné ruky do druhé a když byl skoro u policisty, majznul ho do hlavy. Policista se ale také bránil a když ho Steve bouchal do hlavy, vrazil mu obušek do břicha. Steve to nečekal a svalil se na policistu. Dal mu ránu přímo do žaludku.
Uslyšel za sebou, jak se z různých místností valí další a další policisti, aby zjistili, co se děje.
S vypětím všech sil co nejrychleji vstal, policista, který ještě ležel na zemi ho ale chytnul za nohu. Steve ani chvilku nepřemýšlel, vzal pistoli a trefil policistu přímo do hlavy. Rozběhl se ke dveřím. Ty ale byly zamčené. Nejdřív se je pokusil vyrazit, to ale nešlo. Tak opět použil pistoli, a jako když to dělají správní agenti, zámek rozstřelil. Dveře se otevřely, a za nimi bylo rušné město. Přímo náměstí.
Steve se co nejrychleji rozeběhl ven z města, kde jak doufal, na něj bude čekat Gannen. Čekal tam ale někdo úplně jiný.
Za 20 minut tam doběhl. Šel dovnitř a podíval se, jestli tam někdo není. Najednou ho ze tmy chytila něčí ruka a zacpala mu ústa rukou.
Upír promluvil: „Tak tady jsi ty šmejde!!!“ zašeptal mu do ucha nějaký Upír s dlouhými černými vlasy. „Sis myslel, že nám utečeš v rukou policistů?!“
Steve se začal bránit, kopat sebou a mlátit, jako to dělal u toho Upíra, co na něj vyskočil z křoví. Ale nebylo mu to nic platné. Upír měl mnohem větší sílu a omráčil ho.

*

„Za každou cenu musíš Steva ochránit! Pokud zemře, upíři vás vyvraždí. Pokud nezemře, vyvraždíte je vy. Zabít Steva budou moct Larten, Darren nebo Vandža. Budou mít čtyři šance Steva zabít.“ Z každým dalším slovem O. Sudda se Gannen děsil víc a víc. Začínal ho přímo nenávidět a chtěl už to mít za sebou, ale O. Sudd dále pokračoval klidným hlasem, jakoby se nic nedělo: „Nesnažte se někam schovat. Schůzky budou náhodné, takže je jedno kam půjdete. Ke čtyřem setkáním dojde tak jako tak!“
Osmond domluvil. Řekl, že to musí jít říct upírům, aby to bylo fér a po popřání příjemného zbytku dne odešel. Gannen rychle spěchal za Stevem a doufal, že se mu nestalo nic zlého jinak by Upíři vyhráli válku...

*

Mika právě míhal k hoře a na zádech měl Steva. To budou mít Upíři radost. Chytil jsem polovampýra. A když je ještě tak mladý, mohl by nám říct, kdo a kde je Pán Vampýrů a ještě nějaké další podrobnosti. To všechno se mu honilo hlavou, když zaběhl do hustého lesa pod horou. Už se skoro rozednívalo.
Mika měl pár chvil pocit, že ze na něj ze křoví dívají nějaké obří kulaté zelené oči. Přesně takové, jako má Harkat. Ale proč by ho Harkat sledoval? A navíc je přece v hoře. Ale přesto to vypadá jako kdyby-
Ze zamyšlení ho vytrhlo asi 15 lidičků, kteří se na něj z toho křoví vyřítili.
Co to dělají? Naskákali na něj a mlátili ho a kopali, dokud se nemohl hýbat, protože měl zlámané všechny kosti v těle. Miku pohodili v nedalekém lese do nějaké jámy, která, jak to tak vypadalo, byla medvědí.

Celou tuhle tragédii sledoval jeden vlk z povzdálí a rozběhl se směrem k hoře, aby to vzkázal Upírům. Cestou ale potkal O.Sudda, který na něj jen mrknul a vlk se svalil k zemi mrtvý.

