Svet-Stranek.cz
Jsme rádi, že jsme Vámi navštěvováni!
TV - Nora

Únorové reportáže (unorove reportase):Jsme rádi, že jsme Vámi navštěvováni!

Únorové reportáže (unorove reportase)

V těchto třech podrubrikách rubriky "Starší" můžete zpětně nalézt starší články z právě probíhajícího a i dvou předchozích měsíců!

Pro vaše lepší vyhledávání v historii článků:
-> články jsou řazeny chronologicky od nejnovějšího k nejstaršímu
-> navštivte i náš archiv http://cusatalon-archiv.wgz.cz
-> v našem archivu můžete snadno nalézt všechny články od počátku věků

Objevujte i retrospektivně!
TV - Nora spol. ©2017


v tekto trek potruprikak rupriki "starsi" musete spetne nalest starsi tslanki s prave propi'aiitsi'o a i tvou pretkosik mesitsu!

pro vase lepsi vi'letavani v 'istorii tslanku:
-> tslanki isou raseni kronolokitski ot neinoveisi'o k neistarsimu
-> navstivte i nas arkiv http://cusatalon-archiv.wgz.cz
-> v nasem arkivu musete snatno nalest vsekni tslanki ot potsatku veku

opievuite i retrospektivne!
tv - nora spol. ©2017

Jiný Svět - 12. kapitola

Shancus zaběhl za kamennou zatáčku a zastavil se. V ruce třímal malou lesknoucí se dýku a v jeho očích jakoby plápolaly malé plamínky. Dýku sevřel pevněji. Před ním stáli tři Strážci Krve. A všichni tři měli v ruce své obrovské zbraně, které by měl i Upír problém unést. Každý z nich měřil něco přes dva metry. Stáli k němu otočeni zády, jakoby před něčím couvali a své zbraně drželi v obranné pozici. Přesně podle plánu, pomyslel si Shancus v duchu. Teď už stál asi jen metr od Strážců Krve. Ani jeden z nich si malého Shancuse, který stál za nimi nevšiml. Proti Shancusovi vypadali tihle tři jako obři. Shancus pomalu vyčkával, až se přiblíží ti tři zabijáci. Už se ho skoro dotýkali, když se najednou jeden rozeběhl dopředu s podivným syčícím jekotem. Za chvilku zepředu vystříkla krev a přímo před Shancuse spadla useknutá hlava jednoho ze Strážců.
No teda, napadlo Shancuse a usmál se. I když mu bylo trošku na zvracení když viděl hlavu, jak se válí jen tak na zemi v kaluži krve.Malé hádě už ani chvilku neváhalo, sevřelo dýku a bodlo jednoho ze Strážců přesně do míst, kde očekávalo, že má Strážce páteř. Ten najednou jakoby zakrněl a bodáky mu vypadly z ruky. Jeho tělo vypadalo, jak když dostane křeč. Najednou Strážce spadl na zem mrtvý. Shancusův první bod dýkou a hned takhle úspěšný. Poslední ze Strážců si ale Shancuse všiml v průběhu toho, když se otáčel. Shancus se na něj jen bezmocně podíval. Strážce ani chvilku neváhal, upustil svou obrovskou zbraň a vytáhl malou dýku. To všechno udělal během pár setin tak, že to Shancus skoro nestačil zaregistrovat. A než se nadál, Strážce stál za jeho zády a tiskl mu svou dýku ke krku. Shancus cítil, jak mu po krku stéká jeho krev od ranky, kterou mu způsobila dýka, jež má právě na krku.
Přímo před Shancusem a před Strážcem stál Pan Topol společně s Gavnerem a Kurdou. Kurda když uviděl, co se děje, tak se zděsil a v očích se mu objevil pravý nefalšovaný strach. „PUSŤ HO!!“ zařval Gavner na Strážce a postoupil o krok blíž ke Strážci. Strážce trochu poodstoupil a přitiskl k sobě Shancuse ještě pevněji. „HI KAŠKÁÁŠŠŠ KI!!!“ zaječel Strážce a ukázal na Shancuse. „Říká, že jestli něco uděláme tak ho zabije,“ řekl Pan Topol naprosto klidným hlasem. „Jak to víte?“ zeptal se Gavner s údivem. „Rozumím jim. Vyrůstal jsem mezi nimi,“ odpověděl Pan Topol a pokračoval: „Myslím, že bychom měli udělat to, co chce. Nebo ho doopravdy zabije.“

*

„CO TAM JE?“ zařval dolů Darren v průběhu toho, co sbíhal dolů po velmi vratkých schodech a za ním Arra a Harkat. „Uvidíte,“ řekl potichu a zamyšleně Vandža. Darren se po chvilce zastavil vedle něj. Nic ale neviděl. Za chvilku k nim dorazila i Arra s Harkatem.
„Co jsi viděl?“ zeptal se Darren a rozhlížel se. Použil všechny své Upíří smysly, ale nic neviděl. „Podívej se támhle,“ řekl opět tichým hlasem Vandža a ukázal kamsi do tmy.
Darren zaostřil svůj zrak na místo, kam Vandža ukazoval. Musel hodně namáhat zrak, ale nakonec to přece jen uviděl. Arra to zřejmě spatřila o něco dřív, protože se hlasitě zajíkla.
Asi deset metrů před nimi se tyčila obrovská mosazná brána. A to, co Arra viděla pobíhat dole byli ockové a démoni, kteří létali kolem ní a zřejmě ji hlídali. „Máme problém,“ řekl Harkat a díval se na ně. A jakmile promluvil, jeden z démonů se na ně otočil a zaječel. V tu ránu se na ně otočili všichni démoni a ockové a rozlétli se směrem k nim.
„Máme VELKÝ problém,“ dodal Harkat.

To be continued!
All rights reserved! ©2010 by Cusatalon spol.

By Mrs Mann - 23. 2. 2021!


Fakta - Bulvár 61

Larten Hroozley - 3. část

Na lavičce seděla stará babička a četla si noviny. Takhle to dělala vždycky. Každý večer si sem sedla a četla denní tisk.Dnes se ale stalo něco zvláštního. Měla dojem, jako by ji celou dobu někdo sledoval. A to už i dnes odpoledne se stalo něco divného.
Šla normálně po ulici jako vždy, když v tom uslyšela zběsilé dýchání a kolem ní se prořítil asi 20-letý hoch. Ale nevypadal normálně. Měl dlouhé šedivé vlasy, i když byl mladý a tvář měl jakoby tmavší než normální lidé. Ale ne, jako černoši, ale takovou nachovou. A když se kolem ní prořítil, z úst mu kapala krev a ta kápla babičce na kabát. Pokoušela se ji setřít kapesníkem, ale nepovedlo se jí to úplně. A tak teď seděla na lavičce s pocitem, že jí někdo sleduje.
Najednou se v křoví za lavičkou něco pohnulo. Sice to neviděla, ale slyšela to. Jakoby tam něco chrastilo. Potom sebrala všechnu odvahu, co měla, a ohlédla se za sebe. Na první pohled si všimla, jak se tam mihlo něco oranžového. To musí být veverka, Pomyslela si a zasmála se svojí pošetilosti, protože si myslela, že je to ten vrah co řádí ve městě a saje jim krev. Ale sotva to domyslela, z křoví za ní něco vyskočila a spadlo to přímo na ni. Ve vzduchu se ještě stihla přetočit a spadla na záda. Když dopadla, skokem vedle ní dopadl nějaký muž s obrovskou jizvou na levé tváři a s oranžovým ježkem. Ten najednou vykulil oči.
„Pardon, omlouvám se, to je omyl,“ řekl rychle a najednou zmizel.
„No toto....“ pomyslela si babička a šla domů.