*

Gannen našel Steva v jeskyni, jak tam spí. Byl rád, že se mu nic nestalo. V tom uslyšel směrem od města jak se sem řítí houf lidí a policistů. Vzal Steva na záda a utekl s ním. Unikli jen taktak, aby je policisté neviděli. Už se rozednívalo, když přišli do jeskyně, kde bylo asi 100 vampýrů. Byla to jeskyně, kde byla rakev odhalující Pána Vampýrů. Gannen tam vběhl a oznámil všem, že pro ně má velkou novinu. Bohužel jim to nemohl říct teď, protože už bylo skoro ráno. Slíbil, že jim to řekne hned jak se večer probudí. Kdyby jen tušil, že to nebude večer, tak jednoduché. Možná, že už se probudí naposledy...

To be continued!
All rights reserved! ©2009 by Cusatalon spol.

By potihcpd!

Searched by potihcpd - 14. 12. 2020!


Jiný Svět - 2. kapitola

Na nebi svítil rudý měsíc. Vypadal jako zbarvený od krve. Všude kolem něj se rozlévala rudá záře. Osvětloval temná zákoutí tohoto neúrodného kraje.
V polorozpadlém městečku zůstalo pár normálních lidí, kteří přežili útoky těch pekelných zvířat. Párkrát s těmi démony přišli i takoví „lidé“, kteří měli nachovou kůži a obrovskou sílu. Nedalo se před nimi schovat. Zvláštní ale bylo, že ty zrůdy přicházeli jenom v noci.

Pár lidí z města už spáchalo sebevraždu. S každým útokem umírali další a další lidé. Někteří občané města se vytratili beze stopy. Někdo je prý ale viděl, jak odcházejí z města a když se zeptal, co se děje, odpověděli mu: „Odcházíme na lepší místo.“
Byly to zlé časy. Asi 4 miliardy lidí byly vyvražděny. Další dvě miliardy se někde schovávaly. Každý, kdo se démonům postavil do cesty, zemřel. Za ten týden, co na ně démoni útočili zemřelo pouze jedno z těch zvířat. A to tak, že na něj spadl nějaký sloup.

Ale co bylo nejhorší, ti démoni dokázali přemýšlet jako lidi. Došlo jim, že střelné zbraně by jim mohly hodně ublížit. Proto zablokovali nebo zničili všechny policejní stanice. Pár lidí střelné zbraně mělo, ale o většinu se lidi porvali a vyvraždili se navzájem. Náboje taky pořád ubývaly. Jenom pár lidí se zbraněmi umělo zacházet. Někteří lidé se vyvraždili navzájem kvůli potravě, zbraním, místě na schování nebo prostě jenom tak ze záchvatu šílenství.
Nikdo neví, jak s nimi bojovat. Někdo proti nim bojuje i normálním starověkým mečem. Někdo používá dokonce i luk a šípy, ale tvrdou kůži démonů nikdo neprorazí. Město bylo malé a stálo na kraji státu. Bylo téměř na hranicích. Do každého města byla povolána policie. Do jejich města ale nikdo nedorazil. Museli se o sebe postarat sami. Je to jenom na nich, ubránit jejich město.

*

John Mitchell stál za sloupem a strachy nemohl ani dýchat. V ruce držel pistoli s jedním nábojem. Jeho dům se zbraněmi stál přímo přes ulici. V cestě mu ale stála jedna překážka.
Přímo uprostřed jeho domu a ním stál ten obří démon a žral tam nějakou mrtvolu.

John si šel zrovna najít nějaké jídlo a když se vracel domů, uviděl přímo před sebou toho démona. Rychle skočil za první věc, kterou uviděl. Všiml si, že se ta zrůda podívala směrem k němu, ale zatím zřejmě nepojala žádné podezření.

Stál za sloupem a snažil se potlačit kýchnutí. Zacpal si nos a modlil se k Bohu, aby se mu nic nestalo. Pistolí by se do něj za tu chvíli netrefil. A navíc měl jenom jeden pokus, protože měl sebou jen dva zásobníky, které už vypotřeboval na jelena, aby si sehnal potravu. Jelena upustil, když skákal za sloup. Takže mu už zbýval jen jeden náboj. Všude kolem se rozléhalo mlaskání a hltání, jak démon hltal tu mrtvolu. Nevěděl, co má dělat. Dveře, kam by se mohl schovat, nablízku žádné nebyly. Kdyby se snažil utíkat, démon by po něm skočil raz dva a i kdyby uhnul před jeho skokem, neutekl by před ním. Horečně přemýšlel. Po tváři mu stékal slaný a horký pot. Jeho oči kmitaly všude kolem a hledaly něco, co by jejich majiteli pomohlo.

Najednou mlaskání přestalo. Všude se najednou ozvalo mrtvolné ticho. John přemýšlel, co se asi stalo. Všude byla tma jako v pytli. Jediné světlo, které osvětlovalo okolí a dávalo lidem alespoň trošku naděje, byl měsíc.
Mitchell se odvážil trošičku pohnout hlavou, aby zjistil, jestli je tam pořád stín démona.
Podíval se dolů na zem tam, kde byl ještě před chvilkou stín té zrůdy. Teď tam ale nebylo nic.
John si ulehčením oddychl a otřel si rukou pot z čela. Než ale stihl dát ruku dolů, ucítil na temeni horký, těžký a smrdutý dech, páchnoucí od krve. John vytřeštil oči a neodvážil se otočit. Když už ale sebral odvahu, něco ho chytlo zezadu za krk a praštilo s ním o sloup. Pak nic, jen tma a hrozivé, mrtvé ticho.

To be continued!
All rights reserved! ©2009 by Cusatalon spol.

By Mrs Mann - 8. 12. 2020!


Fakta - Bulvár 51

Poprvé po 3/4 roce rozšířeného stříhání se konala konference
23. riina 1 / 15. září 2009
Ave! Z loňska mě znáte jako redaktora zabývajícího se historií a politickou scénou ve třídě. Již loni zde byly publikovány články o stříhání, ale ne ode mě. Tohle je tedy můj první článek na toto téma. Předpokládá, že jste předchozí články četli, úvodní připomenutí bude proto jen velmi krátké.
205 - Obtížně se mi zde píše tohle číslo, byl jsem zvyklý na 104... K věci: dneska se konala vůbec první oficiální stříhací konference. V minulosti měla spousta jednání podobný charakter, ale nebyla nazvána konferencí a scházely jim některé prvky té dnešní. Je tedy pozoruhodné, že se první konference koná po tak dlouhé době stříhání...


Po jak dlouhé době?
Klasické stříhání (Kámen, Nůžky, Papír) se rozmohlo na začátku druhého pololetí v Sekundě, snad v souvislosti s měsíční nudou aktivní anarchie v únoru a březnu 2008. Po úpadku se znovu prosadilo na konci Sekundy v Žihli a po ní. Když se na začátku Tercie začaly zavádět, nyní už tradiční, „kroužky“ (hloučky kluků) ve vestibulu stanice Náměstí Míru, brzy stříhání ovládlo hlavní část jejich náplně.

Vývoj jednotlivých znaků zde rozhodně popisovat nebudu, tohle rozšířené stříhání začalo v únoru 2009, je pořád velmi populární a momentálně hráči nabízí 16 znaků s velmi komplikovanými pravidly.

Předchozí události
J. Š. se loni už dvakrát pokoušel sestavit tabulku vítězství, remíz a proher v duelech (či ve třech až čtyřech v případě soustav pán + upgrade), ale nepodařilo se mu to. Nyní (19. riina) se o to pokusil potřetí a dotáhl to až do konce. V tomto seznamu se však octlo několik chyb, které bylo třeba poupravit.