*

Jak se mi to mohlo stát? Myslel si Larten a míhal pryč z města. Byla z ní cítit vampýří krev a měla dlouhé šedivé vlasy. Na první pohled to vypadalo, jako když je to Leonard.
Doběhl do vzdálené jeskyně za lesem a rozhodl se, že tam přenocuje.

Ráno ho probudil ostrý pach vampýři krve, který šel odněkud před jeskyní.
Vytáhl si své dva vrhací nože z opasku a svůj dlouhý meč. Pevněji sevřel jeden vrhač a pomalu přicházel podél zdi k ústí jeskyně. Zvenku slyšel nějaké hlasy. Podle odhadu tam budou asi 3 Vampýři. Upír došel až k ústí jeskyně a pomalu nahlédl ven.
K jeskyni šli zleva tři vampýři a každý za pasem jeden meč. Vypadalo to, že o upírovi, který stojí hned za rohem nevědí. Larten zkusil telepaticky, jestli není náhodou nějaká hlídka generálů nablízku. Nikdo tam ale nebyl.
Je to na mě, pomyslel si Upír, vyběhl zpoza rohu a vrhl před sebe první z nožů.

To be continued!
All rights reserved! ©2009 by Cusatalon spol.

By Slečna Mannová!

Tlach 15
Rozjímání nad bytím je už od počátku vzniku civilizace velkou neřešitelnou otázkou člověka, kterou řešit je problémem celosvětové úrovně. Proč tu vlastně jsme? Zdá se to být snadné, ale je to tak skutečně? Upozorňuji, že následný text může být pro někoho tragický...

Tak dokážeš mi říct nějaký rozumný důvod proč zrovna ty, ano ty obýváš tuto planetu? Za jakým účelem žiješ? No třeba proto, abych se stal lékařem, abych léčil nemocné a zraněné lidi. Dovol, ale tohle je k smíchu! Vždyť stejně jednou umřou? Počkej, také to můžu udělat pro uspokojení sebe a naplnění mých cílů! Pcl a ty jako neumřeš? S tímhle na mě nechoď...naplnění cílů, hm, a k čemu ti to potom bude, stejně to ztratíš. Došli ti argumenty, co?! Víš proč, protože je to smutné, ale bytí je vlastně na nic.
Nemusíš být, abys postoupil dál. Pamatovat si to nebudeš, zážitek z toho mít nebudeš, všichni umřou a proč se namáhat? Já mám ale život rád...mě to baví, můžu si dělat, co chci a i kdybych si to nepamatoval, tak v podvědomí budu mít napsáno, že jsem byl šťastný a že jsem to prožil správně! A co tam budeš mít ty? Spáchal sebevraždu, protože nedokázal žít? Vykašlal se na to! Hele, neštvi mě! Já mám pravdu vždy. To, že umřu mě naplní, pak až můžu být šťastný a užívat si...proč teď zbytečně? To, co si nepamatuješ prostě nemáš! A vůbec ta první otázka, co jsem ti položil byla jen řečnická! Co se motáš do mých úvah? Teď sis teda pěkně zavařil! Hej, co děláš, nevrážej do mě nebo spadnu a já nechci! Spadni si sám jestli chceš, ale nech mě být! Máš smůlu! Teď už je pozdě, sám se nezabiji, když jsem zjistil, že máš pravdu!!! Neměl jsi mi to vymluvit, teď půjdeš se mnou! Ne, nech mě prosím žít už skoro padám! A je to tady...(PRÁSK!) padámééé! Ty hajzle, nééé...

Bylo ráno jednoho mlhavého podzimního dne. Šel jsem po ulici na tramvaj. Nyní jsem musel jít přes opadaný sad. I v tomto špatném počasí zde bylo krásně. Přemýšlel jsem nad tím, jak je krásné žít a být tu na Zemi. Došel jsem k závěru, že žít je krásné, ale pro někoho to může být i těžké... Už vidím tramvaj v zatáčce. Přidám do kroku, na zastávku už je to ale jen pár metrů. Když tu najednou: „křup!“ Na zem přistála dvě jablka. Jedno se rozplesklo a druhé spadlo do trávy. Ve své rozveselené náladě z bytí jsem ho sebral. Bylo takové ponuré, jako kdyby nemělo rádo svět! Jako kdyby se chtělo úmyslně zabít? Nad čím asi ta jablka přemýšlela. Co to melu, jak mohla jablka přemýšlet? Sakra! Rozbíhám se, tramvaj už stojí na zastávce. Dobíhám, ale dveře jsou již zavřené! Svět je nespravedlivý a nefér! Rozmýšlím se, co s jablkem. Rozhodnu se! Ke mně byla vykonána nespravedlnost, ale já nechám tohle šikovné a určitě spravedlivé jablko žít a nesním jej. Ano to rozpláclé si to určitě zasloužilo, jinak by přežilo...nebo se snad mýlím?

Tlach 15 - by potihcpd!

Searched by potihcpd - 22. 2. 2021!