První byl vztah Lukáška ke hmyzu. Zde hmyz zahrnuje pouze plnohodnotné znaky, třetinu standardní „devítky“, vedle základních znaků a lidí. V Tercii Lukášek jeden hmyz porazil, se druhým remizoval a se třetím prohrál. Jeho vztah ke Komárovi (do té doby neutrální) byl změněn zavedením Pravítka, které mu jako jeho upgrade pomůže komára zabít a proto, pro dosažení větší efektivity tohoto vylepšení byl Lukášek oslaben a ve prospěch Komára ztratil neutralitu. Tohle zůstalo i v nynější tabulce. Avšak jeho vztahy k dalším dvěma hmyzům byly prohozeny.

Původně porážel Chrobáka a remizoval s Pavoukem. Základní pravidlo o Lukáškovi sice říká, že poráží jen lidi, ale vzhledem k povaze Chrobáka, který měl být nejslabší bylo dáno, že porazí i Chrobáka. Naopak neměl důvod porážet Pavouka, který vyhrál jen nad Norou a Kamenem. Vzájemně se nenapadali a tak mezi nimi vznikla přirozená neutralita. Teď však bylo určeno, že Lukášek Pavouka porazí, kvůli tomu, že Pavouk je jeden ze tří odhadovaných dominantních znaků a remizuje se slabým Chrobákem (který je zároveň nejsilnější ve hře díky své spolupráci s upgrady, která mu zajistí bezpodmínečný postup). Tohle bylo záhy zpochybněno a zařazeno na seznam k projednání na dnešní konferenci.

Druhým problém představoval Mrtvý pavouk. Ten je jako takový dosud zpochybňován, přesto je to již znak se vcelku nesporným postavením. Otázkou byla, spíše než jeho existence, jeho plná hodnota a vztahy k některým znakům. Mrtvý pavouk byl vytvořen jako slabý counter na Pavouka s tím, že ho vše ostatní porazí, protože má být nejslabší. Ale nejslabší již měli být Chrobák i Komár a oba porazí více než jeden znak.

Původně měl být Mrtvý pavouk plnohodnotným znakem, tzn. měl porážet upgrady. Kvůli tomu, že byl vymyšlen jako protiklad k Pavoukovi, určilo se, že porazí Kačince, který je znám jako „deratizátor“ (navzdory tomu, že deratizátoři ničí hlodavce a nikoliv hmyz, s tím však autoři tohoto přídomku nebyli obeznámeni...) a tedy porazí Pavouka. Také se určilo, se Mrtvý pavouk vyhraje nad Pérem, které poráží pouze všechno živé a mezi to Mrtvého pavouka rozhodně zařadit nemůžeme. Problém byl v tom, že tohle bylo velmi silné a určitě to neodpovídalo představě autora M. Mi. o velmi slabém znaku.

Nejzásadnější však byl třetí problém. Začal soubojem Pravítka proti soustavě Komár + Strom. Postavili se proti sobě V. Ch. s J. Ko., kteří říkali, že Strom přispěje svojí neutralitou s Pravítkem k remíze celého souboje a J. Fa., který prosazoval vítězství Pravítka s argumentem, že upgradová neutralita je pouze mezi upgrady a nemůže se vztáhnout na celou Soustavu. Podle něho, pokud by se na ni přenášela, musela by se přenést i v případě souboje Trakaře proti soustavě Chrobák + Hovnivá kulička, kde také stojí upgrade proti upgradu s pánem. V tomto případě bylo podle všech jasné, že vyhraje Trakař. Tento problém se ještě mnohem více rozrostl a definitivně stále vyřešen není.

Dnešní konference
Konference, která se začala hned ráno, před první vyučovací hodinou se dělila na 4 části v závislosti na přestávkách. Konala se tedy před začátkem vyučování, první přestávku, velkou přestávku a během přestávky na čtvrtou vyučovací hodinu.