Jiný Svět - 11. kapitola

Malá zelená postava pomalu otevřela zrezlé, dřevěné dveře a vykoukla ven na chodbu, jestli v ní někdo nestojí. Její oči kmitaly všude po podlouhlé chodbě a hledaly známky života. Nikde nic. Pomalu vylezla ven a potichoučku za sebou zavřela dveře. Znovu se pro jistotu rozhlédla po chodbě a když se ujistila, že nikde nikdo není, rozeběhla se tím směrem, kde bylo slyšet hučení vody.
Po pěti minutách běhu se postava zastavila a ohnula se v boku. Chytila se za břicho a lapala po dechu. Nazelenalý pot jí stékal po dlouhých tmavě zelených vlasech a poté kapal na zem, kde udělal malou louži. Kapání potu ale přehlušilo hučení padající vody, které bylo čím dál blíž a blíž. Na chodbě před ní se ozvaly tiché kroky, ale hadí smysly opět zapůsobily a postava je uslyšela. Rychle se rozhlížela, kam by se schovala, ale nikde vhodný úkryt nenašla. Kvapně přemýšlela, co udělá. Asi pět metrů před postavou byla zatáčka, ve které se už rýsovaly stíny asi dvou postav, které držely v ruce dlouhou tyč, na které na obou koncích byly koule, které měly v průměru asi 10 centimetrů a na nich byly bodce napuštěné jedem - smrtelné zbraně. Stíny se svými majiteli se blížily čím dál víc. Nazelenalá postava přemýšlela, co udělá. Náhle si na něco vzpomněla. U pasu se postavě leskla malá, ale přece ostrá dýka, kterou malá postava před chvilkou získala od jejího pravého majitele - Pana Topola. Postava pomalu a potichu sáhla k pasu a vytáhla dýky z malé kožené pochvy, která k dýce patřila. Shancus pomalu ale silně sevřel svou dýku a vytáhl jí z pochvy. Pak se naposledy rozmyslel, usmál se a rozeběhl se do zatáčky před sebou.

*

„Tak co?“ zařval Darren směrem dolů do tmy a opíral se o vratké dřevěné zábradlí, které bylo jedinou ochranou před pádem ze schodů do tmavé hloubky. „Myslím že tu nic není, ale nevím to jistě. Chtělo by to oheň. Nemáte něco, co by se dalo zapálit?“ zavolal Vandža nahoru na své pozorovatele a pevněji sevřel svůj kovový šuriken. „Myslím že ne!“ oplatil mu řev Shan a podíval se na Arru a Harkata, kteří stáli za ním a začali si prohledávat všechny kapsy svých oděvů. „Počkat...možná něco mám,“ řekl Harkat. "Darrene, podej mi, prosím tě, svojí dýku," dořekl Harkat a natáhl ruku k Darrenovi, který teď stál zády k zábradlí. „Na co?“ řekl mu Darren a podával mu svou kovovou dýku, která byla špinavá od zaschlé krve. Harkat aniž by odpověděl si odřízl kousek svého hábitu. Poté přešel k zábradlí a skrčil se, aby mohl odříznout kousek z něj. „To radši ne. Můžeme spadnout i s těmi schody,“ řekla mu Arra a přešla blíže k němu. „Neboj se...vím co dělám,“ odvětil Harkat, aniž by se na ni podíval a dál odřezával klacek dlouhý asi 40 centimetrů. „To doufám,“ povzdechla si Arra.
Po chvilce Darren zabalil klacek do látky z Harkatova pláště, aby lépe letěla a také, aby se z látky dala udělat pochodeň na prozkoumání sině, která se nacházela pod nimi. „Kam to mám hodit?“ zařval Darren dolů. „K té pochodni, co je zasazená v tom piedestelu uprostřed,“ odpověděl mu zelenovlasý Kníže. Darren ho poslechl, namířil a hodil látku, která měla uvnitř sebe zabalený dřevěný klacek. Dopadl asi půl metru od pochodně a klacek vypadl z látky.
Potom se ozvaly Vandžovy kroky, které se blížily směrem k piedestelu uprostřed Síně. „Jak jsi od toho daleko?“ zařval dolů Darren. „Asi pět metrů,“ odpověděl mu starší Upír a pomalu se blížil k světlu před ním. „Už jsem skoro tam. Jen pár kroků a-„ najednou kroky utichly společně s hlasem, který se ozýval zespoda síně a patřil Vandžovi. „Co se stalo?!“ zaječela dolů Arra a zatvářila se vyděšeně. „Myslím, že byste něco měli vidět,“ odvětil potichu Vandža, ale přece to bylo slyšet zespoda Síně. „Co se stalo? Co tam je?“ zeptal se pro změnu Shan. “Arra měla pravdu. Opravdu tu něco pobíhá. A myslím že se vám to nebude líbit,“ řekl poněkud vyděšeně Pochod.

*

„Jak dlouho už jsou pryč?“ zeptal se obtloustlý chlapík, který seděl společně se třemi dalšími postavami a pár stany kolem ohně. “Tak tři čtyři dny,“ odpověděla mu krásná žena, která seděla naproti němu. „Neřekl vám někdo, co šli dělat?“ zeptal se opět ten tlouštík. „Mně říkal, že nám to možná pomůže. A že ho tak týden nemáme čekat. Pak něco vzal do ruky a odešel. Poté jsem viděla jen Shancuse, jak se potají rozeběhl za ním,“ odpověděla Rhamusovi Truska a otočila buřt, který si opékala nad ohněm. „Takže si nemusíme dělat starosti,“ dodala a zvedla opečený, černý buřt. „O Hibernia starosti nemám, spíš o Shancuse,“ řekla třetí postava, která také seděla u ohně ale jen se dívala do nebe. „Neboj se. Hibernius se o něj postará. Neměj strach,“ řekla třetí postavě Truska a kousla do buřtu.
Ale nikdo netušil, že ten, o kom se teď baví teď bojuje o svůj holý život o několik tisícovek mil daleko.

To be continued!
All rights reserved! ©2010 by Cusatalon spol.

By Mrs Mann - 16. 2. 2021!


Fakta - Bulvár 60

Neskutečné příběhy skutečných lidí
Tímto zahajuji novou rubriku „Neskutečné příběhy skutečných lidí“, kde budete číst opravdu skutečné příběhy věřte nebo ne...

Neuvěřitelné sexuální příběhy

Lidé mají v sexu různé úchylky…

Ač to zní neuvěřitelně, tyhle příběhy se opravdu staly. A všechny se týkají nejoblíbenější a nejstarší lidské zábavy – sexu…

Obcoval s chodníkem
Brit Karl Watkins (20) byl opakovaně přistižen, jak leží obličejem dolů na chodníku se staženými kalhotami. Okolo jdoucí děti vyděšeně sledovaly, jak obcuje s dlažbou. Strávil 18 měsíců ve vězení. Po propuštění byl přistižen, jak si to před zrakem školačky „rozdává“ s plastikovými pytli na smetí. Skončil na psychiatrii.

Svatba s dcerkou
Obchodník z Los Angeles, Arnold, si měl v roce 1984 brát přítelkyni Carol. Její rodiče souhlasili, ale prozradili Arnoldovi, že její matka byla uměle oplodněna, protože budoucí tchán nemohl mít děti.

Ženich až po svatbě zjistil, že sperma pocházelo ze stejné banky, do níž kdysi
přispěl jako student. Pak už byl jen krok k poznání, že Carol je jedním z 807 dětí, které byly počaty díky jeho spermatu.

To byla jízda…
Švédský taxikář (34) poskytoval své „komplexní“ služby zákaznici (49), kterou vozil několik dní po Stockholmu. Konečný účet v přepočtu 168 000 Kč ji ale šokoval. Řidič vysvětloval, že částka zahrnuje 25krát sex, hotelový a telefonní účet a 25procentní daň. Celou dobu měl navíc zapnutý taxametr. Už je ve vězení.