Začalo se hned třetím problémem (první část zahájil J. Š.), který byl díky tomu, že zmínění tři napsali předchozí večer i pár dnů předtím nevídané množství textu na stránkách http://strihani.freepage.cz velmi naléhavý. V první fázi se ukázala skutečnost, že s J. Fa. je jen J. Fi. a ostatní byli proti nim. Po tomto zjištění již byl výsledek sporu jasný, přesto však byl ve druhé části (zahajoval M. Mi. jako vítěz stříhání) odložen na později. Jako další bod se nadhodil problém s Mrtvým pavoukem, ale ten byl přeskočen a první se vyřešil postoj Lukáška ke hmyzu, podle pravidel z Tercie, tedy, že s Pavoukem remizuje a Chrobáka porazí.

Druhý problém byl poté také vyřešen - Mrtvý pavouk prohraje s Kačincem i s upgrady, což ho řadí mezi neplnohodnotné znaky. Ohledně Kačince převážil příběh, že když Kačinec zabije Pavouka, tak ho nemůže zabít Mrtvý pavouk, protože právě smrt Pavouka mu tím zaručí výhru. Také to bylo pozměněno kvůli tomu, že byl Kačinec až příliš slabý.

Poté se jednání vrátilo zpátky k hlavnímu bodu, kdy J. Fa. argumentoval tím, že pokud by se neutralita přenášela na celou Soustavu, musela by Hovnivá kulička se svým pánem Chrobákem remizovat s Trakařem. Na vyvrácení tohoto se několik lidí přiklonilo k názoru, že Hovnivá kulička není upgrade. To však vyvolalo spor mezi samotnými obhájci přenosu neutrality ze Stromu na soustavu Komár + Strom, a proto ustoupili s tím, že se Hovnivá kulička sice mezi upgrady řadí, ale přestává jím být v soustavě s Chrobákem, neboť představuje šest nových Chrobáků, zatímco soustava Komár + Strom je zcela nový prvek, a sedm Chrobáků přece s Trakařem prohraje.

Protiútokem ze strany J. Fa. byl případ, kdy by měla Hovnivá kulička eliminovat Telefon. (Ve hře kdyby byly dány: Trakař, Chrobák, Hovnivá kulička, Telefon, Nora, Komár - ten je nutný proto, aby měla Nora soupeře v případě prohry Telefonu, protože se vytvoří trojúhelník Nora x Komár x Chrobák + Hovnivá klulička a ještě Trakař mimo něho) Možnost porážky Telefonu i za přítomnosti Nory mají upgrady kromě Trakaře, tedy Hovnivá kulička, Pravítko a Strom. Nastává ale bezvýchodná situace, protože, kdyby Hovnivá kulička přestala být v soustavě s Chrobákem upgradem, ztratila by schopnost porazit Telefon i za přítomnosti Nory, pokud by však upgradem zůstala, musela by podle pravidla o předávání neutrality aplikovaného v souboji Pravítka proti soustavě Komár + Strom předat neutralitu na celou soustavu, tedy i na Chrobáku a remizovaly by s Trakařem. Tento problém již konference nevyřešila...

Jednání ve vestibulu
Ve vestibulu se na stranu J. Fa. přidal i T. N., ale jen pro vyrovnání počtu. Proti de facto pořád samotnému J. Fa. stáli už jen P. Š. a V. Ch. ostatní už museli odejít dřív. V. Ch. s P. Š. přišli s teorií, že situace, kterou J. Fa. použil ve svém protiútoku je nereálná, protože pokud by už Hovnivá kulička vyřadila Telefon, muselo by se hrát znovu bez Telefonu a Trakaři by nemusela věnovat pozornost. Tedy pokud by byl ve hře Telefon, upgradem by zůstala, aby ho vyřadila, jinak by jím být přestala, aby nemohla předat neutralitu soustavě s Chrobákem a ta pak s Trakařem prohrála. Zde J. Fa. protestoval, že kromě vyřazení Telefonu mohou ve hře proběhnout i všechny ostatní akce, tedy by Hovnivá kulička musela čelit Telefonu a tedy i předat neutralitu zároveň.