Milovala fotbal
Klaus Winter z německé Mohuče byl posedlý fotbalovým klubem, jehož byl prezidentem. S manželkou Ute (29) se téměř nevídal, a ta se podle toho zařídila. Vyspala se z jedním hráčem klubu, pak s dalším.

Po základní jedenáctce začala vybírat z lavičky náhradníků a nakonec i z týmu veteránů. Klaus se vše dozvěděl, až když byl tak trochu „příbuzný“ s 28 hráči. Manželce odpustil, ale po pár dnech nachytal doma brankáře, pak levého záložníka a nakonec pravého útočníka. Raději se rozvedl. Klubu šéfuje dál.

Optik s harmonikou
Před soudem v belgickém Brasschaatu stanul místní optik. Než předepsal zákaznicím kontaktní čočky, chtěl po nich, aby se svlékly a nahé tancovaly, zatímco on hrál na harmoniku.

Advokát namítl, že jeho klient získal kvalifikaci v Anglii, kde prý je to zcela normální. Muž byl zproštěn obvinění, neboť ženy se svlékaly dobrovolně, ale bylo mu doporučeno, aby zanechal muzicírování v pracovní době.

Svatba pod psa
Brit Derek Jeffrey (59) ze Sussexu filmoval svatbu, ale při předání kazety svatebčanům zapomněl vymazat pár minut, kdy svěřil kameru příteli, aby natočil jeho soulož se sousedovým psem.

U soudu se hájil, že viděl porno, v němž žena souložila se zvířaty. Jelikož to prý považoval za filmový trik, rozhodl se přesvědčit se v reálu. Soudce mu neuvěřil a udělil mu šestiměsíční podmínku.

Sex s kačerem
Američanka (32) došla k závěru, že se do ní zamiloval animovaný kačer Donald. Svou lásku jí prý vyznal prostřednictvím sousedova satelitního talíře. Tam ji také soused jednou objevil, usazenou v obřím satelitu, jak naplňuje svůj milostný poměr masturbací.
Horký koláč
Američan Dwight Emburger (17) se nechal inspirovat hrdinou filmu Prci, prci, prcičky, který si z nedostatku sexu strčil penis do jablečného koláče. Jenže koláč ve filmu byl studený. Ten, který upekla Dwightova matka, byl ale čerstvý a mladík skončil v nemocnici s vážnými popáleninami penisu.

Sex s pannou
Australské město Cairns silně znervóznil případ zloděje, který se vloupal do tří sexshopů. V každém zneužil jednu nafukovací pannu zvanou Tarzanova Jane (v ČR známou jako Andula).

Worked from secret source by čegi!

Zprávy a nové informace z prvního patra
3. listopadu 2009/11. prosintse 1
101 až 105 - Proč vypukla v prvním patře válka? Kdo vyhrává? Jakou roli v ní sehrály prázdniny? Jak reagují ostatní třídy a jaké je nebezpečí vzplanutí nových konfliktů v prvním patře? Na tohle, ale i mnohé další otázky odpovídá tento článek!


Před předminulý týden / předminulou dekádu vypukla v prvním patře válka mezi Sekundou A a Sekundou B. První informace vypovídaly o pátku / strete, ale podle jiných nejmenovaných zdrojů vypukla válka den předtím a příčinu třeba hledat ještě o den zpátky. Ta je velmi kuriózní. Záminka k válce je koneckonců opravdu jen záminka, hlavně v případě sekund bylo letos jen otázkou času, kdy dojde k vážnější konfrontaci, ale takovouhle záminku asi nikdo nikdy nečekal.

V obou sekundách je anarchie, takže životní podmínky v nich nejsou jednoduché. Obě třídy jsou oslabovány častými občanskými nepokoji. Anarchii odporuje nerovnost vlivu jednotlivých osob, čímž vzniká anarchií odmítaná situace, kdy má jeden větší moc než druhý. Také v obou třídách platí vcelku přísný řád. V Sekundě A například na zalévání kytek. Služba na kytky má povinnost koupit novou kytku, jestli v jejím období třída o nějakou přijde.

Podle informací dostupných od zdrojů ze 104-ky shodili B-sekundáni v této učebně kytku. Těžko určit, kdy přesně se to stalo, Sekunda B je ve 104-ce jen ve středu 4. vyučovací hodinu a domácí Sekunda A se do své učebny vrací až po náboženské nauce Kvarty B na 6. vyučovací hodinu. Každopádně mohla Sekunda A přistihnout B-sekundány při činu přímo nebo Sekunda B kytku shodila, aniž by měla ve 104-ce hodinu, tedy by to teoreticky mohl být jakýkoliv den.

B-sekundáni se cítili příliš hrdí na to, aby na výzvu neoblíbené Sekundy A (modro-bílo-oranžové třídy, jak by se dala označit díky jakési „vlajce“, kterou představuje pozadí z krepového papíru na nástěnce ve 104-ce) shozenou kytku zvedla. Naštvaná Sekunda A, velmi citlivá na svoje květiny poté patrně vyhlásila 105-ce válku, avšak ona sama považovala odmítnutí zvednutí kytky za vyhlášení války a kladla se do role obránce.

Nové zdroje také uvedly, že Sekunda A už mnohokrát pronikla do 105-ky, ale také připustily průnik Sekundy B do 104-ky. Také naznačily, že se A-sekundánům podařilo dostat nepřítele do jakési geniální pasti, více však odmítli upřesnit. Pravdou je, že na začátku války byl A-sekundány zajat A. N. ze Sekundy B, ten se poté však sám osvobodil. Narozdíl od Sekundy B, která se na situaci dívá realisticky a tvrdí, že válka skončí nerozhodně, je 104-ka přesvědčena, že nad nepřítelem drtivě vyhrává a ten jí za krátkou dobu podlehne.

Válka měla před prázdninami vážné dopady už i na druhé patro. V době, kdy válka vrcholila nastal v prvním patře závažný problém. Každá válka má dopady na životní úroveň obyvatel. Klesají možnosti vykonávání různých činností, pro válku jsou charakteristické dlouhé fronty na místech, kde jsou tyto možnosti ojediněle poskytovány, kupříkladu jídlo.

V prvním patře válka postihla záchody 103. Jedním z problémů je nedostatek pisoárů - ve 103-ce jsou pouze tři, zatímco v druhopaterské 204-ce je jich pět. Vedle pisoárů tam jsou i tři či čtyři kabiny, přesto se ve 103-ce tvořili dlouhé fronty, zasahující i do umyvadlové mezi místnůstky a občas dokonce až na chodbu! Zoufalá situace na těchto záchodech přiměla mnohé kluky z celého prvního patra, aby za místo pro vymočení volili záchody ve druhém patře.