Vzhledem k aktuálním informacím, zatím není zřejmé, zda mají k této problematice ostatní jasně jednotný postoj, ale očekává se, že ne. Pokud by se potvrdilo, že je možné aby kulička čelila Telefonu i měla příležitost jako upgrade předat soustavě svoji neutralitu s Trakařem, asi už nebude jiná možnost, než v celé věci udělat „výjimku“, která by zajistila, že Hovnivá kulička neutralitu nepředá a zároveň zůstane upgradem a zničí Telefon nebo dát za pravdu menšině, zastávající obecné nepředávání neutrality z upgradu na soustavu.

Sledujte situaci i zítra, sice problém není nijak významný, neboť daná situace nastane obtížně, ale je velmi těžce řešitelný.

Firefox!

Searched by potihcpd - 7. 12. 2020!


Jiný Svět - 1. kapitola

Tento příběh se odehrává po smrti Lartena H. Je to, neřekl bych volné, ale celkem přímé pokračování příběhů Lartena H., ale bez něho, po jeho smrti, proto by bylo divné, kdyby se příběhy i nadále jmenovaly Larten H. Naše 4-ka se ocitne na místě, které je pro ně neskutečné a nepochopitelné. Jsou zde fantastické bytosti, které válčí s původními obyvateli, přičemž i nadále probíhá válka mezi vampýry a upíry. Dál už nebudu pokračovat, abych vám to neprozradil...

Seba ležel schovaný v síni Chledona Lurta (jídelně) pod stolem. V ruce držel dlouhý meč a za pasem další menší nože, kudly a dva menší meče. Tvář měl celou zpocenou a uslzené oči. Co se to sakra dělo? Všichni, jakoby se pomátli. Asi dvě čtvrtiny hory jsou vyvražděné. Další čtvrtina utekla z hory, i když byl venku slunečný den. Pár se jich vrátilo a tvrdilo, že to venku je strašné. Než ale stihl říct něco dopodrobna, oni ho zabili. Pobíhali všude. Nikdy by si nepomyslel, že jich je tolik. A že mají takovou sílu.

Nikdy neviděl zbraně, kterými bojují. Nikdo neměl šanci proti takové přesile. Používali něco jako dlouhé hole, které se držely uprostřed a na každém konci byla koule s ostrými bodci. Něco jako oboustranný palcát. Takovou těžkou zbraň by člověk ani náhodou neudržel.

*

Proč to vlastně dělali? Doteď spolu žili v míru a pokoji. Navzájem si pomáhali. Až teď se najednou takhle zbláznili. Jeden chvíli zamyšlené stál na místě a pak něco zasyčel na celou horu. Bylo to slyšet v každém koutě. Syčení trvalo asi 5 minut. Všichni to se zaujetím pozorovali. Když dosyčel, všichni se najednou rozeběhli pro zbraně do síně smrti. Všichni Upíři se nahrnuli k Síni smrti, aby to viděli. Když se otevřely dveře a oni se vyvalili ven, Upíři se rozprchli zděšením do všech stran.

Doteď to nemohl pochopit. Na něj zaútočili taky, i když byl nejstarší Upír v hoře. Pár jich zabili, ale Upíří měli mnohem větší ztráty. Všude po chodbách leželi mrtví Upíři. Někdo měl rozbitou lebku, někdo ostny v hlavě. V ostnech byl možná vpuštěný jed.
Občas se mu před očima mihly nohy někoho z nich. Byli všude po celé hoře. Hledali ty Upíry, co přežili.