Záchody 205 zaznamenaly ten den také větší počet příchozích kluků, ale díky svému vysokému počtu pisoárů dokázaly bez větších problémů „odvodnit“ vedle druhého patra i přechodné uprchlíky z prvního, které válka vyhnala z jejich záchodů. Nebyly hlášeny ani žádné potyčky mezi močícími z prvního a z druhého patra. Příčina této kritické humanitární situace není zcela zřejmá. Je zde možnost, že klukům směřujícím na záchod 103 hrozí určité riziko, že se octnou v ohnisku bojů, neboť aby se došlo ke 103-ce, musí se přejít právě část chodby ležící mezi domovskými učebnami sekund, na které probíhají nejprudší boje. Pokud se bude tato krize v prvním patře prohlubovat dál i po prázdninách, bude muset zbytek školy poskytnout prvnímu patru bezodkladně humanitární pomoc. V důsledku války totiž hrozí i mnohem závažnější problémy.

Navzdory tomu, že důsledky války jsou citelné všude na prvním patře, Prima B (102) prohlásila, že boje ve větší míře nezaznamenala. Také potvrdila skutečnost, že po čtyřiadvacítce ve vyjednávání se Sekundou B nepokračovala. Zajímavý je však i vývoj v Primě A, k tomu je ale třeba ještě něco říct.

Od definitivní podoby rozvrhu se stala učebna 101 terčem mírových misí Kvarty A. Kvarta A disponuje pouze nevycvičenou dobrovolnou domobranou, každopádně díky věkovému rozdílu si Prima A nemůže dovolit klást větší odpor. A-kvartáni tráví některé pondělní, úterní a středeční volné hodiny ve 101-ce, domovské učebně Primy A. Ta zpočátku protestovala proti přítomnosti Kvarty A na svém území, ale když viděla, že A-kvartáni nezamýšlejí nic špatného, po čase vzdala i tak marnou snahu o jejich vyhnání.

Kvarta A ve 101-ce většinou hraje karty, čte si časopisy A-primánek nebo se občas i věnuje školním věcem. Hlavní účel je však pozorovatelský. Ze stanoviště v učebně 101 již minule pozorovala sekundánské boje a dneska byla svědkem tréninku armády Primy A.

Po většinu volné hodiny bojovali pouze čtyři spíše neznámí kluci. Měli prázdné láhve (každý jednu + jedna byla navíc), ale mlátili se s nimi až zdánlivě plnou silou. Výcvik byl plný řady krásných až dech vyrážejících zákroků. Kupříkladu v souboji 1 vs. 1 se na jednoho z bojující rozběhl třetí. Ten se však pohotově skrčil a mezitím bojoval dál se svým soupeřem. Nového útočníka si vůbec nevšímal, snad si nevšiml ani toho, že rozběhlý o něho zakopl, rotujíce letěl vzduchem, aby jeho nešťastný útok ukončila skříňka. Jiná situace: primán hodil ze vzdálenosti cca 1,5 metru láhev po svém soupeři, plnou silou a ve velmi velké rychlosti, ten ji však přesto velmi pohotově vykryl svojí a hned zaútočil zblízka. Trénink se hemžil ranami do hlavy, snad i kvůli povzbuzování fascinovaných A-kvartánů, kteří po chvíli dokonce vytáhli foťák...

Každopádně závěr byl ještě zajímavější - k obědu byly k dostání banány. Ty byly zpočátku odmítány jako slabá zbraň, avšak poté primáni dali na rady svých „okupantů“ a banány nakonec našly své využití... Po skončení výcviku byla zeď i skříně na úbory pro tělesnou výchovu na mnoha místech žlutě vymalovaná. Země byla pokryta čerstvou banánovou kaší a vzduchem se nesl pach rozmačkaných banánů. Vzadu ve 101-če to vypadalo podobně jako po bitvě s použitím biologických zbraní (o historii a současném stavu biologických zbraní někdy jindy). Jako dovršení výcviku následovalo mlácení se úbory z tělocviku.

Tolik jsou dnešní čerstvé i starší zprávy z prvního patra. Přeji příjemný zbytek večera!

Firefox!

Searched by potihcpd - 15. 2. 2021!


Jiný Svět - 10. kapitola

„Co to je?“ zeptal se s nechápavým výrazem na tváři Gavner. „Řekl bych že nic bezpečného,“ odpověděl mu Kurda, i když dál hleděl do zelené díry v podlaze. Stáli kolem ní v malém kroužku Shancus, Kurda a Gavner. Díra měl v průměru asi dva metry a byla stejně tak široká. Na okrajích světélkovala zeleně a potom vedla dále dolů do tmy. „Vlezem do toho?“ zeptal se Shancus, protože z toho cítil dobrodružství a už se blížil k díře. „To ať tě ani nenapadne!“ zaječel na něj Gavner a pokračoval: „Bůhví, co v tom je.“ „No právě. Tím, že mě tam spustíte to zjistíte,“odvětil na to Shancus. „Mazej radši najít nějaký kámen nebo něco podobného,“ řekl mu Kurda a ukázal směrem za sebe. „Na co kámen?“ zeptal se nechápavě malý had. „Abych tě s ním trefil do hlavy! Na co asi? Chci zjistit, jestli to má dno. A kdyby jo, tak jak daleko,“ řekl mu místo Kurdy Gavner a o něco přidal na hlase. „No jo, no jo. Už jdu,“ řekl naštvaně Shancus, založil ruce a odešel.

*

Harkat, Darren, Vandža a Arra pomalu scházeli směrem k podlaze obrovské síně. Dno osvětlovala jen malá pochodeň, takže nebylo poznat, co se nachází na dně. “Půjdeme dál?“ zeptala se trochu vyděšeně Arra a hleděla dolů. „Proč bychom neměli?“ zeptal se Vandža a podíval se dolů taky. „Mám takový pocit, že jsem viděla, jak tam dole něco proběhlo. Vážně,“ řekla Arra a dál se upřeně dívala na jedno místo. „Já se jdu mrknout. Aby ses nebála,“ řekl Vandža a seběhl po schodech o něco níž. „Ne! Počkej! Je to nebezpečné!“ zařval Darren. „Neboj, to je v pohodě. Když tak zavolám,“ řekl Vandža, vytáhl šuriken a mrknul na něj.

*

„Myslím, že to nemá dno. Nejspíš je to zas nějaký Suddův výtvor,“ řekl Kurda asi minutu po tom, co hodil dolů kámen, který našel Shancus. „Proč myslíš, že to udělal zrovna Sudd?“ zeptal se Gavner. „Kdo je ten Xud?“ nechápavě řekl Shancus. „Ne Xudd! Sudd. Je to takový parchant, co dokáže všechno. Je jako Ježíšek, vraždící Ježíšek,“ tu poslední větu naštěstí už Shancus neslyšel. „Aha, chápu. A vy si myslíte, že tuhletu věc,“ Shancus ukázal na zelenou díru v zemi, „že tuhletu věc stvořil ten Sudd?“ „Je to pravděpodobné. I když nevím, proč by to dělal,“ odpověděl mu Kurda. „Nejspíš to má nějaký účel. Pravděpodobně-„ větu už Gavner nedořekl, protože se za dveřmi ozvaly dunivé, těžké kroky. Trojice náhle zmlkla a zaposlouchala se do zvuků za dveřmi. Neměli se kam schovat, tak jen stáli na místě. Za chvilku se otevřely dveře a dovnitř vešla vysoká postava s kloboukem na hlavě, v plášti a v ruce měla hůl z mramoru, ze které kapala krev. Přímo před nimi stál Pan Topol.

To be continued!
All rights reserved! ©2009 by Cusatalon spol.

By Mrs Mann - 9. 2. 2021!


Fakta - Bulvár 59

Prvním patrem od pátku zmítají boje
22. října 2009 - 29. listopatu 1
Chodba 1. patra / 104 / 105 - První patro se ocitlo ve válce. V pátek ji vyhlásila Sekunda A Sekundě B. To aspoň tvrdí Sekunda B. Válka je pro obě strany vyčerpávající, ale nikdo nechce ustoupit.


Nejdřív něco k historii obou tříd. Před více než rokem se ocitlo první patro na pokraji války mezi tehdejší Tercií A a Sekundou B, která byla podporována Kvartou A z druhého patra. Osamocená Tercie hledala spojence a obrátila se i na obě primy. Prima A si přála zůstat neutrální, do dějin vstoupila až později. Prima B však dospěla k závěru, že bude lepší se s Tercií A spojit a 15. října 2008 podepsali M. Mi. (III.A) a D. B. (I.B) spojeneckou smlouvu.

K obecnému ozbrojenému konfliktu nedošlo. Prima B vyvíjela nové zbraně a brzy se dostala do konfrontace s Primou A kvůli kradení houby a hadru na tabuli. Začátkem prosince do jejich sporů vstoupila opět Tercie A, která mezitím prošla změnou zřízení na republiku a chtěla zprostředkovat mír mezi oběma třídami. Prima B dala svému spojenci souhlas ke spojenectví s Primou A s tím, že i obě primy brzy uzavřou spojenectví a vznikne tak tříčlenná aliance.

5. ledna 2009 / 9. unora 1 došlo k podpisu spojenecké smlouvy mezi Republikou Tercií A (RTA), jak si Tercie A začala v prosinci říkat, a Primou A. Ve dnech 15. až 19. ledna 2009 / 19. až 23. unora 1 vznikla domluvená aliance podpisy M. Mi. (RTA), D. R. (I.B) a Š. Ch. (I.A). Aliance však byla od počátku nestabilní, mezi primami přetrvávala nevraživost kvůli podzimním sporům. Ne svá se cítila zejména Prima A, která do bitvy mezi RTA a Sekundou B 19. února 2009 / 24. presna 1 nevyslala žádné vojáky, zatímco Prima B přispěla dvěma.

4. dubna 2009 / 8. kvetna 1 Prima A oznámila, že vypoví smlouvu. Navzdory tomu, že tak neudělala bylo jasné, že s ní aliance už nemůže počítat. 27. května 2009 / 1. tservna 1 došlo k zásadní změně vlády v Tercii A (den poté přestala být republikou), která ten den alianční smlouvu vypověděla. V té době byly ještě primy smlouvou vázány, ale bylo sporné, zda pořád ještě platí, protože byla určena pro tři třídy, nikoliv pro dvě. Ve smlouvě se navíc neuvádělo, zda bude platit i příští rok, proto ji primáni považovali za bezcennou a s nástupem do Sekundy už obě třídy přestaly být spojenci.

Od této chvíle dochází k trvalému zhoršování vztahů. V obou třídách je anarchie doprovázená častými občanskými spory, avšak je mezi nimi vzájemná nenávist. Vztahy se začaly vyhrocovat během první poloviny října 2009 / v půlce listopatu 1, snad došlo i k předválečným bojům. V pátek 16. října 2009 / v stretu 23. listopatu 1 se učebnou 105 (II.B) rozšířila zpráva, že jim Sekunda A vyhlásila válku. Ve třídě nastal zmatek, nevědělo se, kdo zvěst vypustil, je možné, že byla nepravdivá. A-sekundáni však rozhodně nevinní nebyli, shromážděni u dveří 104 byli připraveni k útoku, když se na ně vyřítila méně početná domobrana Sekundy B. Ta tvrdí, že se pouze brání, pravda je však taková, že boje probíhaly spíše i u dveří do 104 než 105.

V první den války proběhly dvě bitvy, ve kterých měla Sekunda B sice navrch kvůli technologické převaze, ale proti přibližně trojnásobné přesile nemohla dosáhnout znatelných úspěchů. Další den začala jednat s Primou B a Kvartou A o spojenectví, ale jednání už další dny nepokračovala a k ničemu moc nedospěla. Po víkendu začal týden plný bojů. Obě sekundy nemají společnou volnou hodinu (pouze ve středu a v pátek končí stejně), takže museli bojovat o přestávkách.

Všechny bitvy měli podobné schéma. Obě vojska (domobrany) vytáhla z domovských učeben na chodbu, kde se bojovalo převážně pěstmi. Technologická převaha Sekundy B spočívala ve dvou křídopalech, ze kterých jsou stříleny namočené kuličky toaletního papíru, místo kříd. Sekundánský křídopal vypadá jinak než kvartánský. Zatímco ten je udělán z tvrdé ruličky od fólie či alobalu, na kterou je připevněn balónek, v Sekundě B je balónek upevněn na ustřihnuté hrdlo plastové lahve. Obojí má své výhody i nevýhody.

Počátkem týdne začal pravděpodobně narůstat počet vojáků v B-sekundánské domobraně, neboť novější informace mluví o vyrovnaném počtu sil, oproti informacím z víkendu, kdy měla Sekunda A obrovskou převahu. Asi jako odpověď na zvětšující se nepřátelskou armádu nasadila Sekunda A přibližně v úterý / neteli do výzbroje několik tvrdých obušků z časopisů. Tím by měla Sekunda A získat převahu v boji na blízkost.

Co se týče průběhu boje, konflikt se podobá „zákopové válce bez zákopů a bahna“, jak říkají sekundáni. Těžko říct, co si pod tím představit, ale jiné informace popisují vlastní boj jako neorganizovanou řežbu. To bude pravda spíše, protože obě armády nemají velitele, vojáci na sebe pokřikují a dávají „rozkazy“ jeden druhému. Na otevřeném prostranství chodby se není za co schovat a všechny zdroje říkají, že do tříd se ještě žádná bitva nedostala. Podrobné informace o konkrétních bitvách zdroje neposkytly.