*

Došel k názoru, že tohle není zrovna nejlepší skrýš. Ale po hoře se toulat a hledat skrýš nemohl, protože oni byli všude. Po celé hoře. Skrýš si musel rozmyslet hned. Potom se pomalu proplížit kolem nich, aby si ho nevšimli. A pokud půjde do nejhoršího, bude muset vytáhnout zbraň. Ale na to snad nedojde. Ale co když...

Za zátylek ho chytily bílé, silné ruce a vytáhli ho zpod stolu. Vyrvaly mu chuchvalec vlasů a začaly ho soukat ven. Vytáhli ho zpod stolu a postavili před sebe. Kolem něj jich bylo asi 5. Každý měl v ruce ten jejich oboustranný palcát. V očích měli nenávistný výraz. každý měl ruce od krve a oblečení naprosto rudé. Jejich mrtvolný výraz jim ale zůstal.
„KAŠKÁÁÁÁŠŠŠŠ“ zasyčel jeden z nich, ten co stál uprostřed. Potom se napřáhl, bouchl a pak jen černo-černá tma.

*

Darren se probudil, protože na něj stékal pramínek krve ze skály, pod kterou ležel. Vandža už seděl opřený zády o skálu. Bosou a zrudlou nohou dloubal do ohně, který zapálili. Zjistili, že trní, které se válí mezi skalami dobře hoří. Oheň rozdělali pomocí dvou ulomených kusů skály. Občas jim nad hlavou prolétli Démoni.

Už tam tábořili asi tři dny. Vandža s Darrenem pořád nemluvil. Harkat se je snažil všelijak spřátelit. Jakýmkoli způsobem. Dokonce jednou navrhl, aby se hrálo na babu, načež mu Vandža odpověděl: „Víš co mi můžeš?“ a pokračoval dál ve své práci, což bylo nečinné rytí různých obrázků ostrým kamínkem do skal.
Arra pořád truchlila nad ztrátou Lartena a proklínala všechny Vampýry na světě. Každou půl hodinu se rozplakala žalem. Harkat s Darrenem ji utěšovali. Vandža ji jenom jednou poplácal po rameni, ale jinak nic. Jediný, kdo se snažil udržovat konverzaci byl Harkat. Pořád si s někým povídal. Hlavně se snažil pořád spřátelit Darrena s Vandžou.

*

Darrena už to ticho jednou tak mučilo, že nesmyslně navrhl (i když věděl, že to nevyjde), aby zašli do Upíří hory.
Na to mu Vandža ale překvapivě odpověděl: „Dobře. Stejně tohle táboření nemá cenu. Nic tím nezískáme. Akorát se hádáme a truchlíme nad Lartenem. Chtěl bych se vám všem omluvit za to, jak nesmyslně jsem se choval. Kníže by se takhle neměl chovat. Měla si pravdu Arro, teď musíme držet spolu. Pokud budeme rozhádaní, mohlo by nás to ovlivnit v boji. Omlouvám se vám všem, hlavně tobě Darrene, je mi to líto. Ale chci, abychom šli do Upíří hory,“ dokončil Vandža svou řeč.
„Dobře. Taky se ti omlouvám. Chovali jsme se jako hlupáci. Je mi to líto,“ taky řekl Darren, došel až k Vandžovi a napřáhl ruku.
Vandža se usmál a taky Darrena chytl za ruku a potřásl mu jí.

„Tak bychom mohli vyrazit, ne?“ navrhl Harkat a nandal si kápi a bílou masku přes nos.
Arra pořád seděla na zemi a obličej měla ve dlaních. Jenom smutně přikývla a vstala.
Darren došel k ní a dal jí ruku kolem ramen. Arra se na něj usmála a pak společně vyrazili na dlouhou, strastiplnou a smrtící cestu k Upíří hoře, ze které už dávno nebylo to místo odpočinku.

To be continued!
All rights reserved! ©2009 by Cusatalon spol.

By Mrs Mann - 1. 12. 2020!
návštěvníků stránky
celkem299 894
tento týden1 472
dnes185