Situace v obou třídách je dost špatná. Nepřetržitá týdenní válka je velmi vyčerpávající a pokud se zrovna nebojuje s nepřítelem, sekundy nejsou klidné ani uvnitř. Situace v Sekundě B je o něco horší, narozdíl od „áčka“ má větší výdaje (sehnat balónek je obtížnější než jakýkoliv starý časopis) a navíc je v Sekundě B válka nepopulární, holkám vadí, zatímco A-sekundánky své vojáky podporují a žádají ochranu před „násilným“ nepřítelem, který se často dostane až ke dveřím 104. Kromě toho má Sekunda A více kluků, tedy si může dovolit větší armádu či častější střídání vyčerpaných jednotek.

Vzhledem k tomu, že jsou obě třídy neústupné a k tomu značně vyčerpané, je pravděpodobné, že se konflikt brzy skončí. Nerozhodně. K tomu by mohly dobře posloužit blížíc se prázdniny, přes které se na konflikt „jakože“ zapomene. Co se bude v prvním patře dít potom je těžké odhadnout. Obě třídy se budou vzpamatovávat a řešit případné škody. Válka totiž zasáhly i pedagogický sbor, který mimo zásahů mírových jednotek do bitev také rozhlasově vyzývá první patro ke klidu. Zástupce ředitele O. M. dnes také varoval před škodami na školním majetku, což zřejmě také směřovalo k válčícím sekundám.

To je dneska všechno, naši váleční reportéři budou situaci sledovat i zítra a pokud válka přes prázdniny neskončí, tak i celý přespříští týden. Hezký večer.

Firefox!

Tlach 14
Nevítejte u dalšího tlachu (tlaku) aby ti dementnější z vás věděli o co jde. Dnešní tlach tentokrát nebude žádné elegické distichon (to když tak až ten příští) nýbrž sbírka geniálních vtipů vymyšlených mnou.
Poznámka autora: těmto vtipům se doopravdy nesměje každý (ozkoušeno), smějí se jim pouze lidé se smyslem pro „humor“. Některé z těchto vtipů jsou úryvky textů zcela vyndané z kontextu, něco jsou demagogické kecy, kterým se nikdo pod 2 promile prostě nedokáže smát.
Varování: při interpretaci těchto vtipů osobám starším 60-ti let neručíme za případné obtíže.

Ptá se babička Pepíčka: „Máte doma topení?“ a Pepíček na to: „JO!!!“

Víte, co dělá panda v hořícím lese? Hoří!

Víš co je v cukřence? Píšťalka! Píšťalka od konvičky!

Víš kolik má pes nohou? Dvě!

Hele auto!

Víš co dělá půllitr Pražského Měšťana v letadle vysoko v oblacích? Letí!

Židle!!! Hahahahaha

Hele, další auto!!!

Víte co vznikne zkřížením žraloka a žraloka? Monitor!

Víte proč jsou skříně ze dřeva? Aby je nesežrali slimáci!

Neběžíme... neběžíme... ovládej se, neběžíme... DĚLEJ!

Víte co dělá Tarzan v bederní roušce na jižním pólu? Třese se zimou!

Víte proč má pavouk nohy? Protože bez nich vypadá jako lentilka!

Jde kostra do hospody a říká: Rudou poezii a hadr!

Víte proč lidi dávají do pití led? Aby se jim nevypařilo!

Víte proč se 19. století říká století páry? Protože ještě neměli trávu!

By Himbajs!

Searched by potihcpd - 8. 2. 2021!


Jiný Svět - 9. kapitola

„K čemu jako jsou ockové?“ zavrčel na Sudda Vandža. „Řekněme, že trochu vyčistí svět...“ klidně odpověděl Osmond. Najednou na ně zavolal Harkat. Darren s Arrou se za ním rozběhli okamžitě, ale Vandža stále civěl nepřátelsky na O. Sudda. Ten se ironicky pousmál a pokynul, aby se šel Vandža za Harkatem podívat taky. Dole byla velmi nechutná podívaná...

*

„Co tu děláš?“ zeptal se Gavner Kurdy Smolta. „Nějak mě omrzela Aljaška a rozhodl jsem se, že zmapuji zbytek hory...“odpověděl Kurda. „Zjistil jsem spoustu věcí o Strážcích krve. To je ale na dlouhý vyprávění a budu ti to říkat cestou! Tam kam jdeme teď, to musíš vidět...“ dokončil projev Kurda. „To teda budeš mluvit, protože bych chtěl vědět všechno, co se stalo! A tuším, že ty se mě taky na něco budeš chtít zeptat!“ řekl Gavner. „A ohledně té události s těmi Vampýry..." nedokončil větu Kurda, „neřešme to. Teď máme důležitější věci na práci!“ dokončil za něj Gavner. „Takže zase přátelé?“ zeptal se Kurda. „Ano, buďme zase přátelé!“ řekl Gavner a naši přátelé si podali ruku. Potom vyrazili chodbou do nitra hory...

*

„Oni ty mrtvoly snad žerou?“ znechutila se Arra. „Sudde, to je nechutný! Proč nám to do prdele furt děláš?" chtěl se Vandža zeptat O. Sudda, ale ten záhadně zmizel. „Pojďte sem!"“ zavolal Darren všechny. Před nimi svítila pochodeň. Šli až k ní. Před nimi byla všude schodiště a ohromná síň. která byla osvětlovaná velkým ohněm shora. „Tak otázku, jak se dostat dolů máme asi už vyřešenou...“ poznamenal Darren. Potom se vydali po jednom schodišti směrem dolů. Tedy, alespoň si to mysleli...

*

„A kdo je tohle?“ zeptal se Kurda. „Já jsem Shancus, syn Evry, přítele Darrena Shana!“ odpověděl Shancus. „Těší mě! Já jsem Kurda Smolt dlouhověký přítel tady Gavnera,“ řekl Kurda. „A kolik těch knížek jsi tam napsal?“ zeptal se Gavner. „Právě, že žádnou...chyběla mi podrobná mapa Upíří hory, kterou jsem tu zapomněl,“ odpověděl Kurda, „proto jsem se sem vrátil a objevil jsem tohle...“ dořekl Kurda. Pak už všichni mlčeli a jen se koukali na ohromnou díru vedoucí kamsi do nitra hory...

To be continued!
All rights reserved! ©2009 by Cusatalon spol.

By potihcpd - 2. 2. 2021


Fakta - Bulvár 58

Tlach 13
*SPAM* *SPAM* *SPAM* *SPAM* *QYX* *QYX* *QYX* *QYX*

A je tu další tradiční úterní chvilka s poezií. Tak jdeme na samotné dílo.

V básni se jedná o slabotonický poemový memoár využívající elegické distichon (pravidelné střídání pětistopého daktylu – pentametru a šestistopého daktylu – hexametru), slabotonický veršový druh a rým střídavý vzoru ABAB:

Hrábě


Pepa ležel pod velkým krásnýmlým stolem
a
prostor šedé letadlo firmy Air Gambie lelo
a pak přímo dolů spadlo na zem za domem,
a
hodného moc chytrého Pepu to bohužel zabilo.

Josef Nerým


V této básni autor naráží na skutečný fakt, který pochopíme při důmyslném pročtení mezi řádky. V období, kdy toto psal, byl velmi zasmušilý ze své nedávné hrozivé příhody. Nyní se vám pokusím osvětlit celý jeho příběh:
Spojení „pod stolem“ je samo o sobě bráno jako místo k uschování, úkryt, temnota. Význam temnoty je zde upevňován přívlastky (velký, krátký). Slovo bílý by zde mohlo mnohé mást, pokud má jít o výraz temnota, ale jde zde o antitezi (přirovnání opakem), tudíž to ještě více tmu umocňuje. Básník (personifikoval se jako on tím, že použil slangový výraz jeho jména jako název postavy) jde tedy ven do tmy. Dále je tu myšlenka, že letadlo létá. Kde létá? Na nebi. Při pohledu na nebe a zvlášť v noci nás to nutí k zamýšlení, básník při své chůzi přemýšlel a byl duchem nepřítomen v reálném světě. Přemýšlel opravdu zamyšleně, což je vyjádřeno slovem „prostorný“. Nebudu překládat každé slovo i když by to za to stálo, protože je to velmi zdařilá báseň se složitým filosofickým podtextem. Takže zkratkou - pád letadla znázorňuje náraz, básník do něčeho narazil. Narazil za domem (bývá tam zahrádka) na zemi (spadlo letadlo - básník ten den sázel semínka na zahrádce). Byl hodný - shrabal to, nenechal to ležet. Ovšem nechal ležet na zemi hrábě. A zde byl krásně využit obrat chytrý (chytrost je v mozku v hlavě), který nám vystihl, že si básník stoupl na hrábě, které ho praštily do hlavy s velikou ránou. Tak takto asi vypadá myšlenka této básně a ještě jednou bych pochválil krásné střídání elegického distichon. Pro větší přehled máte tlustým písmem v textu znázorněné silné daktylové stopy.
To je ode mě dnes vše, těším se s vámi na viděnou u další poetické chvilky a na závěr dodávám své zdroje a odkazy:
Zapůjčeno ze sbírky vrcholného umění z Archívu Pražského.
Kompletní rozbor najdete též v tomto archívu v 16-ti svazcích.


Tlach 13 - by Himbajs!

Larten Hroozley - 2. část

„Mika je mrtvý!!! Zabil ho ten Steve! Ten Pán Vampýrů!“ Larten vyběhl na chodbu. Uslyšel zprávu, kterou řval jeden upír po celé hoře. Jeho zlost, která před několika hodinami trochu opadla teď znovu začala soptit. Ten de*il! Ne, že by Larten Miku přímo miloval, ale byl to upír. A zabil ho ten malej parchant!
„Já ho uškrtím! To malý ho*ado musím zabít! Musím pomstít všechny jeho oběti!!!“

*

Vandža někoho zaslechl. Poznal v tom výkřiku Lartenův hlas a byl neskutečně naštvaný. Zavolal na Arru, aby rychle s ním běžela zastavit Lartena, ale bylo už pozdě. Larten zaběhl hluboko do chodeb a běžel směrem k východu hory.
„To je v pytli! Musíme ho dohnat!“ křikl na Arru. Domluvili se, že se rozdělí a půjdou ho najít. Nevěděli, že chytit ho bude tak těžké...

*

Larten chytil stopu. Chtěl se rozeběhnout po stopě, ale zarazil se. 200 metrů od sebe uviděl vampýra. Rozhodl se, že ho bude sledovat.
Po dvou hodinách vampýr došel do vesnice. Vlezl do nějakého domu. Larten ho sledoval. Zjistil, že se šel jen napít a tak čekal. Za 10 minut vampýr pokračoval v cestě. Když došel do města, vůbec nepřemýšlel a vydal se rovnou k opuštěnému domu na konci města. Vlezl dovnitř. Larten zde uviděl asi 10 vampýrů, kteří si spolu povídali: „Víte, že Mika zemřel?! Zabil ho prý náš Steve,“ hlásil vampýr, kterého Larten sledoval, „ten se učí rychle! Musíme ty upíry vyvraždit! Ještě však nesu jednu špatnou správu, že zemřel Gannen, věčný ochránce Steva! Nyní je Steve někde sám, ale...“ vampýr se zasmál „...doufám, že vraždí ty chudáčky upíry...když to zvládne i malý kluk, tak nevím kam spějí...!“. Larten se naštval. Rozhodl se, že je tam všechny pozabíjí. Pomsta bude sladká!

*

„Vzdejte se, tady policie!“ překvapení vampýři zvedli ruce nad hlavu. Jeden z nich uviděl v okně Lartena, který se na něj šklebil a mával s anonymním dopisem v ruce. Ten šmejd! Já si myslel, že mě někdo sleduje...
„Konečně jsme tu bandu chytili! Až to řekneme seržantce! To bude nejmíň povýšení!“

Plukovník přešel do vyslýchající místnosti.
„Tak co, už jste se rozhodl mluvit pravdu? Budeme to brát jako polehčující okolnost, ale to vám při vašem obvinění nepomůže. Dvacet osm vražd na krku je poměrně hodně!“. Vampýr mlčel. „Dobře, tak tedy navrhuji elektrické křeslo a i to je pro vás moc mírné...“ do místnosti vešla seržantka a promluvila: „...vy byste si zasloužil tak mučení minimálně...to nám ale zákony nedovolují, tak to bude tedy jen to elektrické křeslo!“
„Prozraďte nám, kdo je ještě součástí té vaší ,sekty‘ ?“ Mlčení pokračovalo. „Je mi tedy líto, pošlete dalšího, třeba bude chytřejší!“

*

Larten dorazil na místo smrti Miky. Stále tam byla ještě krev a byl tam kříž připomínající mrtvého upíra. Stále byl naštvaný, ale smál se tomu, co provedl těm vampýrům. Když prověřil celou mýtinu našel ve křoví známky stop. Stopy pokračovaly dál a Larten si dovtípil, že to asi budou stopy Steva. A mám tě ty zmetku...

To be continued!
All rights reserved! ©2009 by Cusatalon spol.

By potihcpd!

Searched by potihcpd - 1. 2. 2021!
návštěvníků stránky
celkem299 894
tento týden1 472
dnes185